Skocz do zawartości
trollek

Obudowa ~300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W styczniu mam zamiar składać nowego kompa.Konfigurację już około znam bo w innym temacie już mi pomogli:)Teraz zostało mi wybrać jakąś fajna obudowę.Na pewno zależy mi na ciszy!Do wydania na obudowę mam około 300 zł.Cisza i wydajność to dla mnie podstawa(chociaz czasem obie rzeczy ciężko ze sobą pogodzić ; p) potem do obudowy mam zamiary dokupić kontroler obrotów i wycisz jak najbardziej to możliwe.Co sądzicie o http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11588 ? Obudowa ma maty wyciszające i 2 wentylatory 12 cm.Posiada ją ktoś ? Jak tak to niech napisze jak to jest z tą cisza ; p mile widziane inne propozycje z argumentami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P fajnie że każdy proponuje coś innego xD Ta obudowa Antec Sonata Solo fajna tylko trochę mała ... właśnie zapomniałem napisać że zależy mi też by obudowa była duuuuuża :P jak dozbieram kasy montuje Thermalright Ultra 120 Extreme + inne dodatkowe syfy i fajnie by było jak jeszcze w tej obudowie coś miejsca było(jak wogule ten całe chłodzenie i inny syf się zmieści ; p ) Wypowiadajcie się dalej :P Wygląd też by mógł jakiś w miarę być (duży + ma ten nzxt ,bynajmniej mi się podoba; p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm :P no muszę się zastanowić.A co do tych mat wyciszający to dają coś one ? Słyszy jakąś większa różnicę?I czy sporo sie temp w obudowie podnosi ? I na koniec czy w koncu warto w nie inwestować:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice słychać jak poszczególne części kompa masz wyciszone, czyli CPU, PSU, GPU, HDD oraz dodatkowe wentyle w budzie. Potem jak jeszcze za dużo Ci db to maty mogą zdziałać cuda i wtedy efekt końcowy będzie lepszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozecie polecac RC-690 do cichego komputera? Przeciez ta obudowa to jedno wielkie sitko i slychac na zewnatrz wszystko to co sie dzieje w srodku.

Pozatym wedlug mnie lepasza jest RC-590 (chociaz tez nie jest szczelna). Jak bedziesz kupowal obudowe, to zwroc uwage czy Ci sie tam zmieszcza jakies nowsze karty, np do Solo nie wlozysz GTX serii 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego mu poleciłem rc-690....... bo do niej włoży małego słonia ... jak sie postara :P i może nie jest najcichsza ale za to jest ładna i praktyczna..... i niedroga w stosunku do tego co oferuje. To weź mu ty polec obudowe do 300 zł ktora bedzie duza praktyczna i najlepiej bezglosna..........polecilbym mu zalmana gs1000 ale on jest 2 razy drozszy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 690 z oknem kosztuje ponad 300 zł. I ma sporo dziur, przez co wszystko słychać.

 

Chcesz przykład budy do 300 zł, która jest duża, bezgłośna i praktyczna?

Odpowiadam - każdy Chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 690 z oknem kosztuje ponad 300 zł. I ma sporo dziur, przez co wszystko słychać.

 

Chcesz przykład budy do 300 zł, która jest duża, bezgłośna i praktyczna?

Odpowiadam - każdy Chieftec.

Zzizzy mówisz że każdy chieftec jest cichy?Hmm sporo osob pisze że obudowa niby wpada w rezonans od dyskow itp: ( Fakt obudowa jest przeeeeeogrooomna z miejscem problemu by nie było ... czy wszystkie modele można gdzieś wyrwać bez zasilaczy?(esc.pl?) na komputroniku(tak by opinie poczytać i ogolnie popatrzeć) bez zasilacza znalazłem tą http://www.komputronik.pl/Obudowy/Chieftec...pelny,id,13741/ .Wszyscy podają jakieś inne obudowy a nikt nie napisał nic o obudowie która na początku sam wybrałem czyli NZXT Hush Classic Series . Jak dla mnie obudowa fajna ,tania , ładna i dość mała (czy może wy tak nie uważacie ? jak by było w przyszłości z nowymi kartami?chłodzeniem itp ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już całkowicie zwariowałem .... każdy pisze co innego ; p od kilku godzin czytam tu na forum,w sklepach opinie itp itd i kazdy poleca co innego:( Chyba będzie trzeba zrobić ankietę:P może potem.... To jak co mam wybrać jeżeli zależy mi na tym aby obudowa była:

