Skocz do zawartości
kakadu

Moje Pierwsze Oficjalne Zlecenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu doszła do mnie informacja, że jakieś przedszkole potrzebuje nowej strony internetowej. Niestety/na szczęście rada rodziców nie zgodziła się na wydatek ponad 2000zł na stronę. Więc do akcji wszedłem ja.

 

Stara strona wygląda tak: przedszkole86.web3.pl

Nowa zrobiona przeze mnie wygląda tak: przedszkole86.nstrefa.pl

 

Całą strona jest wykonana z wykorzystaniem całej mocy php5 z mysql. Nie chciałem opierać się na jakiś drupalach czy joomlach, więc stworzyłem prosty(prostacki) cms. Nauczyłem się przy tym bardzo dużo. Strona przechodzi walidacje XHTML 1.0 i takie tam. Jakieś uwagi?

Muszę popracować tylko nad elementem p i listami w stylach by zawsze wyglądał tak samo.

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zdecydowanie nie umieszczać białych napisów na pomarańczowym tle... nie widać ich.

 

walidację Transitional przejść zazwyczaj łatwo... spróbuj strict ;]

 

To faktycznie jest CMS? czy po prostu zbiór podstronek hardkodowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak cms.

W porównaniu z poprzednią wersją... nie ma co porównywać ;]

Aczkolwiek layout ubogi trochę.

 

Btw, kakadu, wyłącz listowanie katalogów, jeżeli nie ma index.*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualności, ogłoszenia oraz opisy galerii są zapisywane w bazie danych. Wszystko można dodawać w podobny sposób jak wpis na bloga - tytuł i treść. Akapity wstawiają się automatycznie. poza tym można korzystać z pełnej gamy htmla. Reszta podstron to html(osadzany za pomocą include())

Listing katalogów wyłączę, jak podepnę normalną domenę(jak pieniążki na konto wlecą).

Co do latyoutu - może jest prosty, patrząc z perspektywy czasu dużo rzeczy bym pozmieniał(między innymi dodał cień pod te pomarańczowe pola), ale zleceniodawcy się spodobało(zresztą mi się nie chce).

 

//Edit

Pieniążki na koncie, domena przedszkole86.pl podpięta. Działa. Tylko coś się skopało (zamiast == napisałem =), el już ok ;)

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...