Skocz do zawartości
toms83

Razer Salmosa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szykuję się na nową myszkę do kompa. Obecnie mam Razer Krait, która doskonale mi pasuje do dłoni. Jest lekka, poręczna i bardzo zwinna :wink: Problem w tym, że przez ostatnie kilka dni nabyła typową chorobę Razerów, czyli dwuklik lewego klawisza. Dlatego też, szukam czegoś bardzo podobnego, możliwie prostego ( 3 przyciski mi w zupełności wystarczają ) lekkiego i małego.

Moje oczy skierowały sie więc na Razer Salmosa, który jest ciutkę mniejszy i lżejszy, ma tylko 3 przyciski.

Prosiłbym o opinie użytkowników tego gryzonia. Myszka ta już jakiś czas jest na rynku, to chyba już ktoś ją ma i mógłby coś skrobnąć.

Z tego co wyczytałem, to ma ona flaczki od DeathAdder ( najnowszy sensor optyczny ). Zastanawiałem się też nad DA, ale jest ona profilowana, cięższa i większa i nie wiem czy bym się przestawił z małego kraita.

 

Prosiłbym o opinię na temat Salmosy. Nie pogardzę także radą, może jakaś inna mysz byłaby dla mnie lepsza? Nie jestem pro graczem, ale od czasu do czadu lubię sobie popykać w jakieś szybkie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsul ci sie jeden razer i chcesz kolejnego?

 

Co do salmosy to wydaje sie byc to dosc udany produkt, z wreszcie dobrym ksztaltem i bez dodatkowych przyciskow.

Sam sie nad ta mysza zastanawialem ale przeciw sa:

- awaryjnosc razerow

- gigantyczna odleglosc lift-off (sensor infrared, podobnie jest na deathadderze), jezeli ktos jest highsens to ten problem dotyczy go w mniejszym stopniu

- plastik z jakiego wykonano boki (gladki, blyszczacy)

- predykcja

 

Poza tym ta mysz swietnie pasowalaby ksztaltem, ale niestety razer nie mogl wstawic do srodka czegos podobnego co jest w starych microsoftach intellimouse, tylko uzyl "high tech" :lol:

O ile lepszy bylby lekko podrasowany sensor microsoftu do tych 1600dpi, powstalby produkt idealny, nie do zgubienia, bez predykcji, z bardzo niskim lift-off'em. Mamy myszy po 4000dpi, lasery, podczerwien, ale wszystko to rezultat marketingowego belkotu i w rezultacie krok wstecz.

 

Jezeli chodzi o alternatywe dla myszy o malych rozmiarach 3przyciskowej, zainteresuj sie a4tech ak-47. Kosztuje 1/3 tego co salmosa, ma lepszy sensor i jest lzejsza.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi, ja osobiscie mialem mx500, teraz IE 3.0 ( i gdyby nie zalosne wykonanie tej myszy nie myslalbym o zmianie.. jezeli chodzi o optyke to chyba nie musze sie wypowiadac ;) ), gralem troche na mx518.. teraz planuje zmienic IE na DA albo 518stke, jestem przychylny bardziej do tej pierwszej ale to sie jeszcze okaze ;] kilku znajomych ma DA i naprawde mysz zachwalaja, oczywiscie im wierze ze wzgledu na to ze nie sa niedzielnymi graczami ;] podsumowujac: zmieniajac mysz wybieram pomiedzy Razerem DeathAdderem a Mx'em 518 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@aerial, niestety salmosa nie ma dobrego kształtu, też tak myślałem na początku, że to będzie myszka idealna, ale porównując ją do mx300/g1, ak-47, wmo to salmosa jest masakrycznie niewygodna, trzymając ją dwoma palcami z prawej strony nie da się tego zaakceptować, chyba, że jest się masochistą ;) co do lift-of jest on na zbliżonym poziomie do ak-47

 

kupiłem samose jak tylko pojawiła się pierwsza aukcja na allegro, a czekałem na premierę tego produktu z niecierpliwością kilka miesięcy, po czym bardzo się rozczarowałem, zdecydowanie lepszym wyborem jest ak-47, który mimo tego, że ja lubię myszki wysokie uważam za najlepszy obecnie wybór

 

co miałeś na myśli pisząc "predykcja" ?

