Skocz do zawartości
webx

[laptop] Mobile Intel(r) 945 Express Chipset Family

Rekomendowane odpowiedzi

Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Mobile ReportReport Date:		12/21/2008Report Time[hr:mm:ss]:	20:41:38Driver Version:		7.14.10.1504Operating System:		Windows Vista (tm) Ultimate* , Service Pack 1 (6.0.6001)Default Language:		PolishDirectX* Version:		10.0Physical Memory:		2037 MBMinimum Graphics Memory:	8 MBMaximum Graphics Memory:	256 MBGraphics Memory in Use:	68 MBProcessor:		x86 family 6 Model 14 Stepping 8Processor Speed:		1596 MHZVendor ID:		8086Device ID:		27A2Device Revision:		03*   Accelerator Information   *Accelerator in Use:		Mobile Intel® 945 Express Chipset FamilyVideo BIOS:		1398Current Graphics Mode:	1280 x 800 True Color (60 Hz)*   Devices Connected to the Graphics Accelerator   *Active Notebook Displays: 1*   Notebook   *Monitor Name:		Display Type:		DigitalGamma Value:		2,20DDC2 Protocol:		SupportedMaximum Image Size:	Horizontal: Not Available			Vertical:   Not AvailableMonitor Supported Modes:1280 x 800 (60 Hz)Display Power Management Support:	Standby Mode:	Not Supported	Suspend Mode:	Not Supported	Active Off Mode: Not Supported* Other names and brands are the property of their respective owners.
Witam, powyżej przedstawiłem info o karcie graficznej, teraz opisze mój problem.

Mam laptopa Toshiba Satellite M115 S3904 link, który posiada wyżej przytoczoną kartę graficzną. Do tej pory (2 lata) nic się złego nie działo (jestem 1 właścicielem), lecz dziś zobaczyłem anomalie (link do zdjęć: klik lub popatrz niżej).

Opis problemu:

Komputer od rana włączony, działał stabilnie 8h (tak średnio 20% procka), siedzę na GG, i nagle ekran zaczyna pulsować co 1 sek (biała plama bardziej po prawej), potem zaczynają się pojawiać paski PIONOWE 1px zielone... coraz ich więcej i więcej... potem tworzą się inne paski (wszystko na zdjęciach). Gadałem przez VT jeszcze... ludzi słyszę więc procek działa OK, Windows też, ludzi słychać, kliknięcia też (errory :)) mycha się świeci... Desperacja (mam pod klawiszem OFF - hibernacje) ok klik - hibernuje się. Włączam ponownie komputer, żadnych errorów - ekran śmiga - jak nowy. 30min oglądania filmu i znowu to samo... pulsowanie - paski - film słychać...

Moja diagnoza:

a) karta graficzna przegrzewa się

b) procesor przegrzewa się (SpeedFan oba po 80*C) po włączeniu kompa mają 50 i rośnie do 80

c) monitor przegrzewa się ????????

I jestem w przysłowiowej kropce. Pomocy :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa sie grzeje i ja bym na to stawial (typowe objawy przegrzewania sie tego ukladu) skoro twoj lapek ma juz 2 lata to pewnie niezle kurzu musialo sie w nim zebrac (no chyba ze go czysciles) tak wiec najszybszym i w sumie bezproblemowym rozwiazaniem bedzie przeczyszczenie go.

 

jesli sam sie boisz tego zrobic to napewno masz jakiegos kumpla ktory choc troche kmini o komputerach :) jak nie podziala to pomyslimy co dalej ;]

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem itd.

 

Paski na laptopie... podłączyłem monitor i działa. Włączyłem gg (na zew) i paski się przesunęły na laptopowym.

 

Więc działa normalnie zewnętrzny monitor... Czyli karta graf is OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopot wygląda dziwnie z jednej strony jakby winna karty a z drugiej tej tasmy. Jak zrobia sie takie pasy jak teraz sprobuj poruszac matryca jakbys chcial zamknac i otworzyc. to taki maly moj test i napisz co zaoobserwowales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopot wygląda dziwnie z jednej strony jakby winna karty a z drugiej tej tasmy. Jak zrobia sie takie pasy jak teraz sprobuj poruszac matryca jakbys chcial zamknac i otworzyc. to taki maly moj test i napisz co zaoobserwowales

Karta działa 100% dobrze, na ekranie laptopa pojawiają się paski... więc podłączam zewnętrzny monitor LCD a na nim śmiga obraz aż miło Podczas ruszania matrycą nic się nie dzieje... Paski są takie same ;) Więc z tego wniosek, iż padła cała matryca a nie taśma... albo że padła i taśma i matryca... Najbardziej prawdopodobne iż matryca się przegrzewa na tyle iż wysiada...

 

Najgorsze jest to że jak komputer przez noc stoi nie używany (10h) to działa normalnie przez jakieś 5h po czym zaczynają się te problemy... Chyba po świętach zawiozę laptopa do serwisu ;( tylko teraz dylemat ;) wymienić matrycę, czy kupić nowy monitor do laptopa ;) i tak głównie używam go w domu, a na te 5h starczy w każdych warunkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...