Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Od Zera Do Overclockera...

Rekomendowane odpowiedzi

Słowo rajdowiec moze okreslac kazda osobe scigajaca sie samochodem z innymi. Prawdziwych rajdowców, jezdzacych w rajdach w naszym kraju jest raczej niewielu.

Rajdowiec a kierowca wyścigowy to dwie różne rzeczy/osoby. Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł :] W końcu na PL scenie ktoś podzielił się chociaż kawałkiem swojej wiedzy. Tak zapytam z ciekawości będzie ciąg dalszy czy to tylko jednorazowy artykuł?

teraz kolej na ludzi, teraz pora na "lód".

 

pokażcie, ze nie jest on marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się odechciało kręcenia dla rekordów , co z tego , że wykręce w h... karte jak przyjdzie jeden z drugim zapoda ciach!nego cpu i na niezbyt wykręconej grafie pozamiata wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Massel, może i masz rację z tym przykładem rowerzysty... Ale overclockerem zostaje każdy kto umie podkręcać i to robi. Takich ludzi jak Ty, nazwałbym entuzjastami. Ale cóż, każdy ma swoje fetysze, dla niektórych są to wszelkie wyniki na HWBocie:

 

[ur=http://img.moronail.net/img/0/4/104.jpg]Definicja fetyszu, dla niekumatych[/url]

 

PS. Żeby nie było, ja ponad wszystko cenię karty graficzne ^^.

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł zajebiaszczy etc tylko jedno ale... ja go nie widzę ...

 

DrupalDrupal

Site off-line

 

The site is currently not available due to technical problems. Please try again later. Thank you for your understanding.

 

If you are the maintainer of this site, please check your database settings in the settings.php file and ensure that your hosting provider's database server is running. For more help, see the handbook, or contact your hosting provider.

 

The mysqli error was: Access denied for user 'drupal6'@'localhost' (using password: YES).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się odechciało kręcenia dla rekordów , co z tego , że wykręce w h... karte jak przyjdzie jeden z drugim zapoda [ciach!]nego cpu i na niezbyt wykręconej grafie pozamiata wszystkich.

Na tym polega caly fun. Wiesz jaka to frajda dokopac komus z c2d 4ghz majac celerona opartego jeszcze o P4?

 

http://hwbot.org/result.do?resultId=629409

http://hwbot.org/result.do?resultId=682576

 

Nie musze mowic ile quad daje w 3dm06 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tobie staje ;) ? Znam ludzi, ktorzy spedzaja wiele godzin zeby ta 1sekunde nadrobic. Ta jedna sekunda czesto byla 0.0x% calego wyniku.

mnie staje gdy odkryje zasade zlotego srodka ;)

czyli maxymalne wycisniecie wszystkich komponentow zasilanych jeszcze "zdroworozsadkowo", ma byc cicho, chlodno, wydajnie i stabilnie ;)

 

kazdy kreci jak lubi i ja tego nie bede kwestionowal, bo kazdy sie bawi jak chce :P

 

ja np krece dla ogolnego wzrostu wydajnosci, systemu i gier. a nie ustawienia dla jednego benchmarka.

wszystko ma chodzic po kreceniu 24/7 i musi byc rock stable. 24h orthosa musi przejsc ;)

a czy np zywotnosc procka zmniejszy sie o 50% to mi szczerze dynda, bo i tak za te 5lat (ktore spokojnie pozyje pewnie) bedzie sie nadawal glownie jako maszyna do pisania ;) downclocking na codzien rozumiem tylko gdy chodzi o rachunki za prad, bo to akurat sie na kieszeni odbija pozytywnie. a czy cos pozyje pare lat dluzej to naprawde mi dynda :D bo za tyle lat na nowe quady bedziemy patrzec jak dzis na P1 (ot taka se tania zabawka do niezdroworozsadkowych modow, mialem sztuke p1mmx ktora na 300 smigala, bila na leb p2, a i krecone i stimingowane simm bily w testach aktualnie krolujace na rynku dimmy sredniej polki :) )

 

generalnie chodzilo mi zeby bic rekordy trzeba miec duzoo kasy i troche szczescia. umiejetnosci zaczynaja schodzic ostatnio wedlug mnie na troche dalszy plan. kazdy kto umie sobie podkrecic kompa i lubi grzebanie w biosie i systemie, z odpowiednim sprzetem moze walczyc o rekordy.

 

no i chodzi mi o metody jakimi te rekordy sa osiagane. o ile tricki z buforami systemu sa ciekawe i nawet popieram sprytnych ludzi, to np zabawa LODem to juz dla mnie zwykly cheat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega caly fun. Wiesz jaka to frajda dokopac komus z c2d 4ghz majac celerona opartego jeszcze o P4?

