Skocz do zawartości
Mar_1910

Athlon 1700+ 11x200MHz czy mozna 12.5x200MHz????

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to mozliwe??

Jestem nowym user- podkrecaczem.

Dzisaj nowo zakupiony procek puscilem na 11x200, chociaz pamiec idzie na 166. Moge tak dzialac?

Nie bylo zadnych zwiech, dzialalo bez problemow kolo 1h. Zrobilem benchark 3D Mark 2003, gralem w medal of honor spread head z 2misje.

Temperatura chyba byla kolo 47stopni, ale glowy sobie nie dam uciac, bo nie pamietam (pozna pora). Jutro to przetestuje i dam odpowiedz.

Potem zmienilem z powrotem na 12.5 x 166MHz, bo cos mi sie wydaje ze robilem zle tak podkrecajac. Czytajac FAQ dowiedzialem sie ze jest to raczej OK operacja hmmmmmm, bo skoro dziala i sie nie wiesza to jest OK, nie??. Pomozcie.

Aha i mam pytanie czy jesli to byloby OK, to czy jest sens? Wydajnosc za cene takiego przekrecenia. Jakie jest najbardziej stabilne ustawienie dla tego procesora??

Pozdrawiam

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj kilka informacji :).

Na ile masz ustawione pamięci?

Jakie Timingi?

Jakie napięcia?

 

yyy pamieci na 166, reszta standardowo, nic nie zmienialem. Tak jak sie plyta zrestartowala.

Te Twoje pamięci luźno polecą na 180 :). A jak masz asynchro to Ci wydajność spada, więc zapodaj 180x12. Będzie lepiej niż teraz 8).A jak będzie niestabilnie to podnieś trochę napięcie dla pamięci :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto, ze mi chodzi na 11x200 i spoko leci 2200 i tylko mam pytanei czy moze tak byc ze 11x200MHz, ze krece przez magistrale 200, a nie 166.

Oznaczenia tego procka to tak jak mam napisane:

DLTC3 JIUHB 0310

Co moge wiecej opisac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak przyjde do domu to postaram sie puscic na lepszym mnozniki niz x11 przy magistrali 200MHz. Max moge 12.5. Ciekawe czy pojdze. Ale wyciagnac z niego 2450 to byla by sztuka.

Dobrze ze nie ma przeciwskazan. Ale wiekszosc z was i tak ma 166, wiec czy moje 200 jest wyjatkowe czy po prostu wolicie miec pewnosc ze sie nic z kompem nie stanie :?:

Pozdrawiam

:?: :idea: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak przyjde do domu to postaram sie puscic na lepszym mnozniki niz x11 przy magistrali 200MHz. Max moge 12.5. Ciekawe czy pojdze. Ale wyciagnac z niego 2450 to byla by sztuka.

Dobrze ze nie ma przeciwskazan. Ale wiekszosc z was i tak ma 166, wiec czy moje 200 jest wyjatkowe czy po prostu wolicie miec pewnosc ze sie nic z kompem nie stanie :?:

Pozdrawiam

:?:  :idea:  :?:

ryzyk fizyk ;P

ja proponuje przed puszczeniem na 12.5 zmiejszyc fsb do 166mhz zeby potem nietrzeba bylo za pomoca zworki zmniejszac fsb do 100 bo komp_za_chiny_nie_wstaje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak przyjde do domu to postaram sie puscic na lepszym mnozniki niz x11 przy magistrali 200MHz. Max moge 12.5. Ciekawe czy pojdze. Ale wyciagnac z niego 2450 to byla by sztuka.

Dobrze ze nie ma przeciwskazan. Ale wiekszosc z was i tak ma 166, wiec czy moje 200 jest wyjatkowe czy po prostu wolicie miec pewnosc ze sie nic z kompem nie stanie :?:

Pozdrawiam

:?:  :idea:  :?:

ryzyk fizyk ;P

ja proponuje przed puszczeniem na 12.5 zmiejszyc fsb do 166mhz zeby potem nietrzeba bylo za pomoca zworki zmniejszac fsb do 100 bo komp_za_chiny_nie_wstaje :?

