Skocz do zawartości
jimmy1

Jakie Auto Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam zamiar kupić w najbliższym czasie jakiś środek lokomocji.Chcę przeznaczyć na ten cel około 35 tys.Myślałem o Audi A6 jednak podobno jego ewentualne naprawy są kosmicznie drogie?!Więc chyba sobie odpuszczę Audi chociaż jest piękne.Drugą opcją jest VW Passat z roku 2004-2005,który podobno w przeciwieństwie do Audi jest znacznie tańszy w eksploatacji/naprawie.Co powiecie, doradzicie mi w tym względzie?Bo w VW Golfa IV już raczej nie będę się pchał ....ale tez nad tym myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A6/Passat - 20% kwoty którą zapłacisz to znaczek.

Jak Ci siądzie zawias w Pasku to przyjdź opisać jaki tani jest w eksploatacji.

A6 jest świetny ale tak jak mówiłeś, wymiana choćby klocków hamulcowych (2x mniejszych niż norma przewiduje) jest 2x droższa bez wytłumaczalnej przyczyny.

 

Mając 35 koła to bym myślał również o E46.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa E46 jescze drozsza w eksploatacji. Jak Ci cos w takim silniku pojdzie (przykladowo 330d) to twoj portfel dostanie anoreksji ;p. Ja tam polecam wsumie paska po liftingu (model 3BG) - porzadna maszyna, zawieszenie poprawione, wnetrze nawet przestronne. Jedyne co moge powiedziec to przy 220k km plastiki troche zaczely trzeszczec ;). No ale taki przebieg to juz wiadomo. Poza tym co w paskach be to sprzeglo (chodzi jakos tak ciezko i lapie na gorze) ale da sie przyzwycazic - na poczatku tylko psioczylem. Za to silnik (u mnie benzyna 2l 131km) mimo przebiegu to zyletka hehe no i w papierach niby te 9.6s do 100kmh ;).

 

 

Pozdro

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi15

kup malucha i mlotek naprawisz wszsytko sam... to wasze rozumowanie... matko to sa nowe auta tam nie ma prawa nic sie zepsuc jesli dobrze o nie ktos dba! Ja rowniez bylbym za E46

a jesli nie stac Cie na utrzymanie auta to kup za 25tys auto i 10 zostaw na jego utrzymanie:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie auto bez jakiś zbędnych swiecidełek,tuningów super wypasionych hiper mocnych silników(co nie znaczy ze ma być słabe <_< )kupuje auto do jazdy absolutnie nie dla szpanu(jednak odpowiednia prezencję musi mieć)...więc można powiedzieć rodzinne.Coraz bardziej skłaniam sie ku Paskowi 2003-2005.

 

kup malucha i mlotek naprawisz wszsytko sam... to wasze rozumowanie... matko to sa nowe auta tam nie ma prawa nic sie zepsuc jesli dobrze o nie ktos dba! Ja rowniez bylbym za E46

a jesli nie stac Cie na utrzymanie auta to kup za 25tys auto i 10 zostaw na jego utrzymanie:|

Kompletnie nie rozumiem o czym piszesz <_< Nie chodzi mi o to że nie będę miał na jego ewentualne naprawy kasy jednak nie chcę przepłacać przykładowo za filtr 300zł bo uważam to za zwykłe złodziejstwo a skoro można mieć podobne auto i za taki sam filtr zaplacić 100zł to czemu z tego nie skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec Pasek będzie ok, choć stałem przed podobnym dylematem i chodził mi pasek po głowie (wczesniej jezdziłem golfem) ale postawiłem na toyote, glownie ze względu na bezawaryjność i silnik d4-d..allle.. wydaje mi się że vw w wysokiej opcji będzie lepiej, hmmm spasowany, wykonany, co nie znaczy ze toya trzeszczy, skrzypi i wogole lipa. Obiema markami jeżdziłem lub miałem do czynienia w inny sposób w bogatych wersjach wyposarzenia, kilka pasków widziałem w biednych opcjach, w stanach wręcz obskurnych ale to wina byłych właścicieli.. poza tym pasek będzie deczko droższy przy rozrządzie itp.