 

http://hwbot.org/result.do?resultId=629409

http://hwbot.org/result.do?resultId=682576

 

Nie musze mowic ile quad daje w 3dm06 ;)

Dodaj jeszcze, że im słabsza grafa tym mniej daje procek, przy wynikach rzędu 13-15k już byś tego nie zrobił :wink: Ale i tak respekt za ten wynik, bo takty grafy takie same, a proc sporo słabszy (podejrzewam jednak, że delta inna :wink:) Ogólnie tekst fajny, plus dla ryby, ale jak ktoś wykaże odrobinę zainteresowania, to może to wszystko znaleźć w necie i nie trzeba długo szukać. Nawet na tym forum ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze, że im słabsza grafa tym mniej daje procek, przy wynikach rzędu 13-15k już byś tego nie zrobił :wink: Ale i tak respekt za ten wynik, bo takty grafy takie same, a proc sporo słabszy (podejrzewam jednak, że delta inna :wink:) Ogólnie tekst fajny, plus dla ryby, ale jak ktoś wykaże odrobinę zainteresowania, to może to wszystko znaleźć w necie i nie trzeba długo szukać. Nawet na tym forum ;

Srutu... Forceware 91.47 vs 169.09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Srutu... Forceware 91.47 vs 169.09

Crysis u mnie w pewnym moim miejscu testowym dostal 7FPS wzgledem 175.19 na nowych 180.84 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w artykule jest blad :

"W gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlset/Session Manager/Memory Management znajdziemy podstawowe i najczęściej używane modyfikacje rejestru przy podkręcaniu."

Powinna byc gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlset/control/Session Manager/Memory Management

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Przyjemny arcik i ogolnie fajnie,ze ktos wpadl na pomysl realizacji-gratki ryba

Dziwi mnie tylko postawa niektorych narzekajacych w tym topicu,teksty typu,ze to nie poradnik dla graczy itd... jak nie chcecie czytac to tego nie robcie i jeszcze sie zalicie ;)

 

przyznam,ze czasami pykne w jakas gre(glownie oldschool :D ),ale zeby nazywac kogos overclockerem,bo podkrecil e8600@3.5ghz i grafike o 50mhz dla 2fps'ow to sorry,ale to jakby nazywac mnie grajacego po paru piwach w tenisa tenisista :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wlasnie poprawianie wyniku (bo poprawianiem wydajnosci bym tego nie nazwal) w 3D marku poprzez pogorszenie jakosci obrazu czy tez w SuperPi przez triki typu kopiowanie pliku czy krojenie systemu ma malo wspolnego z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wlasnie poprawianie wyniku (bo poprawianiem wydajnosci bym tego nie nazwal) w 3D marku poprzez pogorszenie jakosci obrazu czy tez w SuperPi przez triki typu kopiowanie pliku czy krojenie systemu ma malo wspolnego z OC.

czyli rozumiem, ze znasz inny sposób na wyzszy wynik/wyższą wydajność ? same mhz nie wystarczą bo gdyby tak było, to większość wyników byłaby niemal identyczna. Optymalizacja to część oc odkąd pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wlasnie poprawianie wyniku (bo poprawianiem wydajnosci bym tego nie nazwal) w 3D marku poprzez pogorszenie jakosci obrazu czy tez w SuperPi przez triki typu kopiowanie pliku czy krojenie systemu ma malo wspolnego z OC.

No bo przecież więcej fps/lepszy czas to nie jest poprawianie wydajności. :unsure:

 

Optymalizacja systemu pod dany benchmark jest tak samo częścią oc, jak ustawianie napięć i podbijanie procka na maxa clockgenem, żeby puścić te parę runów spi na max taktach.

 

Poza tym, zobacz w jakim dziale jest ten artykuł. Bo jak dla mnie to nie są Podstawowe Zagadnienia, tylko Ekstremalne Podkręcanie - tutaj się wyciska siódme poty ze sprzętu jak i również z systemu żeby wyniki były jak najwyższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, ze znasz inny sposób na wyzszy wynik/wyższą wydajność ? same mhz nie wystarczą bo gdyby tak było, to większość wyników byłaby niemal identyczna. Optymalizacja to część oc odkąd pamiętam.

No wlasnie tylko czy wyzszy wynik = wyzsza wydajnosc ? Obnizenie jakosci obrazu daje tylko wyzszy wynik, latwiejsze zadanie dla pcta wiec wiadomo ze szybciej to obliczy, ale nie podnosci to jego wydajnosci, chodz w sumie to roznie zrozumiec mozna. Ale to tak jak obnizenie detali w grze, mozemy miec 30 fps na lepszym i gorszym PC ale wiadomo ze jeden jest szybszy.

 

@Lanc - dokladnie - wyzszy wynik nie zawsze oznacza wyzszea wydajnosc. A pozatym nic specjalnie ekstramalnego w tym artykule nie widze (artykul dobry ale o co innego mi chodzi).

