Skocz do zawartości
arkh

Mp3 320kbps, Flac - Czy Słyszalna Jest Różnica Na Dobrym Sprzęcie?

Rekomendowane odpowiedzi

(Gigalab moon DAC, jakiegoś Krell'a, Vienna Accoustics Haydn Grand) i mp3 ! toż to zbrodnia ...

lepiej poszukaj czegoś zapisanego w DVD-Audio albo jeszcze lepiej w SACD (mp3 i flac wysiada :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak - to praktycznie to samo

może nie do końca , zależy np jakiego softu użyjesz...

a tak naprawdę to kto robi flac-a z SACD?

właśnie jak napisał freaker, bezstratny to bezstratny

co do SACD raczej nikt nie robi bo chyba nie ma odtwarzaczy do kompa a tam jest zupełnie inny standard zapisu, ale DVD-Audio jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za problem zgrac po cyfrze? o ile ktos ma wejscie cyfrowe w kompie.....

 

ja mam 35 tysi utworow z czego jakies 50 albumow w wav - nie szkoda mi bylo polowy 750 gigabajtowego dysku - w sumie po to go kupilem.....

jak mam mozliwosc miec w wav to mam - flaka zostawiam na material z netu - i tak procz kompa nic tego formatu nie obsluguje....(pomijam kilka tych marnych odtwarzaczy) a z wav ne mam najmniejszych problemow

co do mp3 320 to unikam - roznica praktycznie niezauwazalna w stosunku do 256(nawet przez porownanie plikow) a jednak zajmuje sporo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest inna zasada działania czyli przetwornik jest jedno bitowy i regulacja jest poprzez czas trwania 1 bądź 0 czyli zastosowano zmienną częstotliwość próbkowania do 2.8224 MHz, jest to zupełnie co innego niż obecne w komputerach przetworniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spdif jest a tam to juz klasyk - wiadomo po wewnetrznej obrobce ale nie sadze by ta byla jakiejs sredniej jakosci (jednak zawsze obrobka)

po spdif jest wysyłany zwykły CD audio zdaje się, to jest zupełnie inny rodzaj przetwornika to tak jakby próbować zasilić silnik samochodu paliwem jądrowym, nydyrydy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...