 

ps. cena niektórych elementów zawieszenia audi jest zabójcza, ale fakt to mega furka, no i ocynk...

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E46 tez fajne zwlaszcza 330d :) czesci nie sa moze tanie ale w miare rozsadnej cenie, trzeba tylko uwazac na turbine bo lubi siadac

Turbo to w 320d siada, w 330d wtryski kosztujace 8000zł lubia powiedziec papa.

 

matko to sa nowe auta tam nie ma prawa nic sie zepsuc jesli dobrze o nie ktos dba!

Zdziwilbys sie jakie rzeczy dzieja sie z "nowymi" 5cio letnimi samochodami, czesto jeszcze przed sprzedażą. Slyszales historie o nowym mercu SL500 za pol miliona pln i jego cotygodniowych wizytach w serwisie?

 

W kosztach naprawy to A6 i Passat niewiele sie roznia... chociazby wielowahacz welcome ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie tak o tym zawieszeniu ciagle a passat moich starych z przelomu lat 2003/2004 ma nakulane juz 220kkm, na dodatek byl kupiony w polskim salonie, od nowosci w PL - a zawieszenie ciagle trzyma ;)

 

jimmy1 - jak chcesz wiedziec cos o pasku 3bg to wal. Czesto sie nim woze ;)

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie tak o tym zawieszeniu ciagle a passat moich starych z przelomu lat 2003/2004 ma nakulane juz 220kkm, na dodatek byl kupiony w polskim salonie, od nowosci w PL - a zawieszenie ciagle trzyma ;)

 

jimmy1 - jak chcesz wiedziec cos o pasku 3bg to wal. Czesto sie nim woze ;)

Passat B5 po FL ma poprawione zawieszenie, ale opinia o wadliwym zawieszeniu ciągnie się od B5, wielowachacz jest wygodny ale niestety nie na polskie drogi, generalnie za tą kwotę szukałbym właśnie passata B5 FL 1.9TDI (130KM), chociaż mondeo z TDCI 130KM też daje radę, je warto również rozważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passek w dieslu 1.9TDI badz ewentualnie taka benzynka, ktora siedzi w aucie moich starych czyli 2.0 131KM (rzadko spotykana bo jednostka wprowadzona dosc pozno) no ewentualnie mozna zaszalec i poszukac jakiegos z 1.8T z 150KM ;). Na moje bardzo fajne auta, bardzo dobrze sie prowadza, zawieszenie dobre (jesli chodzi o wlasciwosci jezdne ;) ) itp. itd. Jesli chcesz wiedziec wiecej to wbijaj na http://forum.vw-passat.pl/ - skarbnica wiedzy.

 

Pozdro

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu przejechal bym sie kazdym modelem jaki bierzesz pod uwage. musisz zobaczyc jak sie w nim czujesz i mysle ze e46 ci sie spodoba. passkiem fajnie sie jezdzi ale jest wg mnie jakis taki bezplciowy, e46, lancia czy saab sa przyjemniejsze w prowadzeniu. a6 nie jezdzilem. sam musisz zdecydowac

 

najlepiej idz do TVN TURBO niech Kornacki Ci doradzi - joke ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak ten SAAB 9-3 jest rewelacyjny i chorowałem na ten wóz... i Passata zresztą również... gdyby nie to, że muszę mieć mały i zwinny samochód do jazdy w pracy po wawie, to z pewnością brałbym za przykładowo kwotę około 35-40tys. tego Saab'a lub Passata po FL (najlepiej granat z chromem i silnikiem TDI 130KM).

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-35 Leon, Passat jak już musi być coś z grupy vw, natomiast bliżej 40 to audi a4 do-03, oczwiście 1.9 tdi ciężko będzie ale się da.

A może jakaś mazda 6 ?

