Skocz do zawartości
mattis

Płyty Głowne C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Troche trudno się zorientować, ja bym to podzielił na płyty pod oc i na płyty do normalnego uzytku.

A w tych kategoriach posortowal bym to wedlug producenta.

 

No i dobrze by bylo, by byly najpopularniejsze plyty w polsce. http://allegro.pl/search.php?string=dfi&am...7&country=1

 

 

 

A tak po za tym to brakuje jakiegos dobrego komentarza wstepnego i aspektu poradnikowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując codziennie Nasze forum, zauważyłem iż DZIŚ SLI nie jest praktycznie wybierane dlatego aby kilka płyt została opisana.

Zdanie całkowicie niezrozumiałe, do poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, niektóre są ciekawe, inne - złośliwe... :wink:

 

1. Jest w tej chwili ułożone mniej więcej wg cen.

2. Wszystko jest widoczne na zdjęciach... a co do ilości faz - temu też jest trochę poświęcone.

3. Pomyślę.

4. Czemu nie.

5. Jw.

 

Żadna reklama. Po prostu - na Ceneo są dwa sklepy, na Skąpcu - jeden, konkretnie właśnie ESC. Wolałem dać Ceneo i dopisać ESC, bo jest polecane w zestawach. Dopiszę Allegro przed ESC, żebyś przestał wyobrażać sobie jakieś spiski...

 

Zadanie uaktualnienia tematu dostałem dziś wieczorem, a w poniedziałek wyjeżdżam na 2 tygodnie, więc stwierdziłem, że lepszy rydz niż nic... Jak wrócę, zastosuję o wiele większe zmiany w poradniku.

 

Co do DFI P45 - cóż, taka słabość Ceneo...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, okazało się, że dziś przed wyjazdem mam trochę czasu i trochę pozmieniałem.

 

1. Są już przedziały cenowe.

2. W specyfikacji zamieściłem dane o ilości faz.

3. Dodałem nowe płyty, oprócz ASRocka P45XE-R i DFI LanParty DK X38-T2RB:

 

- ASRock N7AD-SLI

- Gigabyte GA-EP45-UD3

- Gigabyte GA-EP45-UD3R

- Asus P5E Deluxe

 

Więcej zmian za 2 tygodnie, tyle wam na razie powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno...dość dziwnie piszesz o możliwościach OC.

1. 430mhz FSB to słabe oc? no myśle że nie, raczej dla większości kowalskich aż za dobre.

2. raz piszesz jako 500mhz że jest to zadowalające OC a za chwile że dobre ;)

 

może trochę sie czepiam no ale ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi :wink: .

 

1. Dla mnie 400MHz to jest słabe OC... A patrzę z perspektywy posiadania procesora z niskim mnożnikiem. Dobrze, niech będzie. Zmieniłem na przeciętne.

 

2. Poprawione. Wprowadziłem pewne stopniowanie :wink: .

 

Nie czepiasz się, jeszcze raz dzięki.

 

Jakby ktoś się dowiedział czegoś o którejś płycie (przypadłości/wady) niech pisze w tym temacie, oczywiście podając źródło takiej informacji. Będę wdzięczny za każdą formę pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... O tym temacie...?

 

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Plyty-Glo...75-t300507.html

 

Może jakieś konkrety, bo nie wiem, o co ci chodzi? Niby jak miałbym to uporządkować?

 

Co do P43 - nie. Poczytaj np. to:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...-e_9.html#sect0

 

Co nie zmienia, że OC jest marne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

P31-DS3L jest wycofana...

Gość ma problem z tą płytą w wyższym temacie, czemu ona została wycofana? Przez wade zapisu mnożnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany:

 

1. Kosmetyczne - konkretnie wad i zalet płyt, teraz wygląda to... ładniej (moim zdaniem oczywiście).

2. Nowe płyty:

 

GIGABYTE GA-EP35-DS4

MSI P45 NEO2-FR

Gigabyte GA-EP45-EXTREME

 

3. Zmiana ASRocka P45XE-R na ASRocka P45XE - wygląda na to, że obie płyty są wycofywane ze sklepów, a ta druga jest zauważalnie tańsza i bardziej dostępna.

 

4. DFI LanParty DK X38-T2RB na razie zostaje, głównie dlatego, że jest w zestawach, ale dostępność jest coraz gorsza.

 

Zastanawiam się nad dodaniem P5Q3 dla tych, którzy chcą kombinować z DDR3 - w tej chwili cena tej płyty to ok. 500 zł.

 

Dodatkowo zaniechałem dodawania kolejnych płyt droższych niż 600zł z tego powodu, że mało kto teraz kupuje płyty za wyższą kwotę - w tym segmencie w tej chwili kupuje się Core i7.

 

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pada mi mój P5NE-SLI. Może będę miał szczęście i z gwarancji coś innego przyjdzie. Chyba już ich nie ma w sprzedaży prawda? :>

W każdym razie na ten czas wolałbym już kupić nową płytę. Zupełnie SLI mi nie potrzebne, jeszcze z taką idiotyczną kartą do aktywacji....

Wolałbym jakiegoś odpowiednika cenowego, czyli tak do 300zł. Ach te czasy kiedy za nią 450zł płaciłem....ech ;]

 

Przerażam się czytając to zestawienie bo każda płyta ma full wad. A szczerze mówiąc trochę się wypadło ze wszystkiego i nie umiem ocenić co mi może zaszkodzić.

Sprzęt tak jak w podpisie, ale procesor będzie na pewno kiedyś zmieniony na coś innego z C2D. Może 7x lub 8x. Ew. Quad, choć ten aż tak mnie nie ciągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w tym segmencie płyty mają trochę wad (z racji ceny), ale znajdą się jakieś godne wyboru.

 

Muszę uaktualnić ceny, bo parę płyt podrożało, a inne potaniały...

 

Uwzględniając aktualne ceny polecę Ci MSI P45 Neo3-FR - porządna płyta, można ją kupić za mniej niż 300 zł. Ewentualnie P45XE-R (w poradniku jest P45XE, ale wersja -R jest w tej chwili tańsza, a lepsza), jeśli zależy Ci na Firewire.

 

Jeśli mógłbyś dołożyć, to za 330 zł jest MSI P45 Neo2 MOA - bardzo dobra płyta jak za tą cenę, jakościowo odpowiednik P5Q Pro. Lepsza od wymienionych wyżej.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że ten temat służy do komentowania poradnika... No, ale jako że leży martwy, to przymykam na to oko :wink: .

 

Na allegro co chwila lądują ciekawe płyty. Za ok. 200-250 zł można kupić P5B Premium/Deluxe, a jakiegoś P5K (Pro/-E/Deluxe) za 250-300 zł. Były też płyty na X38/X48 w tych cenach... Zaraz wejdę na allegro i rzucę tutaj jakąś propozycją.

 

Oto one:

 

P5B Deluxe

P5B Premium

P5K Pro

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...