Skocz do zawartości
garrowq

Ubuntu Problem - Nieudana Instalacja Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam całkiem poważny problem. Zacznę może od początku

 

1. Chciałem sobie zainstalować linuxa - wybrałem Ubuntu 8.10. A więc wypaliłem ISO na płytę CD, wszystko pięknie, system zainstalowany, ale kiedy było żebym wyjął CD i nacisnał enter (co zrobiłem) to mi wyskoczył Error 21 1.5 Stage. Problem oczywiście rozwiązałem, źle zrobiłem to, że zainstalowałem go na przenośnym\zewnętrznym dysku WD500gb

 

2. Ten Error 21 1.5stage rozwiązałem używając supergrub - za pomocą tego programu zrobiłem boot do Windows. Ucieszyłem się strasznie że XP już mi działa, ale teraz nie widzi tego dysku WD500GB zewnętrznego.

 

Co w takim razie polecacie mi zrobić? Oczywiście mogę wysłać go na gwarancję, ale mnie tam przestrzegają że jeżeli nie bedzie żadnego błędu, czy tam niewłaściwe użycie to im mam 50zł zapłacić. W dodatku jeśli bym sie zdecydował na wysyłkę to muszę dostarczyć karteczkę z opisem co jest nie tak.

 

Proszę pomocy! To był mój pierwszy raz jak chciałem zainstalować linuxa, na linuxie sie w ogóle nie znam jeszcze - chciałem poznać ten system.

 

Także wszelkie rady pisać!

 

 

PS: A jak biore w XP panel sterowania -> dodaj sprzęt to tam on jest i jest napisane "to urządzenie działa poprawnie" jednak żaden komp u mnie w domu go nie widzi. A mam 2pcty + LAP.

 

 

PS2: Aaa wiem że topic może troche pod Hardware - nie wiedziałem gdzie umieścić, ale raczej pasował mi linux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przefgormatuj z zarządzania dyskami to zobaczy.

A możesz trochę jaśniej? Bo ja zielony jestem w linuxach...

 

EDIT: K, już sobie poradziłem. Hmm trochę tępy jestem, nie wpadłem na to że linux nie używa NTFS

Edytowane przez garrowq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...