 

btw to ty w zasadzie mnie przekonałeś do a4techa, wcześniej omijałem tą firmę szerokim łukiem

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szykuję się na nową myszkę do kompa. Obecnie mam Razer Krait, która doskonale mi pasuje do dłoni. Jest lekka, poręczna i bardzo zwinna :wink: Problem w tym, że przez ostatnie kilka dni nabyła typową chorobę Razerów, czyli dwuklik lewego klawisza. Dlatego też, szukam czegoś bardzo podobnego, możliwie prostego ( 3 przyciski mi w zupełności wystarczają ) lekkiego i małego.

Moje oczy skierowały sie więc na Razer Salmosa, który jest ciutkę mniejszy i lżejszy, ma tylko 3 przyciski.

Prosiłbym o opinie użytkowników tego gryzonia. Myszka ta już jakiś czas jest na rynku, to chyba już ktoś ją ma i mógłby coś skrobnąć.

Z tego co wyczytałem, to ma ona flaczki od DeathAdder ( najnowszy sensor optyczny ). Zastanawiałem się też nad DA, ale jest ona profilowana, cięższa i większa i nie wiem czy bym się przestawił z małego kraita.

 

Prosiłbym o opinię na temat Salmosy. Nie pogardzę także radą, może jakaś inna mysz byłaby dla mnie lepsza? Nie jestem pro graczem, ale od czasu do czadu lubię sobie popykać w jakieś szybkie gry.

A4Tech X-738 !!! (najpodobniejszy .... ale lepszy ... i tańszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial, niestety salmosa nie ma dobrego kształtu, też tak myślałem na początku, że to będzie myszka idealna, ale porównując ją do mx300/g1, ak-47, wmo to salmosa jest masakrycznie niewygodna, trzymając ją dwoma palcami z prawej strony nie da się tego zaakceptować, chyba, że jest się masochistą ;) co do lift-of jest on na zbliżonym poziomie do ak-47

 

kupiłem samose jak tylko pojawiła się pierwsza aukcja na allegro, a czekałem na premierę tego produktu z niecierpliwością kilka miesięcy, po czym bardzo się rozczarowałem, zdecydowanie lepszym wyborem jest ak-47, który mimo tego, że ja lubię myszki wysokie uważam za najlepszy obecnie wybór

 

co miałeś na myśli pisząc "predykcja" ?

 

btw to ty w zasadzie mnie przekonałeś do a4techa, wcześniej omijałem tą firmę szerokim łukiem

No ja właśnie dzięki kilku informacjom od kolegi aerial też zwróciłem uwagę na A4Tech i na ich ofertę myszek.

 

A4Tech X-738 !!! (najpodobniejszy .... ale lepszy ... i tańszy)

Zamówiona 2 dni temu :oops: ( wygrzebałem Wasze posty o tym gryzoniu i strasznie mi się spodobała, prawie identyczna jak Razer DA a na pewno dla mnie ładniejsza ).

Czekam z niecierpliwością, jutro powinna być.

