Skocz do zawartości
mglysty

Słuchawki Dla Gracza Sennheiser Pc350

Rekomendowane odpowiedzi

przed zakupem o słuchawki Sennheiser PC350 pytałem w topiku "Słuchawki" ale niestety nikt nic na ich temat nie wiedziała - wręcz skomentowano moje pytanie textem:

"Możesz spróbować szczęścia i kupić te PC350, a potem opisać nam, czy warto było ze względu na dźwięk."

niniejszym to czynię - bo zaryzykowałem... robie to w osobnym topiku bo temat jest rzadki i taki zostanie (cena) a wtedy ktoś zainteresowany ten temat po prostu szybciej znajdzie.

Aha - WARUNKI WEJŚCIOWE określajace sens wyboru tych słuchawek:

Potrzebowałem słuchawek głównie do grania - nie do muzyki - czyli: dobrze odtwarzajacych kierunek dźwieku, grajacych poprawnie i dobrze trzymajacych się głowy + mikrofon (platanina kabli z UR40 i osobnym mikrofonem już mnie zmęczyła)

Wybór padł na PC350 - bo to Senki - więc liczyłem na najwyższa jakość... wszystkiego

Zacznę od wyglądu i jakości wykonania: powiem krótko kosmos - super wygląd i super materiały - lakierowane tworzywo (czarny metalik perła jak na samochodach) + metal + skórka

naprawdę mocna rzecz - świetnie spasowana - nic nie telepie nic sie nie luzuje mocna, twarda i zwarta konstrukcja. Mocno tłumią wszystko z zewnątrz co myślałem, że będzie mi przeszkadzać ale okazało sie ze tak jest jednak lepiej - więcej po prostu słyszę i nie ma możliwości zgubić choć szurnięcia co ważne szczególnie w grze.

Na głowie lezą dość ciasno - trzeba się przyzwyczaić - wagę tez się czuje ale wszystko jest w normie - to co najważniejsze: słuchawki trzymają sie głowy bardzo stabilnie - nie da sie o nich zapomnieć to fakt ale jest to akceptowalny poziom i ABSOLUTNIE w grze to nie przeszkadza.

To co w nich słychać:

niestety nie jestem audiofilem a i doświadczenia mam niewielkie - jedyne co mogłem zrobić to porównać jak graja PC350 w odniesieniu do posiadanych przeze minie PortaPro i UR40.

Wiem - porównuje słuchawki za 499PLN ze słuchawkami za 130PLN - to nie w porządku ale nie mam alternatywy...

Powiem krótko wydawało mi sie, że Koss'y szczególnie UR40 graja znakomicie ale jak usłyszałem PC350 to sie okazało, że Koss'y bardziej bluzgaja niz grają - no wiecie: bluzgu bluzgu pufff - jakby dźwięk wychodził z błota na dodatek wszystkie dźwięki nakładają sie na siebie i sa nieprecyzyjne...

Za to PC350 to przede wszystkim klarowność i niesamowita selektywność odtwarzania poszczególnych dźwięków czy instrumentów - dla mnie REWELACJA ale weźcie pod uwagę, że nie słuchałem do tej pory niczego lepszego niś senki 555...

Muzyka brzmi swietnie - naprawde mnie troche zamurowało - do tej pory myślałem, że w jednym utworze jest jakieś buczenie bo to mp3 - ale w tych słuchawkach usłyszałem, że to tak gra po prostu jakiś kibord... i to gra super...

Co do najważniejszego: GRY - panowie powiem krótko - precyzja i kierunkowość REWELACJA

w UR40 często dawałem sie oszukać z jakiego kierunku dochodzi dźwięk co mnie wkurzało - przestawiałem ustawienia w karcie (X-Fi Gamer) ale nic nie pomagało... w tej materii PC350 sprawdzają się fantastycznie - nie mogę uwierzyć jak świetnie słyszę kierunek i odległość z jakiego dochodzi najsubtelniejszy nawet dźwięk - a juz chciałem zmieniać karte dźwiękową bo myślałem, że Creative mnie oszukuje swoim CMSS-3D... Kierunkowość dźwieku to jest ten parametr, który jest dla mnie najważniejszy i tutaj słuchawki sprawują rewelacyjnie.

Został jeszcze mikrofon - tu jest pewna wada - nie da się go zdemontować i niestety jak go rozłożę to najczęściej oddychając nosem - dmucham prosto w niego... co skutkuje tym, ze koledzy na ventrilo ciągle słuszeli moje sapy i brali mnie za zboka... aha - głos też się zrobił gayowski... co mi kuple od razu zasygnalizowali jak tylko usiadłem do gry w nowych słuchawkach... nie wiem dlaczego? - wcześniej miałem mikrofon Zalman'a i głos mój był naturalny... w PC350 jest kilka tonów wyższy... hm...???

jedyna metoda to podniesienie mikrofony powyżej linii nosa... ale wtedy wchodzi w linie wzroku co troszkę przeszkadza - no chyba ze sie przyzwyczaję...

