Skocz do zawartości
Gość

Sieć Lokalna Nie Działa Po Reinstalacji Windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obiecałem koledze, że wgram mu windowsa, gdyż on tego nie potrafi. Sam mam neostradę, więc łączenie się z internetem po formacie nie było dla mnie czymś niezwykłym, jednak on podłączony jest do lokalnej sieci. Przy i po instalacji systemu próbowałem różnych konfiguracji i pomijania kroków nt. konfigurowania połączenia sieciowego, jednak ciągle, pomimo tego, że karta sieciowa działa, a w opcjach sieci widnieje napis, że sieć jest włączona, internet nie działa. IP ustawiło się samo (nie wiem, czy IP może się kończyć dwoma zerami - xxx.255.0.0), maska również (to samo -xxx.255.0.0). Pakiety są wysyłane, ale internet ani myślał zadziałać. Macie może jakieś rady? Podjąłem się zadania i chciałbym, żeby wszystko było w porządku :)

Pozdrawiam

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP z dwoma zerami? Technicznie możliwe, ale to i tak sugeruje to, że w sieci lokalnej nie ma serwera DHCP i admin konfigurował mu to wcześniej.

Teraz jedyna opcja to po prostu dowiedzieć się o te dane od admina(może jakąś kartke dał czy coś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tam nikt nie odbiera, ale kolega spróbuje poszukać umowy, bo znaleźć wcześniej nie mógł...a jak nie, to może się w końcu dodzwoni tam do nich ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...