Skocz do zawartości
lewy

Mam już dość.................VOLCANO7+ SUX

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw miałem zalmana6000alcu który chłodził palomino , efekt - było za ciepło . Przy wymianie palomino na t-breda wymieniłem przyokazji zalmana na volcano7+ . Volcano chłodzi dobrze (max 42.C w Stresie) ale jest zdecydowanie za głośno. Komputer stoi na biurku koło mojej głowy . Zaopatrzyłem następnie obudowę w matę korkową , efekt - za gorąco , a głośność nieznacznie spadła . Potem kupiłem sobie dwa coolermastery do wentylacji obudowy , efekt - bardzo głośno , nieznacznie chłodniej. Puściłem więc wszytkie wiatraki (min. volcano) na 5V , efekt - cicho ale bardzo gorąco . tzn. gdy gram np. battlefielda albo cm'a ,podzczas gry wywala mi błędy, i żeby móc grać muszę otworzyć obudowe (ale wtedy jest głośno. Planowałem że kupię sobie panel do płynnego sterowania temperaturami (minimum 100zł) . Komputer chciałem używać do min. sćiągania divX'ów , muzy itp. podczas nocy .

 

Więc co teraz zrobic? Wywalić kolejne 100zl na panel czy może lepiej kupić nowy wiatrak? myślałem naprzykład o coolermasterze t5dct (chyba tak się pisało) - podobno cichy. Chodzi mi żeby było jak najcziszej w budzie (chciałem sobie walnąć plexi na boczną ale musiałbym wtedy zdjąć znaczną część korka.)

 

VOLCANO 7+ - SUX evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. przenosze na chlodzenie bo to IMO lepsze miejsce dla tego tematu

 

2. a nie pomyslales zeby zamiast wywalac 100zl na gotwego FanBusa zrobic samemu - zreszta co masz za problem - skoro masz ten firmowy przelacznik do V7+ to zrob/kup przedluzke kabelkow a ten przelacznik umiesc tak zebys mogl przelaczac bez otwierania obudowy (przyczep do zaslepki 3.5/5.25 wczesniej odpowiedno przygotowanej) - na noc dasz na LOW a w czasie grania kiedy halas nie przeszkadza tak bardzo dasz na MEDIUM ot i cale rozwiaznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty stray ja mialem wlasnie V7+ i nie sux tylko njalepszy cooler ale bardzo glosny. Teraz mam T_berda i Zalmana 6000cu na LOW mam 40*C tyle mi wystarczy i jest cicho ale chce go sprzedac bo mam xchce kupic Cooler Mastera X dreama SE a jeszcze bardziej Cooler Mastera AERO 7. Moim zdaniem TT sa za glosne bylem ostatnio u kumpla zeby oblookac V9 bo to ten sam wentyl bo na v11 i powiem wam ze na LOW czyli 1700 to wichra normalnie swiszcze gwizdze, lozyska szumia i taka lipa ze szok jak zalman na HIGH :))))

Wiec z TT definitywnie rezygnuje :)))

Wole Cooler Mastera bedzie na bank cihcszy :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak zapytam, w jakim trybie Volcano 7+ jest szalenie dla Ciebie glosne? LOW?

:lol:

Nie no to stary musisz isc do laryngologa. Ja mam malenka coreczke, czasami komp idzie cala noc, a mieszkamy w jedno pokojowym mieszkaniu i nikogo z nas Volcano nie budzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do schłodzeni amojego proca cpc by wydoliło, teraz mam 43 idle i 48 stress ?? i czy dałoby się jakoś domontować do tego cpc blok do zasiłki i czy by ta pompka od cpc pociągła jeszcze jeden blok

i czy wystarczyło by kupić drugi blok taki jak na proca i przykręcić do tego co się grzeje w zaisłce lub przykleić czymś i pasta termoprzewodząca podspód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPC 16 dB jest wydajniejsze od volcano 7+ na LOW, a jesli chodzi o glosnosc to w ogole nie ma porownania. CPC nie slychac w ogole, a V 7+ na LOW wcale nie jest takie ciche jak to co po niektorzy mowia.

za 100zl kupisz CPC :lol:   

jak ci na OC nie zalezy to chyba dobry wybor :P

Zartujecie chyba!!!