-DUŻAA(możecie podać takie wymiary by w przyszłości nie było problemu z nowymi kartami i aby tą co zakupie w styczniu(hd4870)wszedł bez najmniejszego problemu)

-Wentylatory w niej były wydajne a zarazem dość ciche

 

1.Na początku myślałem nad tym NZXT Hush Classic Series /Black/ ale uznałem że jest trochę mała(czy może jest wystarczająco duża?)

2.Potem zaproponowaliście chiefteca.Fakt obudowa przeogromna to duży + ale sporo osob piszę że niby obudowa wpada czasem w rezonans od dysków i innych drgań czego nie lubię chyba najbardziej...

3.Potem sporo osób pronowało CoolerMaster 590/690-niby obudowa fajna duża itp ale niby taka super cicha też nie jest...

4.Czytając inne tematy bardzo dużo osób poleca obudowę firmy Lian-Li ale kompletnie nie mogę jej nigdzie znaleść...

 

To co proponujecie?napiszcie co sądzicie o obudowa które podałem w punktach.Dzisiaj doszedłem do wniosku że szukanie obudowy wydajnej i super cichej jest praktycznie nie możliwe ... więc fajnie by było jak by ktoś podał coś pomiędzy... W przyszłości mam zamiar męczy podzespoły przez oc więc przewie musi być: I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wypowiadam się, bo nie mam jej. Ładnie wygląda, ale nie jest w moim guście.

2. Chieftec nie wpadnie ci w rezonans, jeżeli pod dyski, napędy i wentylatory podłożysz silikonowe podkładki. Jak sobie wyobrażasz, że mały dysk twardy sprawi, że 13 kg stali będzie trzeszczeć?

3. 590 jest fajna, miałem ją brać zamiast Anteca 300, ale w sklepie nie było ;F Ale nie narzekam.

4. LianLi do dostania są w www.zenfist.pl (szukaj też obudów LanCool)

 

Dodam tylko, że 4870 zmieści się w Antecu 300, gorzej może być z X2. Jest cicha, dobrze wentylowana i zapewnia łatwy dostęp do podzespołów (w komplecie szybkośrubki - z 20 sztuk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak zarządałeś od nas żebyśmy Ci pokazali obudowe idealną: ładną, funkcjonalną, i cichą i w dodatku tanią. Nie znajdziesz takiej w tej cenie i albo weźmiesz dobra bude ale nie cichą albo cichą a beznadziejna ;] dołóż 2 stówy i weź zalmana gs1000 albo antec p182 a jak nie masz żeby dołożyć to weź CM rc-690 nie jest cicha ale jest dobra duża ma dołączane 3 wentylatory,podstawke antywibracyjna pod zasilacz, filtr przeciwkurzowe itd itp. i uważam że za 300 zł to najlepsza buda.

Edytowane przez raczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim za pomoc:)Raczyk pisałem wyżej że to co od was wymaga jest nie możliwe :P w końcu to zrozumiałem ... wybiorę tego cm 690 bez okna.Myślę że nie będzie źle. Jak w przyszłości będzie za głośno do kupię kontroler obrotów i wentylatory powymieniam na jakieś porządne :) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisalem wyzej ze ta obudowa zbudowana jest z dziur. Dziury sa na kazdej sciance, rowniez na dole, zaraz pod zasilaczem. Jedynie co, to nie stawiaj jej na jakims bardzo miekkim dywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwraca sie zasilacz do góry nogami :P i wtedy ssie chłodne powietrze od dołu :)a jak słusznie zauważył kolega WRX chodz to pewnie mialo byc jak jej minus, nie stawiaj jej na miekkim dywanie bo sie porobia odgniecenia od stopek bo buda jest ciężka a to jej spory plus.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...