Skocz do zawartości
ŻYWIEC

PO CZYM POZNAĆ CZY DANY ATHLON ...

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli nie zadawala Cie odpowiedz FumFel_20'a to wejdz do Biosa i zmien wartosc mnoznika potem zrob restarta i zobacz czy sie zmienila wartosc MHZ procka. Jesli nie to znaczy ze ma zablokowany mnoznik,jesli tak tzn ze nie ma. To chyba proste :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy athlon t-bred stepping A i stepping B ma odblokowany mnożnik

No nie do końca :)

Różnie z tym jest, nigdzie nie jest dokładnie określone które modele są blokowane a które nie :( Ale prawie wszystkie (o ile nie wszystkie) modele LOW-END <2100+ mają odblokowane, a HIGH-END >2100+ to już różnie. I najgorsze jest to że AMD nigdzie nie podaje które są blokowane. Można trafić takiego samego 2400+ z blokadą jak i bez :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy athlon t-bred stepping A i stepping B ma odblokowany mnożnik

Rozwalasz minie, chłopie

Piszesz byle co i byle gdzie, byle coś powiedzieć i nabić posta.

Proponuję zerknąć tutaj a konkretnie na komentarz nr 69.

Wystarczy spojrzeć na mostki L1 - jeżeli są przepalone (widać to gołym okiem) to mnożnik jest zablokowany. Proców takich jest mało, ale w każdym razie można takiego spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O

każdy athlon t-bred stepping A

 

miałem do niedawna AXP 2200+ step A i był zablokowany fabrycznie

No nie! Mala poprawka

Kazdy Athlon XP na jadrze Throughbread ponizej 2000+ ma na 100% odblokowane mnozniki do 12,5x wlacznie. Co do reszty trzeb zapytac tych co maja wyzsze modele, ewentualnie moga sprawdzic :)

Ja mialem w rekach 1700+; 1800+ na Throughbredzie B i oba mialy odblokowane mnozniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jeszcze że płyta główna podobno moze ominać zablokowany mnożnik. Ale tylko słyszałem od kogoś tam więc to nie moej zdanie :-)

abit nf7-s ma pieciobitowy mnoznik i na 0.13u napewno unlocknie wszystkie nawet powyzej 12.5x :twisted: ale czy na innych to nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy athlon t-bred stepping A i stepping B ma odblokowany mnożnik

Rozwalasz minie, chłopie

Piszesz byle co i byle gdzie, byle coś powiedzieć i nabić posta.

Proponuję zerknąć tutaj a konkretnie na komentarz nr 69.

Wystarczy spojrzeć na mostki L1 - jeżeli są przepalone (widać to gołym okiem) to mnożnik jest zablokowany. Proców takich jest mało, ale w każdym razie można takiego spotkać.

Nie buzuj się chłopcze druciany, bo stres urodzie szkodzi :wink: Oforz wzorowałem się na antku 1700+.Poprostu z tematu wywnioskowałem zę chodzi o tego antka bo kogo jest stać na takiego antka 2600+ fabrycznie ustawionego na takie wartości?Zresztą sprostowałem wcześniej że niewiem jak jest z antkami >2000+

 

byle coś powiedzieć i nabić posta.

Idź poukładać puzzle :) niż takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy athlon t-bred stepping A i stepping B ma odblokowany mnożnik

Rozwalasz minie, chłopie

Piszesz byle co i byle gdzie, byle coś powiedzieć i nabić posta.

Proponuję zerknąć tutaj a konkretnie na komentarz nr 69.

Wystarczy spojrzeć na mostki L1 - jeżeli są przepalone (widać to gołym okiem) to mnożnik jest zablokowany. Proców takich jest mało, ale w każdym razie można takiego spotkać.

Nie buzuj się chłopcze druciany, bo stres urodzie szkodzi :wink: Oforz wzorowałem się na antku 1700+.Poprostu z tematu wywnioskowałem zę chodzi o tego antka bo kogo jest stać na takiego antka 2600+ fabrycznie ustawionego na takie wartości?Zresztą sprostowałem wcześniej że niewiem jak jest z antkami >2000+

 

byle coś powiedzieć i nabić posta.

Idź poukładać puzzle :) niż takie <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ły gadać

Tyle że Paszczu ma rację! Bo gdybyś looknął na tego linka tutaj właśnie na komentarz 69 wiedziałbyś że chodzi właśnie o TEGO AXP czyli 1700+ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy athlon t-bred stepping A i stepping B ma odblokowany mnożnik

Rozwalasz minie, chłopie

Piszesz byle co i byle gdzie, byle coś powiedzieć i nabić posta.