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi15

Tak tak... polecaj dalej każdemu tego peugeota... no comments... - KLIK!

to ja powiem na ten post no comments

chcesz to wierz tym oneta wp i innym gazeta/portala robiacym testy... jak dbasz tak masz i tyle na temat samochodow!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem na ten post no comments

chcesz to wierz tym oneta wp i innym gazeta/portala robiacym testy... jak dbasz tak masz i tyle na temat samochodow!!

Przeciez oni (onet wp i inne gazety/portale)nie robia tych testow

 

Oto wyniki raportu dotyczącego niezawodności aut, jaki opublikowali specjaliści z TUV. Badanie uwzględnia łącznie 201 modeli samochodów, które zostały pogrupowane w pięciu kategoriach wiekowych na podstawie ilości wykrytych podczas przeglądów usterek, stanowiących poważne zagrożenie dla kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego.

Najnowszy raport niezawodności TUV odzwierciedla wyniki wszystkich przeglądów generalnych przeprowadzonych przez ośrodki testowe TUV. Ranking edycji 2009 oparty jest na ponad 7,7 mln przeglądów samochodów.

zgadzam sie jednak w pelni z "jak dbasz tak masz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na takie coś ?

Passek z wyposażeniem, wygodą i prestiżem odpada zanim wystartuje.

http://www.lanciateam.pl/samochod/1/70/1/2/

Ty to jak coś walniesz, jak możesz polecać komuś włoski samochód? Przecież jest włoski, na pewno zaraz się zepsuje. Albo już się zepsuł, więc sprzedają.

 

A już bez żartów - niedobry człowieku, odkąd pokazałeś swój najnowszy nabytek, odchorowałem się od Saaba i zachorowałem na Lancię. Usycham, źle sypiam, jeść nie mogę, nie masz litości, okrutniku :> Pozostaje mi tylko (poza uzbieraniem odpowiedniej sterty złota) przekonać mojego ministra finansów (żonę znaczy), że dobre spaghetti nie jest złe.

 

Passatem bałbym się jeździć w obawie przed złodziejami. Zbyt wiele słyszałem ponurych historyjek, by traktować to tylko jak "urban legend". Kwestie techniczne już wyjaśniają ci dogłębnie znawcy przedmiotu, przed którymi czoło chylę i z którymi nie ośmielę się dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak... polecaj dalej każdemu tego peugeota... no comments... - KLIK!

polecam to co uwazam za dobre i mam z tym stycznosc? Wybacz ale nie wierze za bardzo badaniom onet-u tu masz troche bardzie wiarygodne zdrodlo jezdze takim peugotem dosc czesto od czasu zakupu ma zrobione ponad 20k (kupiony niecaly rok temu) i jak naraze jedyna usterka byla awaria plywaka. Sory ale w tej cenie nie znajdziesz raczej nic innego bardziej dynamicznego, ekonomicznego i wygodnego auta. A to ze sie sugerujesz ze to francuz i sie od razu zepsuje no to sry.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny dylemat i szukałem passka po fl 1.9 TDI (130 KM), poczytałem troche, pojezdziłem i szybciutko z "klekota" zrezygnowalem na rzecz benzyny i szukałem 1.8T (150 KM), niestety znalezienie takiego samochodu 2003-2005 (krajowy, od 1-szego wlasciciela, serwisy w ASO, bezwypadkowy, sedan z nieduzym, realnym przebiegiem w tym roczniku do 100 kkm) to jak szukanie igły w stogu siana, trafiła sie Toyota Avensis T25 2.0 D4 (147 KM) wersja SOL (bardzo bogata) spełniajaca w/w załozenia troche drozsza ale powiem szczerze ze warto było dołozyc. Nie jest tak nudno w srodku jak w passku no i sie bardzo fajnie i komfortowo jezdzi nic nie skrzypi naprawde super.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrałbym Audi A4 B6 1,9 TDI - 130KM, bardzo fajne auto, dostaniesz trochę na roczniku względem passata, ktory moim zdaniem nie jest złym autem jednak mając taki wybór nie zastanawiałbym się długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...