Skocz do zawartości
Ablebal

Internet Nie Działa Przez Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zielony w sprawach routerów itd. więc żadnym specjalnym językiem operować nie będę. ;] Ostatnio siora dostała laptopa i ciągle męczyła rodziców, że chce internet itp. No to kupili router i dali mi żeby wszystko zrobił. I padłem.

 

Oto co zrobiłem:

 

Stacjonarny (XP Professional)

Włożyłem płytę co była w pudełku, odpaliłem quick installation i postępowałem według instrukcji, tj. podłączyłem router do gniazdka, potem przewód RJ45 podpiąłem pod '1' a drugi koniec w gniazdo ethernet w stacjonarnym i na koniec drugi RJ45 WAN->modem[Motorola SB5100i] od dostawcy internetowego (kablówka). Odpaliłem kompa, uruchomiłem firefoxa, wpisałem adres 'http://192.168.0.1/', admin, ok, na początku zmieniłem hasło, potem Wireless na enabled, wpisałem SSID, wybrałem kanał, zabezpieczenie WPA-PSK / WPA2-PSK i wpisałem klucz.

W DHCP jest ustawione DHCP server enabled, ip 192.168.0.10-192.168.0.12.

WAN MAC sklonowany z karty sieciowej stacjonarki [dostawca filtruje MAC], DNS też od dostawcy internetowego [iNEA]. MTU na standardowym 1500.

 

Laptop (Vista Home Basic)

Zrobiłem 'Start>Połącz z', wybrałem sieć, Połącz, wpisałem klucz i wszystko ok. Pokazuje mi, że mam dostęp do Lokalnego i Internetu. Tylko jak wejdę w IE to pokazuje mi, że 'Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web'. W Narzędzia>Opcje internetowe>Połączenia nie mam żadnego wylistowanego, ale jak daje 'Dodaj...' to wypluwa mi komunikat że mam już połączenie z internetem. Myślałem że to może ie, no to odpaliłem aktualizator systemu Windows, coś tam myślał i wyskoczył błąd 80072EFD. Dodam że lampka WLAN podczas sprawdzania aktualizacji świeci pulsacyjnie.

 

---

Próbowałem coś kombinować, ale do tej pory nic się nie zmieniło :P

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Za wszelaką odpowiedź wielkie dzięki, pozdrawiam.

Edytowane przez Ablebal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na PC z XP działa internet ?

Tak, działa.

 

Porcja screenów, może pomoże:

Screen 1

Screen 2

Screen 3

Screen 4

Screen 5

 

EDIT: Tak napiszę, jak wchodzę na lapku w Sieć to widzę tylko lapka, stacjonarnego nie. Tak ma być czy coś jest nie tak?

Edytowane przez Ablebal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podepniesz lapka kablem do routera to działa net ?

EDIT: Tak napiszę, jak wchodzę na lapku w Sieć to widzę tylko lapka, stacjonarnego nie. Tak ma być czy coś jest nie tak?

Aby widział inne komputery to muszą być w tej samej grupie roboczej (chyba).

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podepniesz lapka kablem do routera to działa net ?

 

 

Aby widział inne komputery to muszą być w tej samej grupie roboczej (chyba).

 

Właśnie tak zrobiłem, podpiąłem lapka do routera i net nie działa. Wykrywa sieć jako niezidentyfikowaną. To chyba coś nie tak z lapkiem jest?

 

Dodatkowo mam koma z WLANem i on bez problemu się połączył, tylko wybrałem sieć, wpisałem klucz i już wszystko działa ...

 

W takim razie, co mogę zrobić, żeby ten lapek przyjmował neta?

 

EDIT: Pościągałem sterowniki LANu, Modemu, Bezprzewodowej konsoli, WLANu, poinstaluje to wszystko i odpisze czy coś pomogło ;]

EDIT2: Niestety, nic to nie dało ... spingowałem oba komputery względem siebie [pc->lap, lap->pc i w każdym wypluło komunikat 'Upłynął limit czasu żądania.', a zrobiłem pc->tel to pakiety przeszły. Po zrobieniu lap->tel też przeszły. :blink: ]

 

Co mogę jeszcze zrobić na tym laptopie żeby działało?

Edytowane przez Ablebal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...