Skocz do zawartości
marens

Nowy E2180 Vs Używany E4300

Rekomendowane odpowiedzi

E2180 bo nowy a różnica wydajności niezauważalna

A powiedz mi jaka jest różnica w wydajności między nowym a starym ?

 

Ja osobiście widzę jedną zaletę, z nowym nic nie wiadomo a używane są zawsze sprawdzone pod kątem o/c czyli właśnie wydajności.

 

EDIT: tak w ogóle to mam do sprzedania taką sprawdzoną sztukę e4300 - do czasu przesiadki na 8400 pracował u mnie na 3GHz na boxowym chłodzeniu.

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: tak w ogóle to mam do sprzedania taką sprawdzoną sztukę e4300 - do czasu przesiadki na 8400 pracował u mnie na 3GHz na boxowym chłodzeniu.

Ile za niego krzyczysz?

Bardziej jestem za e4300, mogę mieć od ręki za 239,99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest sprawdzony w OC (robi te 3Ghz) to w tej cenie się opłaca

Za tyle mam inna sztuke na Allegro z okolic.

Jak gość ma do sprzedania to czekam na jego oferte, a pisze za ile moge miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość e4300 beż problemu przekracza granice fsb400, a o serii e2xxx tego nie można powiedzieć ;]

I może jeszcze na mnożniku 9? :lol2: 100% OC :lol2: Ciekawe na jakim napięciu? NIe mówię ze nie ale...

IMO dopłacanie do e4300 60 zł bo tyle chyba wychodzi jest bezsensem... no chyba że jest to jakiś selekcik z fajnym oc ale w to watpię.

Ja bym brał e2180zamiast e4300, zresztą tak w marcu zrobiłem i nie żałuję bo aktualne fsb=480 jest lepsze niż tamto 440 :rolleyes: a i mnożnik większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją sztukę to wprawdzie nie chce mi się ale, że jutro nie mam co robić to wmontuję go z powrotem i porobię parę fotek. I w końcu napiszę stosowne ogłoszenie w dziale giełda.

 

Odnośnie tematu - jeśli chodzi o dopłacanie do selekta to w tej dopłacie zawarty jest czyjś czas na sprawdzenie tego proca i gwarancja, że zrobi tyle ile mu każesz a ze sklepu przepraszam bardzo nic nie wiesz, to tak jakby kupować kota w worku. No chyba, że kupujesz proca 1.8GHz i nie chcesz mieć więcej megaherców to proszę bardzo bierz pierwszy lepszy. Poza megahercami/parametrami danego proca różnic nie ma, i niech nikt mi tu nie pisze, że nowy lepszy bo nowy - nie wierzysz ? poczytaj forum na którym właśnie siedzisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówiłem do Ciebie... ale jeśli kolega ma brać niesprawdzonego e4300 czy e2180( nowy czy stary niema tu znaczenia tylko że gwara dłuższa :wink: ) to dopłata niema sensu bo różnicy w ilości cache raczej nie odczuje. Pozatym jak niechce zmieniać mobo to dla niego jest zdecydowanie lepszy procek z większym mnożnikiem.

[OT]

3GHz na boxie to sorry ale nic nie zanczy...

[/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, co wybrać:

 

nowy - Dual Core E2180

używany - Core 2 Duo E4300

 

Wydaje mi się, że lepiej E4300.

2. Czy jesteś zorientowany, jakie fsb osiąga twoja płyta? Od tego zależy, czy wyższy mnożnik E2180 coś w ogóle jest warty.

3. Jakie aplikacje będą przeważać? Do gier wyższy cache da swoje, w kompresji audio/video już niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Czy jesteś zorientowany, jakie fsb osiąga twoja płyta? Od tego zależy, czy wyższy mnożnik E2180 coś w ogóle jest warty.

Jest w drodze do mnie:

ASUS P5B PREMIUM Intel P965 Socket 775

 

3. Jakie aplikacje będą przeważać? Do gier wyższy cache da swoje, w kompresji audio/video już niekoniecznie.

 

Myślę, że 50/50%

1) Multimedia / Internet (do czego starcza CeleronD)

2) audio -> audacity (okazyjnie praca na kilkugodzinnch setach); wideo -> okazyjnie zgranie filmu z kamery

3) gry -> czasami lubie pograć, więc też wchodzi w rachubę

 

 

PS: Wczoraj taktowałem u kolegi E2180 do @ 3Ghz przy 63-65C na DS3L v1,1. Chłodzenie, kupiony cooler.

Edytowane przez marens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w drodze do mnie:

ASUS P5B PREMIUM Intel P965 Socket 775

...

Sugerowałem się płytą z podpisu (946GZ), ale w takim wypadku jest sens kupna używanego E4300, najlepiej sprawdzony w oc. Większe cache się przydaje, tyle że w suchych testach tego tak nie widać. Chodzi o min. fps, czy sam komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może dopłacić

oem:http://allegro.pl/item507052699_intel6pentium_dual_core_e5200_2x2_5_ghz_2mb_oem.html

box:http://allegro.pl/item509827517_e5200_intel_pentium_dual_core_2x2_5ghz_2mb_box.html

3,5GHz jest spokojnie w zasięgu, a płyta obsłuży, fsb też wysokie wyciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o komfort pracy, ale gry typu NFS PRO STREET, Crysis mogłyby działać na natywnej w średnich bez AA i efektów typu deszcz, chmury na 1680 x 1050 przy 20-30fps

 

Aby było prościej to wcześniej napisałem jaką kupiłem płytę.

Dopisze, jakie są plany w 2 etapie modernizacji:

 

1) karta graficzna HD 4850 512 MB, DDR3, 256 bit (wchodzi w rachubę inny model)

2) monitor Samsung 22 SM T220HD (raczej ten i nie wchodzi w rachubę zmiana)

 

Chyba żeby polecieć z grubej rury i kupić C2D E8400?

Bo z całego zestawu jedynie monitor i płyta główna są pewne.

 

Trzeci etap modernizacji:

4 dyski

Raid 0 -> Dane

Raid 1 -> System

 

Czwarty etap modernizacji:

memki - 4GB

Edytowane przez marens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, święta idą pełną parą i nie miałem dzisiaj możliwości zabawiać się z PCtem, odkładam to na wolną chwilę.

Za to znalazłem link z CPU-z Validation, w tym trybie procesor służył mi przez cały swój czas w którym go użytkowałem.

 

Co do wielkości cache L2 i jej użyteczności w grach, polecam przejrzeć ten świeży temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=236174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...