Skocz do zawartości
yuucOm

Tania 17" (może 19") Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie wielkie dzięki za linki :). No mam tak ustawione ze biel nie razi w filmach mam też bardzo dobre kolory (ustawienia ze sterownika grafy) tylko najgorzej jest w grach - w cod4 nie ma ustawień kotrastu i gamma (jak np w stalkrze) jest tylko jasność. Pobawie sie tymi programikami co mi dałeś. Jeszcze raz thx ;).

Podłoże ze screena faktycznie ma ograniczoną paletę ale to wina ustawień karty graficznej może albo ta gra ma na prawdę tak zjechaną głębię barw.

Własnie wszedzie mam taką paleta. Szczególnie widoczne to jest w ciemnych miejscach. Kolory jakby wyblakłe i w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ gamme dla pulpitu (działa też na gry).

 

Ściągnij sobie http://tft.vanity.dk/monitorTest.exe

W programie menu wysuwa się gdy kursor jest przy górnej krawędzi.

IMO szczególnie pomocna plansza Color range --> Multiple

Ustaw (jasność/kontrast/gammę) tak żeby jasne tła cię nie raziły po paru godzinach.

 

Następnie kolory w filmach ustaw w sterownikach karty graf. w zakładce dla filmów wystarczy zmienić gammę.

Mały filmik (z planszy Color range --> Multiple) pomocny do ustawienia kolorów dla filmów (puścić w pętli bo jest krótki) :

http://www.filefactory.com/file/c658a8/n/monitorTest_avi 113.145 KB rozdz. 984x648 Xvid

To normalne ze nie moge ustawić gammy dla filmów z poziomu sterownika ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK przyzwyczaiłem sie w miare ale od tamtego czasu nie gram w nic. Dziś spróbowałem cod4 i ut3 i szczerze mówiąc nie dało sie grać :P. Ciemne miejsca są wyblakłe i w dodatku niewidoczne. Da sie jakims programem ustawić aby podczas uruchomienia gry (albo tego typu aplikacji) kontrast na 100 i inne ustawienie niezależnie od tego co jest na pulpicie ? Nie chce nic ruszać bo na pulpicie i w filmach jest dobrze ale podczas grania to jest ja wyżej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podczepić mój problem pod ten temat.

 

Przeczytałem większość postów z tego tematu i zastanawiam się czy zmienić mój CRT (85Hz) na LCD. Myślę o 17' ze względu na to, że mam słabszy sprzęt i gry uruchamiać będę w rozdzielczości do 1024x768. Jak ma się sprawa przy uruchamianiu gier na takim 19' lub 17' w niskich rozdzielczościach (np. 640x480)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok o to skiny:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

QLive w ogole stracił kolory. A czcionka w cod4 chyba "mówi" sama za siebie ;] (full detalis z AAx4 żeby nie było). Przyjrzyjcie sie celownikowi.

Dołączona grafika

 

Sory, ale przebiłeś w tym momencie blondynkę, która kopiowała skróty filmów na dyskietkę i dziwiła się, że filmy nie chodzą na innym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale przebiłeś w tym momencie blondynkę, która kopiowała skróty filmów na dyskietkę i dziwiła się, że filmy nie chodzą na innym komputerze.

....

 

Widać to na skinach na każdym monitorze wiec nie wiem o co ci chodzi... Palata barw jest niepełna i doskonale to widać na tym skinie z q3 nie tylko na moim lcd ale ina innym kompie z crt... Tak samo jak zciach!ą czcionkę w cod4...

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I uwazasz, ze skoro to widac u kazdego, na roznych monitorach, to jest to wina ekranu? ;)

Chodzi mi o to ze problem widać na skrinie (nie trzeba robić zdjęcia aparatem) :). Kolory w Q3 są zryte tylko na tym monitorze (to samo w cod4) jak podłącze crt wszystko jest ok (chodzi mi o tą paletę barw). Ja wiem ze lcd "odtwarza" 24bit kolor ale no nie wiedziałem ze to aż tak bedzie widoczne (na pierwszy rzut oka mało kto to zauważy ale to widać tym bardziej w ruchu i ciemnych pomieszczeniach). Dlatego szukam programiku który bedzie przełączał ustawienia jak będę chciał w coś zagrać a jak bede wracał na pulpit wróci do "pulpitowych" ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, ja to ogladam na dwoch roznych monitorach, i nie wiem, co jest z tymi screenami nie tak...

 

Ja wiem ze lcd "odtwarza" 24bit kolor ale no nie wiedziałem ze to aż tak bedzie widoczne (na pierwszy rzut oka mało kto to zauważy ale to widać tym bardziej w ruchu i ciemnych pomieszczeniach).

CRT tez, bo kazdy monitor odtwarza to, co dostaje z karty graficznej.

 

Chodzi mi o to ze problem widać na skrinie (nie trzeba robić zdjęcia aparatem)

Jezeli Twoim zdaniem problem widac u kazdego na screenie, to masz cos zciach!e w kompie, a nie w monitorze, bo screen pokazuje to, co wychodzi z kompa (punktem pomiaru jest gniazdko w karcie graficznej). Wez usiadz i spokojnie pomysl, bo chyba sam sie zakreciles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...