 

BTW, najlepiej jak tą mychę ustawić? 1600 DPI ( bo te 2000 to jest interpolowane, chyba? :unsure: ) i zjechać z szybkością wskaźnika o kilka oczek? A i dlaczego, jeśli w ogóle tryb interpolowany jest gorszy? Sorka za lamerskie pytanka, ale nigdy jakoś się nie interesowałem tym tematem.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial, niestety salmosa nie ma dobrego kształtu, też tak myślałem na początku, że to będzie myszka idealna, ale porównując ją do mx300/g1, ak-47, wmo to salmosa jest masakrycznie niewygodna, trzymając ją dwoma palcami z prawej strony nie da się tego zaakceptować, chyba, że jest się masochistą ;) co do lift-of jest on na zbliżonym poziomie do ak-47

No wlasnie ale to jest kwestia chwytu. Ta mysz jest zaprojektowana do trzymania po 1 palcu na bokach i 3 na gorze (lewy, rolka, prawy). Podobnie np jak mx310 w ktorej wlasnie 2 palce na prawej stronie powoduja blyskawiczny bol i odciski :). Do takiego chwytu lepsze sa myszy niesymetryczne, takie jak wlasnie deathadder czy ie3, czy mx500, maja wyraznie wiecej miejsca po prawej stronie.

 

Mi sie wydaje ze wlasnie salmosa do uchwytu gdzie po prawej trzyma tylko 1 maly palec jest swietna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Copperhead-a , Lachesis i DA . DA to świetna myszka, ceniona przez wielu wielu graczy. Lachesis jak dla mnie kompletne dno, chociaż mam dużą rękę to ten nowy symetryczny kształt wogóle mi nie przypasował.. już poczciwy Copperhead był stooo razy lepszy. (dla mnie).

O Salmosi-e nic nie wiem, ale DeathAdder-a miałem i byłem bardzooooo zadwolony, z tą ceną to już wogóle - niczego lepszego nie dostaniesz o takim kształcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@aerial, ja gram na g1 z dwoma palcami po prawej stronie i jest bardzo wygodnie *według mnie* natomiast na mx518/mx500 trzymając 2 palce po prawej stronie jest niesamowicie niewygodnie bo tam niestety jest miejsce tylko na mały paluszek i palec serdeczny ląduje na tym wybrzuszeniu co do miłych rzeczy nie należy :) ja bym powiedział, że właśnie kształt mx jest idealny do trzymania 1 palcem z prawej

 

co do kształtu IE i DA, to hmm owszem palce leżą dość wygodnie, ale kształt tych myszek zwłaszcza DA nie pozwala mieć pewnego chwytu, palce leżą na myszce a nie są z boku czy też troszkę pod nią podchodzą tak jak ma to miejsce na g1, dlatego ja nie lubię tych kształtów bo utrudniają mi manewrowanie myszką

 

wracając do salmosy, to faktycznie jeśli ktoś trzyma myszkę jednym palcem po prawej to jest to niewątpliwie bardzo interesująca propozycja, natomiast osoba taka jak ja z chwytem 2 palce po prawej cierpi na dość spory dyskomfort, tak pomacałem ją dłużej i w zasadzie salmosa leży najlepiej jeśli się trzyma ja chwytem *pająka* ;) tz. ręka jest nad myszką i trzyma się ją samymi opuszkami palców

 

@hyper_2002, DA poza bardzo dobrym szybkim sensorem jest raczej niezbyt dobra myszką w mniemaniu sporej większości graczy, moi znajomi wracali z powrotem do mx518, IE, WMO, to samo było zresztą zemną, ona ma świetny sensor ale po prostu, hmm, nie leży jak trzeba

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hyper_2002, DA poza bardzo dobrym szybkim sensorem jest raczej niezbyt dobra myszką w mniemaniu sporej większości graczy, moi znajomi wracali z powrotem do mx518, IE, WMO, to samo było zresztą zemną, ona ma świetny sensor ale po prostu, hmm, nie leży jak trzeba

Na wszystkich turniejach DA cieszy się dużą popularnością i pochlebnymi opiniami (opieram się na opinii znajomego, który jest graczem i ciągłym uczestnikiem wszelkich imprez tego typu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@hyper_2002, ja opieram się w przeciwieństwie do ciebie na własnej opinij popartej 10letnim stażem i bezpośrednim kontaktem zarówno z myszką jak i opiniami sporej grupy ludzi należących do elity graczy

