Skocz do zawartości
yogurcik

Zapychanie Sieci Jak Namierzyć Szkodnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problemik mamy siec na 8 kompw lacza netia na kablu tp 1 mb jakis czas bylo ok ale ostatnio ktorys z userow zamula lacze i nie moge go namierzyc moze znacie jakis programik ktorym mogl zbadac ruch w wew sieci i namierzyc szkodnika. Ewatualnie pomozcie mi ustawic router zeby powicinac na nim porty i ustawic Qos posiadam Pentagram Cerberus P 6331-6 TRENDCHIP TC3162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do routera to niestety jest to lipny sprzęt. Kilka razy miałem z nim do czynienia, posiada jakieś tam QOS itd., ale działa to jak krew z nosa. Co do namierzenia to standardowo - jakiś sniffer, np. ethereal.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem sie trochę sniferem wychodzi na to ze z naszej sieci nikt specjalnie nie zamulał łącza a w danym czasie na speedtest.pl dow na poziomie 500 kbs up 54 ping do onet.pl na poziomie 1000-3000 ms jak zresetuje routera jest ok jakaś min jeżeli chodzi o ping ale po tej chwili znów po staremu :( u sasiada ma neo 1 mb (z tp) chula az miło . Pytanie czy jest możliwe alby tp jakos wycinala netie ? Ewentualnie gdzie szukac przyczyny dnsy inne ?? strony i poczta chodzi jak krew z nosa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie łacze 1024/256 na 8 komputerów bez żadnego zarządzania pasmem i QOS to porażka. Problem w tym, że ktoś używa p2p. Może ciągnąć nawet 5-10 KB/s, ale generować setki równoczesnych połączeń przez co łacze zdycha i nikt nic nie może robić. Kup nowy router (Tomato) i odpowiednio podziel łącze. Innego wyjścia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko można w ethrealu zobaczyć, trzeba ewentualnie pofiltrować. Z prostszych programów to może najnowszy netlimiter takie rzeczy pokazuje (chociaż nie wiem, czy on się nie ogranicza do 1 komputera)...

 

Ale jakie wycinanie? Na jakiej podstawie tak sądzisz? To że sąsiad ma też 1 Mb Neo i chodzi mu lepiej jest przecież oczywiste. On ma 1, a nie 8 komputerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie wycinanie? Na jakiej podstawie tak sądzisz? To że sąsiad ma też 1 Mb Neo i chodzi mu lepiej jest przecież oczywiste. On ma 1, a nie 8 komputerów...

 

 

jeżeli wyłączyłem wszystkich z sieci i nada mi się net muli to chyba coś nie tak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz np dziś od rana net hula aż miło co do routera to wczoraj robiłem restore specjalnie właśnie żeby wyeliminować jakieś śmieci na nim co by mogły przycinać neta jak będzie znów przymulam wezmę podepnę sie przez modem i wtedy sprawdzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jest tak jak na razie spoko loko net smiga troche pomęczyłem infolinie neti przyjechali panowie z tpsa posprawdzali wyjechali nic nie powiedzieli ale net działa ok . Natomiast mam inny problem .. Na routerze odpalone dhcp zakres 192.168.0.100-192168.0.110 brama 192.168.0.1 czyli standard ale nie raz jest tak ze kompy w sieci łapią jako bramę z innego komp i wtedy nie odplaja sie stronki na takim kompie (gg skype dziala) pewnie chodzi o dnsy powiedzcie jak temu zaradzić żeby coś takiego nie powstawało czy ewentualnie każdemu iść i ręcznie wpisać wszystkie ustawienia i wyłączyć dhcp ??

Edytowane przez yogurcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.. Długo się nie pocieszyłem netem znów zamula .. czy można jakoś temu zaradzić inaczej bez wymiany routera ? Chodzi o to ze siec jest typowo społeczna zasada kliku sąsiadów tym bardziej ze jakieś 6 mc temu zakupiliśmy właśnie ten router bo z poprzednim d linkiem to wogole nie szlo wyrobić (zwis co 5 min). Może router jest za mocno obciążany taka ilością kompów i nie wyrabia z tad tak zamulają się strony nie raz trzeba czekać 30 sec żeby sie wczytała :(

 

tak wygląda sieć

 

Dołączona grafika

 

Do routera nie mam bezpośrednio dostępu natomiast do swich nr 1 voip i ap jak najbardziej.

 

 

 

Chodzi mi o to zeby to jakos calosc zestroic na routerze odpalone jest tylko dhcp i wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmietnik nie śmietnik może za bardzo to mi nie wyszło w paint-cie ale nie o to tu chodzi ... mam pytanie czy jak dla wszytskich kompów ap wpisze recznie adresy dnsy odciążę coś router np. wyłączając potem dhcp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz WEPa to całkiem możliwe, że jeszcze na lewo ktoś korzysta z tego Internetu.

 

1. W ogóle to dzielenie tego łącza jest nielegalne !

2. Poza tym łącze 1 Mbps na tyle osób to nieporozumienie (chodzi o zbyt niski upload, ile tam jest 128, 256 ?).

2. Nie ma innego rozwiązania jak zmiana routera. Aha, sam router nie wystarczy - trzeba go jeszcze dobrze skonfigurować (pasmo, QOS, porty).

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz WEPa to całkiem możliwe, że jeszcze na lewo ktoś korzysta z tego Internetu.

 

1. W ogóle to dzielenie tego łącza jest nielegalne !

2. Poza tym łącze 1 Mbps na tyle osób to nieporozumienie (chodzi o zbyt niski upload, ile tam jest 128, 256 ?).

2. Nie ma innego rozwiązania jak zmiana routera. Aha, sam router nie wystarczy - trzeba go jeszcze dobrze skonfigurować (pasmo, QOS, porty).

Rozumiem ze jak zmiana to na coś gdzie się wgra soft tomato..

Musze namierzyć kogoś kto wie więcej żeby mi to ewentualnie ładnie skonfigurował poustawiał itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

i tak już jest zdecydowane ze wymieniamy sprzęt w sieci

mam teraz dylemat

Linksys am200+Linksys wrt54gl = 370 pln dużo kasy to już lepiej postawić server + lhs

 

Linksys WAG200G = 240 do przeżycia ale brak tomato choć czytam ze są alternatywne firmware tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...