Skocz do zawartości
kintakuntex

Najostrzejsza Maszynka Do Golenia ?

Rekomendowane odpowiedzi

od 2 lat mam elektryka remoingtona diamond, wczesniej mialem przygote z philipsem (slimakiem). Remington ogoli tak ze twarz nie drapie, philips niestety gorzej. A skore mam wlasnie taka ze jak maszynka reczna sie ogole to pol dnia mam czerwona gebe i kupe zaciec. Jak dla mnie elektryk jest w sam raz, goli na gladko jedyne co to szaszyzna zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem jednorazowek Gillette Wilkinsonow a takze jakis badziewnych z Lidla .Kupilem sobie na swieta elektryka Brauna i jednak wroce do zwyklych maszynek i wlasnie nie wiem tylko czy brac sie za Fusion Phenom Power czy powrocic do jednorazowek Gilette ( najefektywniejsze z dotychczas uzywanych).Elektryk calkowice nie przypadl mi do gustu nie dogalam sie, mam podraznienia nie mniejsze jak przy zwyklej maszynce a nawet sie zaciolem LOL.Gole sie dwa razy w tygodniu jak juz jestem "podrosniety" Gillete jednorazowka max na dwa takie golenia mi wystarczala.Czy Fusion wystarczy na dluzej ?wklady sa bardzo drogie na allegro co prawda znalazlem 8x za 55 zl to bardzo tanio bylem w Rossmanie 4x kosztuja 65 zl a sama golarka 35.99 zl z opakowaniem ( taki zestaw jak jest podany na stronie) na allegro za 59.95 + 4 wklady jest sprzedawana brac?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gole sie dwa razy w tygodniu jak juz jestem "podrosniety" Gillete jednorazowka max na dwa takie golenia mi wystarczala.Czy Fusion wystarczy na dluzej ?

wprawdzie nie miałem do czynienia z tą maszynką (Fusion Power), ale na stronie producenta (Gillette) znalazłem informację, że 8 wkładów Gillette Fusion Power wystarcza na 6 miesięcy. Choć żadnych szczegółów nie podali, także nie pytaj mnie jak do tego doszli, jaką brali pod uwagę częstotliwość golenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że argun już kupił (jakąkolwiek) maszynkę ;)..no chyba, że lubi wyglądać jak Chewbacca :)

 

Enyłej używam Fusion Power Phenom (geez jaka elo nazwa..) jakoś tak od 1,5 miesiąca to coś mogę powiedzieć na ten temat..ogólnie i tak wszystko jest zależne od tego jaki się ma zarost, ale imho te 8 wkładów na 6 miesięcy jest jak najbardziej realne, jeden wkład na 3 tygodnie spokojnie styka..Swoją drogą ciężko mi się było przyzwyczaić do tej maszynki, 2 ostrza więcej niż zwykle + nie taka słaba wibracja (nie używałem nigdy elektryka), ale jak już to zrobiłem mogę powiedzieć, że póki gillette nie wymyśli czegoś lepszego, zostaję przy fusion :)

 

jeśli chodzi o jednorazówki to tylko zielone gillette z 3 ostrzami, wystarczają na dużo więcej niż 2 golenia, a kosztują coś koło 4 złociszy za sztukę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, bo po co tworzyć nowy topic.

Jak to jest z tymi podróbkami Gillette na allegro?

Wczoraj byłem w tesco i za 'Fusion Phenom Power' chcieli 65zł, przy czym na allegro można już znaleźć za 23zł.

Jakiś haczyk, czy o c b?

 

Aha, gdybyście jeszcze mi mogli wyjawić różnicę pomiędzy modelem 'Phenom' a 'Phantom'. Jakiś Pan z allegro zapiera się, że różnica jest tylko w kolorze maszynki, ma racje czy kłamie?

Edytowane przez rolmops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi podróbkami Gillette na allegro?

masakra, kupowałem to kilka razy ale 2 ostatnie zamówienia były tak tępe, że nie dało się tego używać, wolę dodać kilkanaście zł i kupić w sklepie, mniej nerwów i podrażnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego fusiona power, fajna sprawa, ale stępiły się już nożyki.

