Skocz do zawartości
kintakuntex

Najostrzejsza Maszynka Do Golenia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gilette jest dużo i są robione przez różne fabryki. Jakie to były dokładnie? Albo jak wyglądały?

Podobno najgorsze są Gillette Super Stainless.

 

Gillette Stainless, z jasno-czerwoną obwódką na opakowaniu. Serio: unikać!

 

To dokładnie takie...

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek :) Cieszę się, że trafiłem pierwszy raz na polskojęzyczną stronę, gdzie temat golenia tradycyjnymi metodami został poruszony przez wtajemniczone osoby. Dobrze by było, gdyby powstało polskie forum traktujące o sztuce golenia.

 

Co do sprzętu, osobiście również używam Muhle R89 po przeczytaniu wielu pochwał. Maszynka jest idealną propozycją dla początkujących, gdyż jest dość łagodna oraz wybacza błędy w technice.

 

Jeśli chodzi o pędzel, ja osobiście przekonałem się do czystej szczeciny. Wielu ludzi twierdzi, że włosie jest mniej przyjazne dla skóry aniżeli włosie borsuka. Okazuje się jednak, że końcówki włosów pędzla z czystej szczeciny po jakimś czasie użytkowania rozdzielają się co przekłada się na ich delikatność. POza tym przed każdym goleniem tego typu pędzel powinno się zanurzyć na pare minut (jak jest nowy to troche dłużej) w gorącej wodzie, wtedy wyraźnie mięknie.

 

Wcześniej używałem pędzel z borsuka (włosie typu pure badger - najgorszy ze wszystkich odmian) i był drapiący. Powodem tego są ścinane końcówki włosia w celu nadania mu pożądanego kształtu. Dopóki ktoś nakłada pianę jakby malował pędzlem, jest ok. Jeśli natomiast ruchami kolistymi przyciskając pędzel do twarzy, może podrażnić skórę.

 

Mam nadzieję, że dyskusja znów nabierze tempa, sam chętnie pomogę i odpowiem na pytania.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie na wypróbowanie maszynkę Wilkinson na żyletki i chciałbym wypróbować jakieś inne ostrza, bo dołączone mnie nie zadowalają.

Jak dotąd, w kioskach napotkałem tylko BIC-i i Polsilvery, a w drogeriach Wilkinsony.

 

Czy wiecie może gdzie we Wrocławiu można nabyć jakieś lepsze żyletki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remington wypuścił na rynek 5 ostrzowe maszynki do golenia :

 

 

http://www.remingtonproducts.com/mens/Razors/Razors-Gels.aspx

 

http://www.ebay.pl/sch/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nkw=remington%20azor&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za odkopanie tematu .

 

Zastanawiam się nad kupnem klasycznej maszynki na żyletki .

 

Parę stron wcześniej trochę o tym poczytałem , oglądałem także filmik z posta #63 .

 

Na wstępie wybrałem maszynkę Feather Popular TTO .

 

Do tego zestaw pędzel+stojak+miseczka od Omegi oraz mydło  Proraso 147 g Eukaliptus .

 

Całość była by brana ze sklepu razors.pl .

 

Czy dobrze wybrałem ?

 

I czy takie golenie nadaje się dla osoby która całe życie goliła się maszynkami w rodzaju Gillette Fuzion / Mach 3 etc.

 

Głównie chodzi mi o bezpieczeństwo golenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za odkopanie tematu .

 

Zastanawiam się nad kupnem klasycznej maszynki na żyletki .

 

Parę stron wcześniej trochę o tym poczytałem , oglądałem także filmik z posta #63 .

 

Na wstępie wybrałem maszynkę Feather Popular TTO .

 

Do tego zestaw pędzel+stojak+miseczka od Omegi oraz mydło  Proraso 147 g Eukaliptus .

 

Całość była by brana ze sklepu razors.pl .

 

Czy dobrze wybrałem ?

 

I czy takie golenie nadaje się dla osoby która całe życie goliła się maszynkami w rodzaju Gillette Fuzion / Mach 3 etc.

 

Głównie chodzi mi o bezpieczeństwo golenia .

 

Pamietaj tylko o odpowiednim kierunku w ktorym sie golisz uwzgledniajac kierunek zarostu + linia ostrza. Ruch na boki maszynki = zaciecie, krosty czy jakiekolwiek nierownosci na skorze - uwazaj. Reszta to juz wlasna wprawa i technika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden, maszynką Feather Popular krzywdy raczej sobie nie zrobisz, ponieważ to jest bardzo łagodna maszynka. Ze strony razors.pl poleciłbym Tobie Merkur 41. Jest to maszynka z tzw. otwartym grzebieniem, ale zarazem łagodna.

 

Co do samego tematu - golenie brzytwą na żyletki Feather Artist Club to jest dopiero wyzwanie ;) Nie istnieją ostrzejsze żyletki od Feather dla tej brzytwy.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...