:lol:

YUCK ;) 8O 8O 8O CPC!

Lepiej kup sobie stary Spire Falcon Rock II, a co do Volcano 7+ to pokombinuj z nim, a sie uciszy.

Wywal grill, zamien srubki od wentyla na gumki, odwroc wentyl tak jak maja Coolery Alpha, Bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pokombinuj z Volcano niż kupować WC.

Czemu? Prosta sprawa - coś Ci rurke przebije i masz po CAŁYM kompie.

Ktoś powie, że "a jak ktoś niepotrafi montować WC to coś takiego się moze przytrafić" - dobra, ale weźmy pod uwage, że nawet jeśli jestes profesjonalistą i założysz to najlepiej to czasem samo od siebie tak "pstryk" i po kompie. Montując WC w swoim kompie to tak jakbyś wstawił do kompa bombe - niewiadomo kiedy rypsnie.

Różnica między AC, a WC jest taka, że jak Ci wiatrak pier... to tylko proc idzie się kochać, a jak Ci WC pier... to cały komp idzie się kochać.

Tobie przydałby się V11 niż V7+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiatrak Ci stanie (bez skojarzeń :D) to procek (Athlon) Ci się spali i poczujesz smrodek i jako normalny odruch bierzesz i wyłanczasz wszystko z prądu. I wten sposób ratujesz kompa, a przy WC to jak Ci rurka kopnie w kalendarz to niema co ratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiatrak Ci stanie (bez skojarzeń :D) to procek (Athlon) Ci się spali i poczujesz smrodek i jako normalny odruch bierzesz i wyłanczasz wszystko z prądu. I wten sposób ratujesz kompa, a przy WC to jak Ci rurka kopnie w kalendarz to niema co ratować.

po wyczuciu "smrodku" to juz za bardzo nie ma co ratowac, cpu sie ladnie integruje z mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiatrak Ci stanie (bez skojarzeń :D) to procek (Athlon) Ci się spali i poczujesz smrodek i jako normalny odruch bierzesz i wyłanczasz wszystko z prądu. I wten sposób ratujesz kompa, a przy WC to jak Ci rurka kopnie w kalendarz to niema co ratować.

po wyczuciu "smrodku" to juz za bardzo nie ma co ratowac, cpu sie ladnie integruje z mobo.

Czy ja wiem - to są sekundy i zanim zacznie osiagać temp. 100 *C to już czuje się zapach smrodku a pozatym w BIOS'ie jest funkcja bodajże wyłanczania kompa po przekroczeniu danej temp, a przy WC niema ostrzeżenia woda zalewa całaobudowe i kazdy podzespół idzie się kochać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyty mają odcinanie zasilania przy przekroczeniu danej temp. krytycznej, na mojej płytce mam ustawione na 70*C ;] A co do coolerów to mam teraz CoolerMaster CP5-7JD1B (27dB na maxa ma, to jest relana głośnośc), proc jak w opisie, plus 3 wiatraki na 7 V, jeden z przodu pchający, jedyn z tyłu wysysający i na górze wysysający. Wyłożony korkiem i pianką pod panele podłogowe ;] Niby go troszkę słychac, ale i tak mój nowy WD'k jest głośniejszyy w nocy ;] A co do chłodzenia wodnego CPC to zabawną odpowiedź dostałem od pana P. Ale niech Reed albo inny moderator sie wypowie czy moge zamiescić maila z pytaniem i odpowiedzią, oczywiście pociętego bez zbędnych adresów www ;] Naprawde się uśmiałem, czekam na odzew moderatora ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100*C to nic sie nie wyczuje.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy dlaczego wiekszosc mysli ze jak wentyl stanie to odrazu procek osiaga super temperature i sie pali. Radiator ma pewna pojemnosc cieplna i przeciez w wyniku ciagu kominowego (takiego malego przez radiator) to oddaje troche ciepla. Jezeli siedzisz przy kompie to wpierw ci sie system zawiesi (80*C) i a po resecie nawewt sie nie wlaczy. Nawet jezeli jeszcze sie kompa nie wylaczy to i tak temp. juz bardzo wolno wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ktorzy twierdza , ze w przypadku wycieku caly komp idzie sie [gluteus maximus] , powinni poczytac w archiwum "relacje" z takich wydazen oraz wnioski. W wiekszosci przypadkow (wykrytych na zywo) nic nie zdycha ...