Cena allegro- 1szt- 6zł

Oficjalna cena- 1szt- 20zł

No i bądź tu mądry. Na dodatek pan z allegro ma 1400 komentarzy, 1 neutralny, 1 negatyw.

 

Wydać 3x tyle w oficjalnym sklepie czy wybrać allegro?

Edytowane przez rolmops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam Mach3 Turbo i chyba prędko nie zmienię bo goli bardzo przyzwoicie w porównaniu z innymi maszynkami których próbowałem :)

a czy ktoś z was ma jeszcze taką klasyczną maszynkę na żyletki Polsilvera? można sobie tym gardło poderżnąć ale choćbyś czerep golił to gładki jak duba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie na ile goleń komu wystarcza dany model jest bez sensu, każdy będzie mia inaczej. Ja jedną jednorazówką gilette (jakiś najtańszy model) potrafię objechać kilka miesięcy, w dodatku golenie beż żadnej pianki do golenia itp. (tak się nauczyłem i od kilku lat już nie używam, ew jak dłuższy zarost to wtedy elektryczną bo wtedy bez pianki ból byłby niesamowity). Pewnie niejednej osobie taka jednorazówka by ledwo na tydzień wystarczyła

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie na ile goleń komu wystarcza dany model jest bez sensu, każdy będzie mia inaczej.

Dokładnie. Ja w takich momentach cieszę się z tego, że mam słaby i wolnorosnący zarost. Wystarczy, że ogolę się raz w tygodniu :) Taki jeden wkład mach 3 wystarcza mi na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego fusiona power, fajna sprawa, ale stępiły się już nożyki.

Cena allegro- 1szt- 6zł

Oficjalna cena- 1szt- 20zł

No i bądź tu mądry. Na dodatek pan z allegro ma 1400 komentarzy, 1 neutralny, 1 negatyw.

 

Wydać 3x tyle w oficjalnym sklepie czy wybrać allegro?

Podbijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego fusiona power, fajna sprawa, ale stępiły się już nożyki.

Cena allegro- 1szt- 6zł

Oficjalna cena- 1szt- 20zł

No i bądź tu mądry. Na dodatek pan z allegro ma 1400 komentarzy, 1 neutralny, 1 negatyw.

 

Wydać 3x tyle w oficjalnym sklepie czy wybrać allegro?

Sugerowanie sie tym ze nikt nie dal mu negatywa za te nozyki jest imo ryzykowne. Czasami takie tlumoki robia zakupy na allegro, ze to sie w glowie nie miesci, kupuja podroby roznych przemiotow i oczywiscie bez zastanowienia wstawiaja pozytywy. Pamietam aukcje pewnego goscia ktory sprzedawal podroby sluchawek creativa (ep630), bite poroby, tylko glupi by sie nie zorientowal. Oczywiscie gosciowi nikt nega nie wystawil, wszyscy byli happy bo cena niska, a to ze sluchawki graly jak szajs z kiosku za pare zl to juz sprawa podrzedna. Wystawial aukcje kilka krotnie i pewnie ladnie na tym zarobil. Co lepsi to wystawiaja podroby po cenach oryginalow i usypiaja czujnosc klientow :lol: To juz jest szczyt perfidnosci. Sam posiadam fusiona, mam ostatni nozyk na wykonczeniu i szczerze mowiac nie wiem czy kupowac na allegro, sprawa jest troche smeiszna bo w sklepie dwa wklady kosztuja prawie tyle co nowa maszynka z dwoma wkladami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam fusion i jak dla mnie bez rewelacji, nie wiem moze to kwestia zarostu ale ostatnio ogolilem sie mach 3 power i bez porownania przy pierwszym goleniu fusionem power, a mach 3 na korzysc tej drugiej,

przede wszystkim golac sie mach3 odnioslem wrazenie ze jest bardziej ostra od fusiona i lepiej goli zarost,