Słuchawki na pewno nie sa jeszcze wygrzne więc mam nadziej że będa grały jeszcze lepiej - dałem za nie prawie 500PLN to sporo jak na sprzet do grania - ale naprwde nie żałuje - wręcz ciesze sie jak dzieco, że sie na nie zdecydowałem.

post-156997-1229502748_thumb.jpg

Edytowane przez mglysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gratuluję zakupu. (późno, bo późno, ale:))

Chciałem zapytać, jak wygląda kwestia pałąka od mikrofonu. Czy jest on elastyczny? Jaki jest zakres regulacji?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pałąk mikrofonu jest sztywny i nie da sie go odłaczyć - zakres regulacji to jakieś 100 - 110 stopni czyli od pionu do pozycji poniżej ust (na zdjeciu jest pokazana najniższa pozycja pałaka). Jak gram to zakładam tak słuchawki zeby pałąk z mikrofonem był prawie pod brodą bo inaczej dmucham nosem prosto w mikrofon... i ventrillo na automacie sie niepotrzebnie włącza... - tak czy inaczej gra mi sie wygodnie i komfortowo ale polecam słuchawki załozyć i wypróbować.

Tak czy inaczej polecam - "mercedes" dla gracza - szczególnie jakość wykonania i materiały - rewela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawilem sie nad tymi senkami. Na wielu zagranicznych forach SH350 zdobywaja najwyzsze noty. Tak samo dotyczy sie wystawianych komentarzy w sklepach online. Obecnie posiadam senki 160, ktore rowniez swietnie spisuja sie w grach i tu byl problem z zakupem 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle - kupiłem te słuchafony za 499 PLN - to b.dużo jak na słuchawki do grania

miałem dość sztukowania i szukania innych rozwiązań typu dobrej jakości słuchawki w dobrej cenie plus osobny dobry mikrofon - na dłuzsza mete rozwiaznie takie było po prostu niewygodne i cały czas mi czegoś brakowało albo z czegos byłem niezadowolony - owszem da sie grac ale to jeszcze nie to więc szukałem dalej - jak zobaczyłem PC350 to po prostu sie napaliłem i to był impuls - myślalem, że po pewnym czasie będe po prostu żałować wydanej kasy bo na pewno mozna grać w czyms za miejsze pieniadze i reszte przeznaczyć na coś innego

po paru miesiącach ich używania powiem jedno - ciesze sie jak dzieciak, że dałem sie ponieść temu szaleństwu i mam teraz te słuchawki - nie żałuje ani jednej złotóweczki - dla gracza to są po prostu słuchawki KOMPLETNE - nawet jakość kabla powala - jest taki jaki powinny mieć własnie słuchawki dla gracza mocny, giętki, długi, solidnie zamocowany itp itd - a cała reszta jest jeszcze lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Witam,

czy jest możliwość że to są oryginalne słuchawki czy podróby?

Wydaje mi się że kicha:/

 

LINK DO ALLEGRO

 

Zastanawiam się czy nie kupić HD 380 Pro. Niby to to samo co pc350 tylko bez mikro. Zgadza się czy mylę się?

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nowa karta asusa ,asus xense ma być sprzedawana w komplecie z słuchawkami które są zmodyfikowanymi Sennheiserami PC350 ,być może w komplecie będzie taniej ale to tylko domniemanie.

 

http://www.heise-online.pl/newsticker/news/item/CeBIT-2010-karta-dzwiekowa-7-1-dla-graczy-946231.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

czy jest możliwość że to są oryginalne słuchawki czy podróby?

Wydaje mi się że kicha:/

 

LINK DO ALLEGRO

 

Zastanawiam się czy nie kupić HD 380 Pro. Niby to to samo co pc350 tylko bez mikro. Zgadza się czy mylę się?

 

 

"UDZIELANA GWARANCJA NA OKRES 30 DNI" - to mi by się nie podobało przy kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze już po kilku latach używania tych słuchawek, jeśli chodźi pozycjonowanie gracza w czasie rozgrywki ( tak te słuchawki są dobre ) lecz po 4 latach ( może i intensywnego używania ) po pracy 5 /6 godzin dziennie. Po 3 latach ( kup sobie Pan nowe nauszniki oryginalne za 169 zł ) i po niecałych 4 latach jebnął głośnik prawy, gra chwile i przestaje. Oczywiście to nie wina kabla miernik i takie tam sprawy w domu mam.

 

Masz dużo kasy i szukasz słuchawek do grania na 4 lata to polecam .

 

Masz dużo kasy i szukasz słuchawek do grania , mniej eksploatujących się, nie polecam PC350.

 

Główne zastosowanie tych słuchawek był Battlefield 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...