Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Od Zera Do Overclockera...

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO ktos kto kreci, zeby miec kilka klatek wiecej, nie jest overclockerem. Ten co spedza godziny nad 3dmarkami czy spi nim jest.

Przy tym wyznaniu, to już chyba zgłupiałem do reszty? Czyli overclockerem jest ten, który np. obniża poziom tekstur w 3dmark celem poprawienia wyniku? No dobrze, tylko gdzie tutaj jest OVERCLOCK??? :)

 

 

btw.

art bardzo ciekawy - szczególnie ten myk z buforem w SPi ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wyznaniu, to już chyba zgłupiałem do reszty? Czyli overclockerem jest ten, który np. obniża poziom tekstur w 3dmark celem poprawienia wyniku? No dobrze, tylko gdzie tutaj jest OVERCLOCK??? icon_smile3.gif

To jest tweak mający na celu polepszenie wyników mających na celu pobicie rekordów danej kategorii. Nikt kto nie kręci nie puszcza od tak sobie kilka razy spi czy 3dmarka 4 fun na stocku....:huh: Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tweak mający na celu polepszenie wyników mających na celu pobicie rekordów danej kategorii. Nikt kto nie kręci nie puszcza od tak sobie kilka razy spi czy 3dmarka 4 fun na stocku.... :huh:

No właśnie - poprawianie wyników a nie OC. OC było przed poprawianiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doupa.... najpierw optymalizujesz potem pokręcasz [:

 

ale co tam ja jestem w fazie Zera więc się nie wyznaje :P

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze najpierw ustalcie miedzy soba czym jest overclocking a czym jest benching bo miedzy tym jest duza roznica.

 

Artykol mowi o benchingu a nie o overclockingu. Tyle w kwestii technikalii.

No dokladnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry art dla osób chcących wyciągać większe wyniki w testach, mam nadzieję, że część dalsza będzie? ;)

 

Dla mnie OC teraz straciło sens - na rekordy kręci tylko ten kto ma kasę/sponsorów. Co z tego, że ma ktoś zapał, chęć i wiedzę skoro przyjdzie osoba z takim samym procem/ grafiką ale o klasę lepszą mobo i ramy i bije go bez problemu na głowę? Dla mnie prawdziwym OCerem jest osoba potrafiąca podnieść swój sprzęt o klasę wyżej, a nie kupująca drogi sprzęt i bijąca na nim rekordy. Nie jest problemem wyciągnąć świetny wynik na świetnym (i drogim) sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry art dla osób chcących wyciągać większe wyniki w testach, mam nadzieję, że część dalsza będzie? ;)

 

Dla mnie OC teraz straciło sens - na rekordy kręci tylko ten kto ma kasę/sponsorów. Co z tego, że ma ktoś zapał, chęć i wiedzę skoro przyjdzie osoba z takim samym procem/ grafiką ale o klasę lepszą mobo i ramy i bije go bez problemu na głowę? Dla mnie prawdziwym OCerem jest osoba potrafiąca podnieść swój sprzęt o klasę wyżej, a nie kupująca drogi sprzęt i bijąca na nim rekordy. Nie jest problemem wyciągnąć świetny wynik na świetnym (i drogim) sprzęcie.

