Skocz do zawartości
Nargil

Twój Stary Szlifuje Płyty Dvd Papierem ściernym

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie na płycie dvd są zapisywane dane ? Na tym kawałku "srebrnego ciach!a", który jest otoczony przezroczystym tworzywem, right ? Czy w tym tworzywie ?

 

Pożyczylem kumplowi oryginalny nwn2:motb i wrócił z odrobiną kleju na spodniej części, a ja głupek nie mogąc tego zmyć płynem do monitora użyłem rozpuszczalnika, który się wżarł w płytę. Teraz się zastanawiam nad zeszlifowaniem drobnym papierem ściernym (wodnym) tego tworzywa, a potem wypolerowaniem tego

 

Wiem, że w gram.pl mi wymienią nośnik, tylko gdzieś mi się karteczka od rejestracji produktu zapodziała i łatwiej będzie naprawić płytę w przydomowym garażu niż przeszukiwać wszystkie szafy i segregatory

 

PS 1. I made your day

PS 2. Kumpel radził mi rozgrzać płytę nad palnikiem i rozwałkować xD He made my day !

 

fota: Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Takiej masakry dawno nie widziałem. Pisz do gram i poproś o przysłanie nośnika. Z tego co jest na fotce nie za wiele się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etap 1/11. Zeszlifowane papierem wodnym P180. Zacieki zginęły. Została drobna plamka w miejscu gdzie początkowo skrobałem patyczkiem do uszu z rozpuszczalnikiem ;/ Pojawiła się kupa rys

Dołączona grafika

 

Etap 3/11 - Zeszlifowane papierami: P180, P240, P320. Efekt - boląca ręka. Co do płyty oceńcie sami - to ciągle są grube papiery, a i aparat za dobrze nie wychwyca. Te plamy w okolicy środka płyty to woda. Niemniej coś zaczyna się już w niej odbijać [prawa strona zdjęcia]

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Oczywiście wziąłeś pod uwagę wyważenie nośnika? Jak już skończysz to zostanie ci płyta grubości kartki papieru. Radzę ją odpalić (jeśli się podejmiesz), po uprzednim skręceniu prędkości obrotowej napędu do 2x - 4x. Inaczej się rozleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesina tlenku glinu + polerka mechaniczna inaczej nie uzyskasz lustra (takiego prawdziwego a nie GOŁYM OKIEM:P)

Widzialem w Gadżet Lab taka polerke testowali, lales plyn (jakas zawiesina biala, dlatego strzelam ze to tlenek glinu) i wkladales plytke na 30min (mechanicznego) polerowania... efekty niezbyt..:)

Twoja przeszla zabawe rozpuszczalnikiem, mam wrazenie ze nie ma szans aby zadzialala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...