 

wypadałoby też poczytać opinie użytkowników tego forum http://forum.purepc.pl/Klawiatury-myszki-j...0&start=270

10 stron zachwytu pomieszanego z narzekaniem na różne dziwne rzeczy i częstymi wymianami gwarancyjnymi :)

 

gdyby nie krzyk jaki podniosło esreality to DA byłby kolejną zwyczajną myszką, a najśmieszniejsze jest to, że jak wejdziesz na irc quakenet.org #esreality i popytasz na kanale co ci polecają, to nikt nie poleca DA :)

 

żeby dalej się nie spierać powiedzmy, że twój znajomy gra np w cod4 a ja i ludzie z esr preferują q3, gry wymagają od gracza zupełnie innego stylu to też gracze wybierają inny sprzęt ;)

 

btw jaką grę gra ten twój kolega?

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spierać się nie mam zamiaru , wyrażam po prostu opinię własną jak i to czego się swego czasu dowiedziałem od znajomego, który w porównaniu ze mną więcej "gra" (gry pokorju CS1.6) Przez moje biurko przeszło wiele myszek takich jak:

Lachesis - MX518 - IE3 - Cooperhead - DeathAdder - G9 i w takiej kolejności bym je (OSOBIŚCIE USTAWIŁ POD WZGLĘDEM WYGODY UŻYTKOWANIA - MAŁO GRAM, A MYSZKA SŁUŻY MI GŁÓWNIE DO PRACY W CADZIE).

 

Wiadomo że każdy lubi co innego , więc ogółem tematy typu "która myszka jest wygodniejsza czy którą kupić" mijają się z celem. Każdy wybiera to, co najbardziej spełnia jego wymagania.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

opinię wyraża się raz, a my się spieramy używając różnego arsenału argumentów, moją opinią jest taka, że ak-47 nie ma sobie równych myszek na świecie, ale nikogo nie wprowadzam w błąd mówiąc, że cieszy się ogromną popularnością i ma szeroką rzeszę zwolenników pro-game ;)

 

btw ja też napisze na jakich myszkach grałem :)

a4tech: ak-47, 748k, 718, 750

creative fatality: 1010

logitech: pilot ps2, mx500, mx510, mx518, mx310, mx300, g1, g5

microsoft: wmo, wmo 1.1a, intelli 1.1a, intelli explorer 3.0, sidewinder

razer: bomslang 1000, bomslang 2000, copperhead, diamondback, diamondback 3g, dethadder, salmosa

stellpad: ikari optical

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak oddac DA ze to jest chyba najpopularniejszy razer i jest jednak uzywany przez wielu graczy (chociaz im lepsi tym mniej). Glownym kluczem do sukcesu tej myszy jest podobny ksztalt co ie3 co umozliwialo przesiadke tysiacam uzytkownikow wlasnie ie3 na da, wczesniej nie mieli zadnej alternatywy.

 

Tu np widac ze calkiem sporo osob uzywa jednak tej myszy (chociaz ciezko ocenic ich poziom):

 

http://hardware.gotfrag.com/portal/forums/...321731/?cpage=1

 

Co do salmosy, to dobre jest w tym ksztalcie do clawgrip ze jest ona wieksza z tylu, i mozna ja lepiej chwycic, np ak47 dla porownania dosc nisko schodzi i wewnetrzna czesc dloni w ogole jej nie dotyka (trzymaja ja wylacznie palce). Pod tym wzgledem salmosa wydaje sie znacznie lepiej wyprofilowana do tego uchwytu, ale tym samym mniej uniwersalna.