maszynki oczywiscie nowe z nowymi nozykami wiec nie ma mowy o podrobkach, kupione w sklepie z kosmetykami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam fusion i jak dla mnie bez rewelacji, nie wiem moze to kwestia zarostu ale ostatnio ogolilem sie mach 3 power i bez porownania przy pierwszym goleniu fusionem power, a mach 3 na korzysc tej drugiej,

przede wszystkim golac sie mach3 odnioslem wrazenie ze jest bardziej ostra od fusiona i lepiej goli zarost,

maszynki oczywiscie nowe z nowymi nozykami wiec nie ma mowy o podrobkach, kupione w sklepie z kosmetykami,

cenna opinia bo zastanawiałem się czy nie spróbować tego fusiona.

też mam wrażenie, że mach3 to jedna z lepszych maszynek jakie pojawiły się na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.W ? Wypróbowałem już kilka i wszystko lipa. Najgorzej wypada Wilkinson - każda jedna nie dała rady, wypadły gorzej od maszynek Carrefura :x Gilette z 3 ostrzami na 2 razy :/ obecnie najlepiej wypada Gilette 2 [ jednorazówki - starczają na 3 dni, ale są bez paska nawilzajacego :/ ] z pianek najlepiej wypada BOND ( o dziwo ). Jakaś porada ? Brzytwa odpada :D

Nic nie pobije najzwyklejszej brzytwy. Kilka lat się goliłem brzytwą, więc znam temat z autopsji, wszystkie gilette-y i wilkinsony wymiękają.

Jednak golenie brzytwą wymaga pewnej ręki i w miarę gładkiej skóry na twarzy, jak znasz fryzjera w średnim wieku lub starszego to za flaszkę pokaże Ci jak się obsługiwać brzytwą.

Możesz się też zastanowić nad elektryczną maszynką do golenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś Wilkinsona - tych budżetowych żółtych maszynek, kupiłem w opakowaniu bodajże 10 i tak się pociąłem, że głowa mała, wywaliłem wszystko. Golę się dwa razy w tygodniu jednorazówką Gillette Blue 3 wiele razy, z racji tego, że zarost mam cienki jak na swój zaawansowany wiek ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się tylko zastanawiam-z allegro,z tesco,jedno warte drugiego,dlaczego wogóle jest taka róznica między nożykami np. ze stanów a tych kupowanych u nas skoro ten sam producent,zresztą za daleko szukać-dlaczego nożyki dołączane do maszynek są lepsze od kupowanych oddzielnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno być różnicy między tymi samymi produktami z innych fabryk (za wyłączeniem podróbek oczywiście).

IMHO to tylko takie pier###enie, że "proszki z Niemiec są lepsze", "Nokia made in Finland, nie ma co porównywać do tych produkowanych w Malezji" itp.

Pomimo, że mam Brauna 560 to i tak golę się zwykle najtańszymi markowymi ostrzami. Nieważne czy Gillette czy Wilkinson - zawsze idzie gładko i dokładnie.

Pamiętajcie też, że ważne jest dokładne pokrycie skóry cienką warstwą pianki i odczekanie chwili, by zdążyła porządnie zmiękczyć zarost. No i wypłukiwanie maszynki po każdym pociągnięciu - jak maszynka się zapcha (wcale nie musi nic wystawać spomiędzy ostrzy!) to tragicznie spada jej skuteczność.

 

\|/ \|/ \|/

 

Na prawdę myślałem, że to fikcja ;]

Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Edytowane przez d0nMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wypłukiwanie maszynki po każdym pociągnięciu - jak maszynka się zapcha (wcale nie musi nic wystawać spomiędzy ostrzy!) to tragicznie spada jej skuteczność.

no właśnie, najlepiej się tutaj sprawdzają krany które można przytkać ręką i pod ciśnieniem wypłukać resztki. Jednorazówki Gillette mają mechanizm uswania brudu to fajna rzecz, aczkolwiek niewystarczająca i na pewno niewygodna do zastosowania przy Mach3 które mam obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...