Skocz do zawartości
3ho

pytanie do gorszych lub lepszych elektronikow

Rekomendowane odpowiedzi

otoz zastanawialem sie nad zrobieniem karty PCI

chce zrobic uklad do software'owego sterowania wyswietlaczem LED (w starych kompach takie cuda byly :) ) i zastanawiam sie czy lepiej zrobic to na LPT, COM czy PCI

probowal ktos kiedys cos takiego zrobic? albo jakiekolwiek urzadzenie?

jakies pomysly co do realizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche by to bylo trudne :(

ale nie az tak bo sama karta to pryszcz gdzies widzialem cos takiego jako karta wej-wyj i tez myslalem o tym :)to jest dobre rozwaizanie bo nietrzeba stosowac jakis kontrolerow zwnetrznych ale z tym programem do tego to juz bylo by ciezko :( ktos niezle musial by sie znac na przerwaniach i sterowaniu nimi z wina . ale pomyslik ciekawy bo mozna z tego wyciagnac duzo lini czyli dos rozbudowany wyswietlacz mozna zrobic

kiedys myslalem o budowie zegara na czyms takim

ale jak masz sterowac np. 2 cyfry to lepiej zrobic to na LPT :) i nietrzeba meczyc sie tak z softem :)

jak znajde schemat karty pci to najwyzej wrzuce na forum bo to bylo kiedys w jakies "Elektronice Praktycznej" gdzies to w domu mi sie wala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu sorki pomylilem sie troszku to jest karta ISA :( ale jak cie to interesuje to jest kit AVT-327 z "Eletroniki praktycznej" z lipca 97 r. :)

jest do dyspozycji 48 lini wej/wyj zorganizowanych w 8 -bit portach .

poszukaj w serwisach o tematyce "elektronika i pc" :) napewno znajdziesz specyfikcje PCI i jakis ukladzik przykladowy a program bo juz inna bajaka :)

ale jak masz ambicje na taki ukladzik to powodzenia :)

ale trzeba niezle miec opanowane podstawy z elektroniki i duzo duzo wiecej :) sam bym sie w to zabawil ale czasu brakuje :( moze na wakacje :) (musze skonczyc prace dyplomowa)

a co to mialby byc za uklad ?

ja chcialem zrobic uklad typy wyswietlacz LCD lub LED jako zegar i dobudowac kontroler wentylatorkow, pomiar temp. itp.(all-in-one) ale chyba na kontrolerze i RS-232 bedzie latwiej i taniej! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, ISA mnie nie cieszy :)

chyba zrobie to na LPT, bo najlatwiej tym sterowac

 

chce zrobic uklad sterujacy wyswietlaczem LED znajdujacym sie na przodzie budy (widac na zdjeciu kompa - patrz podpis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, ISA mnie nie cieszy :)  

chyba zrobie to na LPT, bo najlatwiej tym sterowac

 

chce zrobic uklad sterujacy wyswietlaczem LED znajdujacym sie na przodzie budy (widac na zdjeciu kompa - patrz podpis)

cos ten twoj opis niedziala :( sprawdz strone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz zastanawialem sie nad zrobieniem karty PCI

chce zrobic uklad do software'owego sterowania wyswietlaczem LED (w starych kompach takie cuda byly :) ) i zastanawiam sie czy lepiej zrobic to na LPT, COM czy PCI

probowal ktos kiedys cos takiego zrobic? albo jakiekolwiek urzadzenie?

jakies pomysly co do realizacji?

Zrób jaki pisze Luki - mikrokontroler+RS232 i możesz sterować wszystkim co tam sobie chcesz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jaki pisze Luki - mikrokontroler+RS232 i możesz sterować wszystkim co tam sobie chcesz 8)

no chyba tak bedzie najlatwiej

narazie musze wmontowac termometr w przedni panel i zrobic przelacznik do termostatu

swieta przyszly, wiec trzeba korzystac z wolnego czasu :wink:

 

cos ten twoj opis niedziala  :( sprawdz strone ?

hmmm, caly czas ci nie dziala? bo mi bezproblemowo chodzi

jesli sa problemy to sprobuj http://www.lo3.wroc.pl/~kkinda/ill/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie panimaju pa-niemieckij :wink:

 

mam takie male "urzadzonko" na LPT, ktore przetwarza sygnal na sygnal audio i nawet dziala, nawet sterownik pod winde do tego ktos zrobil. kiedys to sie fachowo nazywalo covox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...