Ale teraz wlasnie mam 12.5 juz zrobione z 166MHz. A max jak probowalem to 11x200MHz, dlatego bede probowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzyk fizyk ;P

ja proponuje przed puszczeniem na 12.5 zmiejszyc fsb do 166mhz zeby potem nietrzeba bylo za pomoca zworki zmniejszac fsb do 100 bo komp_za_chiny_nie_wstaje :?

ja proponuje zmiejszyc do 12 i puscic go na 200 FSB

 

w epoxie jak masz nowy bios to za kazdym razem wstaje z "insertem", jak stary to nie za kazdym razem insert ale czasem trzeba ta zworka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ryzyk fizyk ;P

ja proponuje przed puszczeniem na 12.5 zmiejszyc fsb do 166mhz zeby potem nietrzeba bylo za pomoca zworki zmniejszac fsb do 100 bo komp_za_chiny_nie_wstaje :?

ja proponuje zmiejszyc do 12 i puscic go na 200 FSB

 

w epoxie jak masz nowy bios to za kazdym razem wstaje z "insertem", jak stary to nie za kazdym razem insert ale czasem trzeba ta zworka ;/

Mam stary bios. Najwyzej zworke bede zmieniac.

Warto sprobowac.

Graniczna temp dla Athlonow jest 65stopni, tak??

Narazie mialem 47, a wiatraczek mam coolera za jakies 45zl i narazie nie mam pasty polozonej, tylko gumke oryginalna z wiatraka.

Zyczcie mi powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a temp byla kolo 47stopni, testujac 11x200 robilem benchmark 3DMark2003 (1040pkt) i gralem kolo 2 misji w Medal Of Honor na full detalach. Lacznie dzialal jakas 1h.

Cos mi tu nie halo. Ja na swojej nie kreconej maszynie w 3D Marku 03 mam 1120 pkt. Wiem, ze wyniki w tym tescie sa dziwne ale to chyba i tak za malo.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a temp byla kolo 47stopni, testujac 11x200 robilem benchmark 3DMark2003 (1040pkt) i gralem kolo 2 misji w Medal Of Honor na full detalach. Lacznie dzialal jakas 1h.

Cos mi tu nie halo. Ja na swojej nie kreconej maszynie w 3D Marku 03 mam 1120 pkt. Wiem, ze wyniki w tym tescie sa dziwne ale to chyba i tak za malo.

Pzdr

tez wynik mi bardzo nie pasuje. Zaraz, zaraz wlasnie sobie uswiadomilem, ze nie dodawalem jeszcze sterownikow do plyty glownej pod windoza. Moze dzieki temu chodzi tak pieknie :(

Czas pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stary bios. Najwyzej zworke bede zmieniac.

Warto sprobowac.

Graniczna temp dla Athlonow jest 65stopni, tak??

Narazie mialem 47, a wiatraczek mam coolera za jakies 45zl i narazie nie mam pasty polozonej, tylko gumke oryginalna z wiatraka.

Zyczcie mi powodzenia ;)

ehh chyba zmienic bios nie problem, na starym biosie, plytka sie mzoe czasem zwiesic :D wiec przy o/c radze bios zmienic

a gorna granicac to chyba 90 stopni ??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.epox.nl

 

 

a co do 3d marka to chyba o grafike raczej chodzi

Dzieki za link.

No ja mam GeForce4Ti4200 64MB, a moj poprzednik radeona 9100.

W kartach jestem zagubiony bo sie zatrzymalem na tym swoim GeForce4.

Ktora jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest bezpiecznie to zobacz ile mam w podpisie fsb 220 ;)

ale na twoim miejsu najpierw bym postestowal procka na 11x200

prime95 przez godzinke dwie , okaze sie czy jest w pelni stabilny :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego napiecia.....kazdy procek teraz pojdzie ci na 2,1 GHz - 168x12,5 na 1,5, nie wiem co w tym dziwnego,chyba ze szyna tos ie zgodze =]

Ja mam 0308 i na 12 x 166 stabilnie pracuje dopiero na 1,850v.

Plyta GA-7VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladne te 0310,chyba wszystkim tak ladnie chodzi.moj bez problemu 2.4ghz @ 1.65v :D

Ktos musi byc tym szczesliwym :D

Musisz miec cos z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e ze tak slabo sie kreci,mozesz podac dokladne oznaczenia z procka? tj batcha i literki po 0310?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak btw to jakie chlodzenie Ci wytrzymuje 2.09v na tym procku?,u mnie wc przestaje wyrabiac na 1.95 !!!

Nie podam Ci dokladnych danych, bo nie bede rozkrecal calego wentylatora, bo jest go ciezko zalozyc.

Ja nic nie pisalem, ze mi nie wytrzymuje. Pytanie dalem, czy moge w ten sposob mnozyc przez 200magistrale. Skoro moge i dziala to bede robil dalej do max 12.5. Napiecia narazie nie zmienialem wiec zapas mam spory.

Przetestowalem na 11x200 i przez 1h chodzilo (testowalem 3dMark03, gralem w Medal Of Honor). Temp 47stopni byla.

Co to jest prime95 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...