Skocz do zawartości
bunioslaw1

Geforce 9650m Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam laptopa Asus N50V procesor T3200 4GB pamieci Geforce 9650m GT i 500 gb dysk i system Vista HOme Premium z SP1 wykrywa normaie 4GB pamieci , wszystko chodzi idealnie lecz zastanawa mnie jedna rzecz ostatnio zauważyłem że z 4 GB ramu zostało przydzieone 1279mb pamięci dla karty graficznej ktora z udsotepniona pamięcią ma 2043mb pamięci co jest zdecydowanie nie potrzebne. Można w jakis sposos ta pamięć przydzielona grafice usunac zeby karta miala normalnie 1024mb bez zadnych przydzieonych pamieci ? Sterowniki to 176,23.

Edytowane przez bunioslaw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to że ja nic ręcznie nie przydzielałem żadnej pamięci dla grafiki automatycznie pamięć się przydzieliła i to aż1279 mb a karta ma wbudowanej 1024 mb wlasnej pamieci :/ i nic nie umiem wymyślić albo coś zrobić żeby żadna pamiec nie byl grafice przydzielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 32 bitowym Windows menedzer zadań nigdy nie pokaze Ci 4GB ramu. Pokazuje tyle ile powinien.

 

 

Wyluzuj... :wink: Doskonale wiem co piszę. ;)

Tak. Doskonale to widac po poscie polecającym szukania opcji shared memory na NIEZINTEGROWANEJ grafice z własną pamięcią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe szukaj niczego bo osoby wyzej nie wiedzą nawet co pisza. Pamięc o której piszesz jest pamięcią, która moze zostac dodatkowo udostepniona przez system. Normalnie nie jest uzywana.

Masz racje. Tez mam ta karte i troche poczytalem na jej temat. Grafika ma 1gb swojej pamieci, jednak gdy bedzie trzeba system podczepi kolejne z ramu, jednak normalnie system obsluguje 3GB. Kolejna sprawa jest taka ze nie da sie tego nigdzie zmienic jest to tzw. dynamiczne przydzielanie pamieci. Wiec sie nie martw o to ze masz tylko 2gb pamieci bo tak nie jest. A to ze system 32bit obsługuje tylko 3gb to juz inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...