Proponuję zerknąć tutaj a konkretnie na komentarz nr 69.

Wystarczy spojrzeć na mostki L1 - jeżeli są przepalone (widać to gołym okiem) to mnożnik jest zablokowany. Proców takich jest mało, ale w każdym razie można takiego spotkać.

chlopy dajcie spokoj!! fumfel sie pomylil coz zdarza sie najlepszym :) powszechnie wiadomo ze antki 0.13u maja unlockniety mnoznik a zablokowany maja tylko pojedyncze egzemplarze.

Nawiazujac do antka 2000+ to przeciez w tym wypadku mnoznikiem sie za bardzo nie pokreci bo przeciez fabrycznie ma juz 12.5 a standardowo na 0.13u mnoznik 12.5 to max ktory jest unlock (no chyba ze masz mobo ktora to omija)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy athlon t-bred stepping A i stepping B ma odblokowany mnożnik

Rozwalasz minie, chłopie

Piszesz byle co i byle gdzie, byle coś powiedzieć i nabić posta.

Proponuję zerknąć tutaj a konkretnie na komentarz nr 69.

Wystarczy spojrzeć na mostki L1 - jeżeli są przepalone (widać to gołym okiem) to mnożnik jest zablokowany. Proców takich jest mało, ale w każdym razie można takiego spotkać.

chlopy dajcie spokoj!! fumfel sie pomylil coz zdarza sie najlepszym :) powszechnie wiadomo ze antki 0.13u maja unlockniety mnoznik a zablokowany maja tylko pojedyncze egzemplarze.

Nawiazujac do antka 2000+ to przeciez w tym wypadku mnoznikiem sie za bardzo nie pokreci bo przeciez fabrycznie ma juz 12.5 a standardowo na 0.13u mnoznik 12.5 to max ktory jest unlock (no chyba ze masz mobo ktora to omija)

pozdrav

Lagier

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jeszcze że płyta główna podobno moze ominać zablokowany mnożnik. Ale tylko słyszałem od kogoś tam więc to nie moej zdanie :-)

Bzdura.

oj chlopie najpierw wyzywasz ludzi ze pisza (cytuje) "byle co i byle gdzie byle tylko nabic posty" a sam robisz nie lepiej :x. Otoz sa takowe plyty a przykladem moze byc Abit NF7-s ktory ma obslyge pieciobitowego mnoznika i np.: axp 0.13u maja wszystkie mnozniki unlocked a nie tylko do 12.5 jak na innych mobos (o ile nie maja odblokowanych seryjnie)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na mostki L1 - jeżeli są przepalone (widać to gołym okiem) to mnożnik jest zablokowany. Proców takich jest mało, ale w każdym razie można takiego spotkać.

Nie prawda. Wszystkie t-bredy maja nie spalone mostki L1, a jednak moze on byc zablokowany. Moj ostatni AMDek AXP2200+ mial piekne i nie ruszane mostki L1, a mnznika nie dalo sie ruszyc. W przypadku T-bredow wazne sa mostki L3. W moim wypadku wystarczylo zamknac ostatni mostek L3 i po klopocie. Patrzcie wiec na L3. Jak nie wierzycie to popatrzcie na rozne foty T-bredow i Bartonow. L1 ladbe a L3 otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beki wędruje po forum i zadaje różne dla mnei pomocne dla wyjadaczy dziwne pytania a tutaj zadam takie :lol: ::

Mam na procku takie dane : AMD Athlon TM AX 1800 DMT3C AGOIA 0229 MPM 4136920128 1999 AMD

Powiedzcie mi prosze gdzie tu jest ta seria i jak można po tych informacjach poznać czy moge swojego proca kręcić czy nie ?

Dzięki za pomoc [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tobie FumFel_20 tylko pozazdrościć takiej napaści za głupie niedopatrzenie :-) Ludzie tutaj często lubią pokazać widze jakimi to nie są wyjadaczami zamiast okazywać z lekka zrozumienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tobie FumFel_20 tylko pozazdrościć takiej napaści za głupie niedopatrzenie :-) Ludzie tutaj często lubią pokazać widze jakimi to nie są wyjadaczami zamiast okazywać z lekka zrozumienia :)

:lol:

Cały czas chodziło mi o anka 1700+, bo tylko takie sie kupuje teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...