Posiadacze P4 powinni spac spokojnie - w przypadku awarji pompy. Reszta - prozcinane weze metalowymi zaciskami ( brak oslony) , cienkie pekajace wezyki , wezyki nie zabezpieczone zaciskami ... reszta nie istnieje .Jak narazie odpukac nic zlego mi sie nie przydazylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ktorzy twierdza , ze w przypadku wycieku caly komp idzie sie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> , powinni poczytac w archiwum "relacje" z takich wydazen oraz wnioski. W wiekszosci przypadkow (wykrytych na zywo) nic nie zdycha ...

Posiadacze P4 powinni spac spokojnie - w przypadku awarji pompy. Reszta - prozcinane weze metalowymi zaciskami ( brak oslony) , cienkie pekajace wezyki , wezyki nie zabezpieczone zaciskami ... reszta nie istnieje .Jak narazie odpukac nic zlego mi sie nie przydazylo.

Nie nic tylko prąd+woda nic się niedzieje super :P

Sam przyznasz, że WC żybciej idzie się kochać niż AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to, że to jest czysta woda bez żadnych dodatków?

Ja nie, bo gdy robiłem doświadczenia nad zasilaczem i wd(woda destylowana)to wole niemówić.

A chodźby destylowana bez zbędnych dodatków to i tak zakup porządnego zestawiku to koszt 400-600zł :(

 

Głównie chodzi mi o to, ze WC częściej się psuje niż AC.

 

Gdyby FC było o połowe tańsze to pewnie przesiadłbym się na niego (kto by niechciał mieć -20 stopni? :D), bo jakoś do WC nie jestem przekonany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiatrak Ci stanie (bez skojarzeń :D) to procek (Athlon) Ci się spali i poczujesz smrodek i jako normalny odruch bierzesz i wyłanczasz wszystko z prądu. I wten sposób ratujesz kompa, a przy WC to jak Ci rurka kopnie w kalendarz to niema co ratować.

Akurat w temacie WC to ty sie moze nie wypowiadaj. Bo tak to by mial, jakby wode z kranu mial w ukladzie :lol:

Wiesz w ogole co to jest woda destylowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby FC było o połowe tańsze to pewnie przesiadłbym się na  niego (kto by niechciał mieć -20 stopni? :D), bo jakoś do WC nie jestem przekonany :)

Gdyby babcia miala wasy , to by byla dziadkiem. Jeesli chcesz kupic prometeie , to jasne ... za pol nawet ;] Spytaj np Berkuta ile kosztuje "bezblednie robiony SAMEMU" dobry zestaw FC. Moze sie zdziwisz ?

 

Boisz sie WC ? Ciekawe wypadki zdazaja sie przy FC ;]

Mam :dobrze: zrobione WC od 3 miesiecy - dziala z minimalna obsluga , bezawaryjnie ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja mialem wlasnie V7+ i nie sux tylko njalepszy cooler ale bardzo glosny. Teraz mam T_berda i Zalmana 6000cu na LOW mam 40*C tyle mi wystarczy ...

tylko zerknij na ile lewy ma wykreconego procka :!:

No ja mam tyle samo :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy: mam ten sam problem. po wymianie zasilacz i zalozeniu fanbusa slychac TYLKO Volcano. Ale na 5V nie jest az tak zle chyba.

Poczekaj az wyjdzie gdzies porownianie V11 z V7+. Ja czekam i jak dobrze wypadnie to zmieniam na V11. XDream SE nie jest moim zdaniem lepszy od 7+, moze cichszy, ale nie wydajniejszy.

 

A poki co odkrecilem antka na 2GHz@ 1.45V i mam przy prime 42C i na max cisze.

Polecam fanbus Zalmana, tylko ze nie jest tani niestety, ale ma niesamowite mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...