 

Po czesci oczywiscie przyznaje wam racje. Optymalizacja jednak optymalizacji nie rowna. Co innego wylaczenie ZBEDNYCH uslug co innego obnizenie jakosci obrazu i co innego dobieranie timmingow. Benchmarki i po czesci optymalizacja pod nie to wedlug mnie troche inne zagadnienie niz OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wy się wdajecie w jakieś denne dyskusje... i tak wie lepiej... To w takim razie może załozysz coś w rodzaju radia maryja i zaczniesz głosić że "tweaki" = optymalizacje to ma mało wspólnego z oc... fajnie... czyli to ma z czym coś wspólnego ? bo ja nie wiem :unsure: a może jest całkiem bez celu ? A ty uważasz sie za overclockera ?

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hapek, prosze już sie nie wypowiadaj jakie to tweaki są złe i nie dobre. Przecież nie tweakujesz sys do winampa, gier czy internetu. Przeważnie (99%?) tweaki służą właśnie to zabawy w extreme oc czyli jakby nie patrzeć wąskie grono aplikacji, specyficznych. Nie rozumiem więc czemu pijesz do wydajności etc. tweaki robi się dla kilku pkt, kilku milisekund, kilku fpsów ale w bencharku nie grze. Wiadomo, ze nikt nie bedzie obniżał detali, wręcz przeciwnie. Można pogrzebać w systemie, a używając umiejętności zwiększyć liczbę fpsów przy tych samych detalach. Teraz wytłumacz mi Twój punkt widzenia na zagadnienie pogarszania jakości obrazu dla kilku klatek/sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wy się wdajecie w jakieś denne dyskusje... i tak wie lepiej... To w takim razie może załozysz coś w rodzaju radia maryja i zaczniesz głosić że "tweaki" = optymalizacje to ma mało wspólnego z oc... fajnie... czyli to ma z czym coś wspólnego ? bo ja nie wiem :unsure: a może jest całkiem bez celu ? A ty uważasz sie za overclockera ?

i tak wie lepiej...

 

Nie proboje nikomu wymowic swojego punktu widzenia. TO jest forum i napisalem swoje zdanie. Mam tu do czynienia z banda maniakow ktorzy mase czasu spedzaja nad wynikiem w super pi i jest dla tych osob wazne - co kto lubi.

 

Ogolnie chcialem przekazac ze OC - Overclocking nie musi wiazac sie z SUPER PI i 3D MARKIEM (ale moze - zeby nie bylo :wink: ). Wrecz przeciwnie - mozna podkrecac nie optymalizujac pod konkretne benche ( a czy mozna 'podkrecac' optymalizujac bez OC - OVERCLOCKINGU, czy ktos taki to wedlug ciebie overclocker?) :lol2: .Wyobraz sobie ze mozna byc tym zaintersowany, spedzajac nad tym mase czasu i sie na tym znac nie celujac w wysoki wynik w benchach.

 

@FatAlber - chyba jasno przedstawilem swoj punkt widzenia co do jakosci obrazu. I nie pisze ze tweaki za zle, sam mam dobrze zoptymalizowany system, ale w moim przypadku dla komfortu nie super pi.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hapek

 

Mam tu do czynienia z banda maniakow ktorzy mase czasu spedzaja nad wynikiem w super pi i jest dla tych osob wazne - co kto lubi.

Tak jak najbardziej i zdziwiłbym się gdyby było inaczej ponieważ to odpowiedni dział. Od "lajtowego oc" na codzień jest reszta forum

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No wlasnie tylko czy wyzszy wynik = wyzsza wydajnosc ? Obnizenie jakosci obrazu daje tylko wyzszy wynik, latwiejsze zadanie dla pcta wiec wiadomo ze szybciej to obliczy, ale nie podnosci to jego wydajnosci, chodz w sumie to roznie zrozumiec mozna. Ale to tak jak obnizenie detali w grze, mozemy miec 30 fps na lepszym i gorszym PC ale wiadomo ze jeden jest szybszy.

 

@Lanc - dokladnie - wyzszy wynik nie zawsze oznacza wyzszea wydajnosc. A pozatym nic specjalnie ekstramalnego w tym artykule nie widze (artykul dobry ale o co innego mi chodzi).

 

Po czesci oczywiscie przyznaje wam racje. Optymalizacja jednak optymalizacji nie rowna. Co innego wylaczenie ZBEDNYCH uslug co innego obnizenie jakosci obrazu i co innego dobieranie timmingow. Benchmarki i po czesci optymalizacja pod nie to wedlug mnie troche inne zagadnienie niz OC.

stary Ty wogole mylisz chyba pojecia...

jezeli uzywasz tweakow powiedzmy do 3d i pogarszaja one jakosc,ale wynik w 3d jest wyzszy niz bez tweakow to dla mnie oznacza tylko jedno,ze wydajnosc sie polepszyla(niewane,ze kosztem jakosci) :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...