Kolejny czynnik to szerokosc myszy w miejscu przyciskow. Uzycie np mx300 z 3ma palcami na klawiszach jest o tyle utrudnione ze jest tam malo miejsca bo klawisze sa dosc waskie. W ak47 sa bardzo duze i siegaja do samej krawedzi wiec nie ma z tym najmniejszego problemu. W razerze niby tez klawisze sa na calej powierzchni przodu, ale znowu ich wyprofilowanie sugeruje ze palce powinny byc i tak dosc blisko siebie (podobnie jak w mx300), bo w przeciwnym razie bedziemy naciskali na ich brzegi, do czego nie sa zaprojektowane. Najlepsza bylaby mysz ktora dodatkowo sie rozszerza do przodu, tak jak stary wingman:

 

Dołączona grafika

 

Zadziwiajace jak trudno jest stworzyc naprawde optymalny i przmyslany ksztalt obudowy :) zawsze gore bierze design.

 

edit:

 

apropos wingmana z gotfrag temat "mouse collection"

 

My latest acquisition:

 

http://www.fileden.com/files/2008/6/28/19..

 

It's still unopened. I don't ever plan on opening it or selling it. I wonder how many copies of these exists in the world in this condition?

:lol:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinię wyraża się raz, a my się spieramy używając różnego arsenału argumentów, moją opinią jest taka, że ak-47 nie ma sobie równych myszek na świecie, ale nikogo nie wprowadzam w błąd mówiąc, że cieszy się ogromną popularnością i ma szeroką rzeszę zwolenników pro-game ;)

 

btw ja też napisze na jakich myszkach grałem :)

a4tech: ak-47, 748k, 718, 750

creative fatality: 1010

logitech: pilot ps2, mx500, mx510, mx518, mx310, mx300, g1, g5

microsoft: wmo, wmo 1.1a, intelli 1.1a, intelli explorer 3.0, sidewinder

razer: bomslang 1000, bomslang 2000, copperhead, diamondback, diamondback 3g, dethadder, salmosa

stellpad: ikari optical

Zaimponowałeś mi...

BTW. Nikogo w błąd nie wprowadzam , bo DA cieszy się "popularnością".

N/C

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@aerial, DA i Krait to najbardziej udane myszki razera według mnie, choć pewnie znajdą się ludzie, którzy będą twierdzić inaczej, ale porównywanie DA do IE bardziej uważam za chwyt marketingowy jak prawdę, owszem są podobieństwa, ale do IE pod względem ergonomii to jej jeszcze dużo brakuje ;)

 

@hyper_2002, nie miałem nikomu zaimponować, napisałem tą listę po to żeby tobie zilustrować jak to te twoje myszki, które przewinęły się przez twoje biurko czynią z ciebie autorytet, i jeśli widzisz moją listę jako śmieszną to z łatwością domyślisz się jak w moich oczach wygląda twoja ;)

 

btw? popularnością? chyba w śród raczkujących graczy, popularnością na równi z g9 pro elo nie wiadomo co, a tak naprawdę do gry się nie nadaje

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Sama myszka nie zrobi z ciebie pro gracza. Więc już zakończ swoją nawijkę :blink:

widzę, że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem :)

 

moja nawijka kończy się w momencie, w którym przestajesz do mnie pisać ;)

 

- żeby pisać o myszkach i polecać je graczom trzeba mieć doświadczenie na scenie

- moja lista była formą żartu z tego co napisałeś twierdząc, że to robi z ciebie autorytet, w każdym sklepie jest mnóstwo sprzedawców, którzy mieli do czynienia z masa hardware a i tak nie są autorytetem dla mnie w tej dziedzinie

 

- zawsze znajdzie się osoba, która uważa się za znawcę po przejściu 3 gier fpp na poziomie nightmare i zaczyna polecać sprzęt osobą ze znacznie większym doświadczeniem, jest to nagminne na tym forum, i w zasadzie powinienem przestać się tym przejmować i starać się pomagać innym osobą bo i tak nikt tego nie docenia i swoją własną rację uważa za jedyna słuszną

 

- święta racja, myszka nie czyni z nikogo pro gamera, z drugiej strony dlaczego sprinterzy nie biegają w glanach? przecież buty nie robią z człowieka zawodowego sportowca i równie dobrze mogliby biegać w glanach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...