Przeczysz sam sobie - to po pierwsze. Po drugie, nawet jak byś miał najdroższy sprzęt itp. to i tak g**** byś wykręcił, bo jest jeszcze coś takiego jak wiedza i skill. Można kręcić starszy sprzęt, który kosztuje niewiele, a zabawa jest niezła i żeby coś osiągnąć to wymaga sporych umiejętności, a nie kasy. No i podstawowa sprawa - żeby cokolwiek osiągnąć wypadałoby cokolwiek robić, a nie p******, że to nie ma sensu itp. Owszem kasa ułatwia sprawę, ale gdy nie masz jej w nadmiarze to trzeba chociaż kombinować jak ją zdobyć :wink: Zależy jak bardzo tego chcesz. Wszystko to, czego się nauczyłem jeśli chodzi o poważniejsze OC miało miejsce w zeszłym roku. Na początku jakieś vmody, potem zrobiłem sobie kontener, udało mi się zarobić kasę na przyzwoity sprzęt , przez wakacje były ze dwie sesje na DI, pod koniec roku trochę gorzej, ale zawsze coś było. Teraz zbieram sprzęt na kolejne benche, może jakieś LN2 przez ferie będzie, zobaczymy. Generalnie większość rzeczy, które wiem, dowiedziałem się sam, nie było takich poradników. Teraz mógłbym podzielić się chociaż częścią wiedzy, ale nikt nie pyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczysz sam sobie - to po pierwsze. Po drugie, nawet jak byś miał najdroższy sprzęt itp. to i tak g**** byś wykręcił, bo jest jeszcze coś takiego jak wiedza i skill. Można kręcić starszy sprzęt, który kosztuje niewiele, a zabawa jest niezła i żeby coś osiągnąć to wymaga sporych umiejętności, a nie kasy. No i podstawowa sprawa - żeby cokolwiek osiągnąć wypadałoby cokolwiek robić, a nie p******, że to nie ma sensu itp. Owszem kasa ułatwia sprawę, ale gdy nie masz jej w nadmiarze to trzeba chociaż kombinować jak ją zdobyć :wink: Zależy jak bardzo tego chcesz. Wszystko to, czego się nauczyłem jeśli chodzi o poważniejsze OC miało miejsce w zeszłym roku. Na początku jakieś vmody, potem zrobiłem sobie kontener, udało mi się zarobić kasę na przyzwoity sprzęt , przez wakacje były ze dwie sesje na DI, pod koniec roku trochę gorzej, ale zawsze coś było. Teraz zbieram sprzęt na kolejne benche, może jakieś LN2 przez ferie będzie, zobaczymy. Generalnie większość rzeczy, które wiem, dowiedziałem się sam, nie było takich poradników. Teraz mógłbym podzielić się chociaż częścią wiedzy, ale nikt nie pyta...

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczysz sam sobie - to po pierwsze. Po drugie, nawet jak byś miał najdroższy sprzęt itp. to i tak g**** byś wykręcił, bo jest jeszcze coś takiego jak wiedza i skill. Można kręcić starszy sprzęt, który kosztuje niewiele, a zabawa jest niezła i żeby coś osiągnąć to wymaga sporych umiejętności, a nie kasy. No i podstawowa sprawa - żeby cokolwiek osiągnąć wypadałoby cokolwiek robić, a nie p******, że to nie ma sensu itp. Owszem kasa ułatwia sprawę, ale gdy nie masz jej w nadmiarze to trzeba chociaż kombinować jak ją zdobyć :wink: Zależy jak bardzo tego chcesz. Wszystko to, czego się nauczyłem jeśli chodzi o poważniejsze OC miało miejsce w zeszłym roku. Na początku jakieś vmody, potem zrobiłem sobie kontener, udało mi się zarobić kasę na przyzwoity sprzęt , przez wakacje były ze dwie sesje na DI, pod koniec roku trochę gorzej, ale zawsze coś było. Teraz zbieram sprzęt na kolejne benche, może jakieś LN2 przez ferie będzie, zobaczymy. Generalnie większość rzeczy, które wiem, dowiedziałem się sam, nie było takich poradników. Teraz mógłbym podzielić się chociaż częścią wiedzy, ale nikt nie pyta...

 

no z ta wiedza a w szczególności skillem trochę przesadzasz, jak trafisz na kiepski egzemplarz grafy lub procka, to nic ci nie pomoże, duzo bardziej przydaje sie jakiś kumpel w hurtowni lub sklepie, który użyczy sprzętu do testów przed zakupem, z dupnym procem możesz być mistrzem świata i tak nic nie zrobisz, wracając do pieniędzy to są właściwie niezbędne do zabawy, złożenie w miarę prostego wc to koszt około 600zł, czyli kilkakrotnie więcej jak średnie ac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm,mam pytanko a jak mozna te testy poustawiac w takiej kolejnosci,bo nie lapie tego :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,mam pytanko a jak mozna te testy poustawiac w takiej kolejnosci,bo nie lapie tego :D

Nie moja wina, ze duzo rzeczy nie rozumiesz ze slowa pisanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie moja wina, ze duzo rzeczy nie rozumiesz ze slowa pisanego.

 

Wez ze mnie zejdz czlowieku,wogole to zamilcz Ty nawet z hwbota korzystac nie potrafisz.Umiesz tylko krytykowac,panoszysz sie jakbys byl pepkiem swiata,teraz juz wiem dlaczego ludzie Cie nie trawia,podejrzewam,ze od tych oparow masz tak zryty beret,jak nie chcesz to nie odpowiadaj wogole intelektualisto

 

wiem,ze mozna zaznczyc i puscic test,jezu to chyba oczywiste myslalem,ze mozna wszystkie sobie poprzestawiac w kolejnosc dowolna i puscic calosc

thx anyway

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starcie kurde się przyda artykuł oj przyda!!!

