Skocz do zawartości
Fredek

Nie Obecność Na Rozprawie Sądowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanko. Załóżmy że mam być wezwany na rozprawę sądową o coś tam...ale nie zjawię się na tej rozprawie z powodów osobistych czy też zdrowotnych. Czy mogą być jakieś tego konsekwencje? Czy sąd będzie sprawdzał dlaczego mnie nie było a np w przypadku problemów zdrowotnych usprawiedliwia mnie tylko zwolnienie lekarskie? Jak to jest. Jeśli było coś na ten temat to sry. Ale to ważne dla mnie.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym rozumiem. A np w przypadku obowiązkowej obecności jak zaznaczy sąd, mimo tego nie zjawię się to kary moga być..pieniężne, pozbawienia wolności czy to zależy od wieku wezwanego? Ma ktoś takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy w jakiej sprawie i w jakim charakterze bedziesz wezwany... Jezeli zostaniesz "prawidlowo" wezwany to sad moze zarowno przeprowadzic sprawe bez twojego udzialu jak i nalozyc kare pieniezna za niestawiennictwo ;) o przymusowym doprowadzeniu przez policje juz chyba nie musze wspominac ;) wiek moze miec jakies znaczenie chyba dopiero kiedy jestes niepelnoletni ;)

 

Jezeli nie bedzie to sprawa karna to mozesz wnioskowac o przeprowadzenie rozprawy pod twoja nieobecnosc ~200 art kpc ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia:

Byłem wzywany na sprawę karną w charakterze świadka. Raz się nie stawiłem - 200 zł kary (musiałem się sporo nakombinować, żeby tego nie zapłacić). Na następną rozprawę nie stawiło się dwóch innych świadków - sąd dowalił im już po 500 zł. Tak więc lepiej zawczasu postarać się o solidne usprawiedliwienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...