Skocz do zawartości
Oracle

Dziwny Problem, Brak Internetu Na Linuxie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dość dziwny problem mianowicie.

wczoraj pociągnąłem sobie kabel z routera Cerberus P6311-07A jedno piętro niżej.

Zacisnąłem sobie kabel i podłączyłem do kompa z XP. Nie było problemów net był.

natomiast gdy podłączyłem do Linuxa, działo się tak jakby w ogóle tego kabla nie było.

Tak samo jakbym przez switcha połączył. Dzieje sie jakby w ogóle nie było tego kabla...

 

Czego to może być wina?

Kabla? Za długi? źle złożony? tylko czy jakby był za długi albo źle złożony to by był internet na XP ? Kabelki ułożyłem w takiej kolejności patrząc od strony styków:

białozielony, zielony, białobrązowy, brązowy, białopomarańczowy, pomarańczowy, niebieski, białoniebieski.

Wydaje mi się że to nie ma znaczenia dopóki obie końcówki są identycznej kolejności?

 

A może to wina ustawień routera? Zarzucić screenami?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak linux wykrywa prawidłowo karte sieciową

jest to sprzętowa intela 100 pro.

A teraz najśmieszniejsze, jak zrobie tak:

router -> długi kabel -> XP -> udostępnie net z XP dla linuxa -> linux

to działa. Przez właśnie ten sam kabel...

 

W związku z powyższym wydaje mi się że to wina właśnie ustawień routera...

 

PS. To na pewno nie jest wina ustawień sieciowych linuxa. Jeśli to nie jest wina kabla a wydaje mi się że nie jest to będzie to wina ustawień routera.

PS2. czy rozkład w kablach rzeczywiście może być przyczyną braku połączenia podczas gdy XP nie widzi problemu?

Edytowane przez Oracle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo win chodzi na 100tce. ifconfig poprwanie skonfigurowany, zapne kabel w B. Moze to pomoże. Jutro powiem dokladnie czy sie udalo

Zmienilem standard na B i śmiga. Chociaż pingi są średniociekawe... od 1 do 2 ms.

Edytowane przez Oracle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...