Skocz do zawartości
kolere

Test Sterowników Gf I Radeona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z nudów szperałem na necie i znalazłem dość ciekawy artykuł- porównanie 2 platform graficznych na nowych sterownikach.... Wyniki mnie b. zaskoczyły, czytając że karty nvidi zaniżają (zamazują etc) niektóre szczegóły co przekłada sie na większą ilość fps'ów, a ati ? a ati ma mniej fps'ów, a dlaczego ? Bo nie są zaniżone szczegóły, widać to na screen'ach. poniżej link

klik!!

Edytowane przez kolere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i najwazniejsza sprawa. Screeny nie są zrobione w identycznych warunkach. Nawet ustawienie kamery jest czasem inne. W wiekszosci gier jest zmienne oswietlenie (Assasin Creed), czy rozmieszczenie trawy i krzakow (vide Fallout3). Tych screenow nie mozna ze soba porównywac. Takie testy daja tylko ogolny wglad na jakosc grafiki na kartach. Jak dla mnie zarowno ATI jak i Nvidia prezentuja praktycznie identyczny poziom grafiki i nie mozna stwierdzic ze ta czy tamta karta jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ktos robi burze w szklance wody:

 

So which producer offers the better visual quality in current games? AMD has sharper, but flickering textures by trend and Nvidia has the more settled textures. But since a Geforce has the option to force superior HQ anisotropic filtering, the AF is better.

Jak widac, wszystko ma swoje wady i zalety. Osobiscie z dwojga zlego wole tekstury moze mniej ostre, ale przynajmniej stabilne, a nie mrygajace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na in4 był o tym news -mocno i długo komentowany. @neo2006a ma tu 101% racji , tych screenów nie można do siebie porównywać. Również podobnie jak Costi wole mieć nieco mniej ostre tekstury niż migoczące. Ostrość zrekompensuje mi dobry monitor ( jak już go kupię :D ) a migoczące tekstury u Ati zostaną. I to się tyczy również serii 4000 - wiem bo miałem 4850 przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...