Skocz do zawartości
mekintosz

Konwersja Do Divx - Problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze sprawilem sobie do pokoju nowy TV i bardzo fajna nagrywarke DVD, chcialbym sobie poogoladac na nim filmy. Niby nic trudnego podpiac PC i tak tez zorobie, ale nie zawsze chce uruchamiac szumiace pudlo, ktore ciagnie duzo pradu, poza tym i tak zgrywam filmy na plyty, a skoro zgrywam to chce zeby sie wszedzie odtwarzaly. Konwersja napisow to akurat nic trudnego, ale chcialem skonwertowac film w Xividzie do DivX'a i natknalem sie na schody...

 

Otoz otwieram plik w VirtualDubie (VirtualDubMod'a tez probowalem), wybieram z menu video "compression" tam wybieram zainstalowanego najnowszego DivX'a (DivX® 6.8.5 Codec (2 Logical CPUs)), ustawiam go sobie, pozniej "File" - "Save as AVI", podaje nazwe pliku, klikam zapisz i otrzymuje blad -100 (An unknown error occured (may be corrupted data)). Oczywiscie plik nie jest uszkodzony. Czytalem cos o podzielnosci bokow przez 16, proporcjach 1:2 (2:4) i nic nie dalo.

 

Ktoś zajmujący sie konwersja moze mi pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to DVD mojej mamy - jakis archaiczny Samsung, ktory z polowa Divx'ow ma problemy, a update'u softu nie ma.

 

Tak nawiasem to juz 4-te forum na ktorym zamiast pomocy na moje pytanie sa tylko pytania po co mi to, albo porady zeby zmaist do DivX do standardowo obslugiwanego MPEG'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem cos o podzielnosci bokow przez 16, proporcjach 1:2 (2:4) i nic nie dalo.

Jaka jest rozdzielczość filmu?

 

 

Zainstaluj AviSynth, stwórz skrypt (plik tekstowy z rozszerzeniem avs)

 

LoadPlugin("ścieżka_do_pliku\directshowsource.dll")DirectShowSource("ścieżka_do\nazwa_fimu.avi")

i otwórz ten skrypt w VirtaulDub, tak, jakby był to zwykły plik AVI.

 

Jeśli to nic nie da to zresetuj ustawienia Divxa - przycisk Restore defaults.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są właściwości źródłowego pliku wideo?

Skorzystaj z GSpot.

 

Jak masz zainstalowaną wersję Xvid'a?

 

Jaki jest wybrany profil w konfiguracji DivX'a?

 

Jaki jest użyty dekoder w VirtualDub?

File > File Information... > Video Stream > Decompressor

 

Próbowałeś po prostu zmienić FourCC?

Nic's FourCC Changer jest instalowany razem z kodekiem Xvid - zmiana FourCC na DX50 (ewentualnie DIVX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...