Teraz troszki odnośników do wypowiedzi.

 

Poza tym, zobacz w jakim dziale jest ten artykuł. Bo jak dla mnie to nie są Podstawowe Zagadnienia, tylko Ekstremalne Podkręcanie - tutaj się wyciska siódme poty ze sprzętu jak i również z systemu żeby wyniki były jak najwyższe...

Zgadzam się - brakuje mi właśnie 0,8s aby wskoczyć miejsce wyżej - które hmmmm nie pamiętam :P W czym?? Oczywiście w Super PI.

Jeśli więc reasumując uzyskam to dzięki optymalizacji systemu nie zawaham się skorzystać.

 

Dla mnie OC teraz straciło sens - na rekordy kręci tylko ten kto ma kasę/sponsorów. Co z tego, że ma ktoś zapał, chęć i wiedzę skoro przyjdzie osoba z takim samym procem/ grafiką ale o klasę lepszą mobo i ramy i bije go bez problemu na głowę? Dla mnie prawdziwym OCerem jest osoba potrafiąca podnieść swój sprzęt o klasę wyżej, a nie kupująca drogi sprzęt i bijąca na nim rekordy. Nie jest problemem wyciągnąć świetny wynik na świetnym (i drogim) sprzęcie.

Osobiście uważam, że jest problemem wyciągnąć świetny wynik na .... Niestety każdy sprzęt wymaga - czasu, umiejętności, czasu, czasu itd...

Łatwo wbić na e8700 np 4,3GHz i na ramie który producent gwarantuje 1200MHz powiedzmy te 1220. Trudniej będzie jednak odpowiednio poustawiać napięcia, GTLe, PLe itp aby to poszło na 5-5,3GHz i na niech będzie nawet 1300 przy podobnych timingach.

 

Zgodzić się jednak trzeba, że jeśli jest kasa i są umiejętności i kochane skille :P (mi się właśnie robi command ship na 5lvl :P) to sukces jest bliżej, cieplej, tuż tuż.

 

Przeczysz sam sobie - to po pierwsze. Po drugie, nawet jak byś miał najdroższy sprzęt itp. to i tak g**** byś wykręcił, bo jest jeszcze coś takiego jak wiedza i skill. Można kręcić starszy sprzęt, który kosztuje niewiele, a zabawa jest niezła i żeby coś osiągnąć to wymaga sporych umiejętności, a nie kasy. No i podstawowa sprawa - żeby cokolwiek osiągnąć wypadałoby cokolwiek robić, a nie p******, że to nie ma sensu itp. Owszem kasa ułatwia sprawę, ale gdy nie masz jej w nadmiarze to trzeba chociaż kombinować jak ją zdobyć :wink: Zależy jak bardzo tego chcesz. Wszystko to, czego się nauczyłem jeśli chodzi o poważniejsze OC miało miejsce w zeszłym roku. Na początku jakieś vmody, potem zrobiłem sobie kontener, udało mi się zarobić kasę na przyzwoity sprzęt , przez wakacje były ze dwie sesje na DI, pod koniec roku trochę gorzej, ale zawsze coś było. Teraz zbieram sprzęt na kolejne benche, może jakieś LN2 przez ferie będzie, zobaczymy. Generalnie większość rzeczy, które wiem, dowiedziałem się sam, nie było takich poradników. Teraz mógłbym podzielić się chociaż częścią wiedzy, ale nikt nie pyta...

Szacun.

Moje OC się zaczeło od P100 - poszedł na 120 chyba czy coś w ten deseń - potem przerwa zrobiła swoje - obecnie staram się wrócić do "żywych".

Niestety póki co jadę na AC - w planach WC i może wtedy sie pokuszę o coś więcej.

Wyniki moje jakie są każdy widzi - mam po prostu chęci - każdego kto chce i ma zaparcie (nie g......ne) na to stać :P Jak zresztą kolega w cytacie zaznaczył.

 

Reasumując - moim skrmonym zdaniem osobnika, który próbuje się wbić w szczelne grono ludzików zwanych Ocerki - ten artykuł osobom zainteresowanym sporo pomoże - da im chwile andrenaliny, wyczekiwania, hmmm szczęścia pewnie też.

 

Pozdrawiam panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...