Skocz do zawartości
xenos

Pytanie O Logitech Z 5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące zestawu Logitech z-5500. Posiadam ten zestaw, jednak zauważyłem taka rzecz która mnie zastanawia, a mianowicie przednie satelitki grają inaczej niż reszta satelit. Dźwięk wydobywający z nich jest o wiele cichszy i tak jakby stłumiony, reszta gra czysto, wyraziście, dźwięk jest bardziej żywy. Zwłaszcza to widać panelu sterowania Craetive X-fi w zakładce konfiguracja głośników, gdzie możemy odsłuchać każdy kanał. Myślałem że zestaw jest trafiony, jednak sprawdzałem u kumpla, który ma taki sam zestaw i u niego grają identycznie. Może się mylę ale wydaje mi się że wszystkie satelitki powinny grać tak samo.

Dlatego proszę użytkowników tego zestawu o wypowiedź na ten temat, jak graja u was i co o tym sądzicie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest wina systemu lub też sterów. Dźwięk z frontów jest cichszy już wykonując test w samym zestawie, z pilota. Szum z lewego i prawego frontu jest dużo cichszy niż z centralnego i tylnych. Jeśli posiadacie Z-5500 u siebie to zróbcie test z pilota i zobaczcie jak jest u was.

 

Przeprowadziłem jeszcze jeden test, fronty i tyły grają jednakowo pod względem głośności gdy w panelu sterowania X-fi ustawie fronty na 100% a tyły na 30 % :blink: Jednak i tak z frontów głos tej miłej pani jest tak jakby przytłumiony mniej wyraźny. Przy słuchaniu muzyki na direct 6 chanel z ustawionym X-Fi CMSS-3D na stereo surround - suwak ustawiony na 30%,crystalizer na 100%, SVM off, equalizer wyłączony, bass i treble na 50% , volume systemowy na 90% fronty graja nie czysto przy volume 1/3. Dźwięk jest zniekształcony, głośniki lekko pierdzą. Moim zdaniem coś jest nie tak, napisałem wczoraj do pomocy technicznej logitecha, ale na razie cisza :angry:

Jeśli ktoś ma z-5500 i X-Fi sprawdźcie u siebie jak to wszystko działa, będę wdzięczny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie wiem sam czemu ale u mnie tez ta sama sytuacja ale mysle tak ze to jest tak bo dzwiek rpzestrzenny bardziej naciska na tylnie satelitki i wrażenie tej rpzestrzennosci tak dziala ;p albo sie myle :P ale nie wime grzebie w sterach i nic nie moge znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1/3 głośności nie powinno być żadnego zniekształcenia u mnie fronty grają czysto i nic ich nie tłumi a mam X-fi ale podpięte przez Spdif z pomocą DTS Interactive .

Spróbuj przetestować tylko w trybie Stereo kartę i głośniki i spróbuj się połączyć jeszcze z nimi po spdif i sprawdzić czy jeśli dźwięk idzie do DAC w głośnikach, omijając DAC karty to problem się powtarza jeśli tak to coś mogło umrzeć we wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje że coś jest nie tak, wykluczam kartę, system bo już jak pisałem dźwięk z frontów jest bardziej cichy ja przeprowadzę z pilota test pink noise, a ten test przeprowadza sam zestaw, nie wykorzystuje żadnego źródła zewnętrznego.

Zróbcie u siebie ten test na waszych zestawach, czy poziom głośności z frontów jest taki sam jak z centralnego i tyłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...