Skocz do zawartości
bania123

Jaka Kartegraficzna Kupic Do Mojego Pc

Rekomendowane odpowiedzi

DzieńDobry.Chciał bym się spytać specjalistów Jaką kartę graficzna Kupić do mojego PC Tanią .Dziś sprzedałem kartę Graficzna Radeon x1550 256MB (64-bit) AGPx8 nie spełniała moich wymagań .

 

Moje dane sprzętowe

 

Celeron D

 

 

Procesor : 2,8GHz

 

Ram : 768DDR

 

Zasilacz : Markowy (ProKomp) 500W Passywny

 

Płyta Głowna : Gigabite

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4267 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

 

Karta Graficzna : Brak Tymczasowo :D

 

Czekam na Odpowiedzi . z Góry dziękuję . pozdrawiam . I Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego NOWEGO ROKU %%% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz : Markowy (ProKomp) 500W Passywny

Padłem :lol:

 

IMO w tym kompie jest do zmiany wszystko, ale to Twój wybór... Ja bym jednak nic mocniejszego niż 7300GT tam nie wsadzał- szkoda pieniędzy i wydajności którą ukradnie procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy z Geforców bede mial satysfakcje ze bedzie dzialac dobrze ? Bo takie mialem przekonanie jak kupywałem Radeon x1550 i bylo z tego NIC nie dALO sie grac . W Counter Strike fps skakaly do 30 - 50 na Low Grafice . :D Np jak kupie Geforca 7300 GT ,to bede mial ta satysfakcje mam na nia kase tylko zebym nie załowal :P.A DDR3 wejdzie? Bo Radeona miałem DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej , gdybyś podał nazwę płyty głównej, bo samo Gigabyte mało mówi.

Ale to wiele mówi:

 

Ram : 768DDR

....

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Także jest to Socket 478, z AGP... Proca możesz kupić, jakiegoś najtańszego Pentiuma 4 na alledrogo i 7300GT DDR3, do tego zasilacz, choćby Fortron 350W, to jest max co możesz zrobić dla tego... trupa.

 

Zacznij zbierać na nowego kompa...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek podaj dokładnie nazwę płyty głównej, bo trzeba by sprawdzić, jakie proce pasują. Jestem jednak prawie pewien, że będzie tam działał Pentium 4 Prescott z HT (udawana 2-rdzeniowość; jest teraz Core i7, najnowszym produkcie Intela), taki jak ten:

 

Pentium 4 3.0GHz / 1MB / 800

 

Masz Celerona na rdzeniu Prescott, na szynie 533, więc na 99% będzie ten procesor działać. Ale podaj jak możesz nazwę płyty.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś athlon 3000+ na allegro to koszt ok 50zł

mobo w miarę dobre a nie drogie: MA74GM-S2H ok 220zł (taniej to ewentualnie jakieś używki z allegro)

2GB goodram 800mhz 70zł

fortron 350w/modecom mc350 - 50zł/100zł

 

za 400/450zł miałbyś całkiem fajnego kompa, grafa jest zintegrowana więc mógłbyś na niej przeczekać trochę, a potem kupić coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek podaj dokładnie nazwę płyty głównej, bo trzeba by sprawdzić, jakie proce pasują. Jestem jednak prawie pewien, że będzie tam działał Pentium 4 Prescott z HT (udawana 2-rdzeniowość; jest teraz Core i7, najnowszym produkcie Intela), taki jak ten:

 

Pentium 4 3.0GHz / 1MB / 800

 

Masz Celerona na rdzeniu Prescott, na szynie 533, więc na 99% będzie ten procesor działać. Ale podaj jak możesz nazwę płyty.

ale w aida32 pisze Tak w zakladce Płyta głowna Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 01/10/2005-P4M266A-8235-6A6LWG0FC-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4267 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

 

nie znam innych sposobow sprawdzenia nazwy plyty głownej mozecie podac ja sprawdze i szybko napisz ..

Edytowane przez bania123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś athlon 3000+ na allegro to koszt ok 50zł

mobo w miarę dobre a nie drogie: MA74GM-S2H ok 220zł (taniej to ewentualnie jakieś używki z allegro)

2GB goodram 800mhz 70zł

fortron 350w/modecom mc350 - 50zł/100zł

 

za 400/450zł miałbyś całkiem fajnego kompa, grafa jest zintegrowana więc mógłbyś na niej przeczekać trochę, a potem kupić coś mocniejszego.

Zamiast tamtej płytki tą ga-ma78gm-s2h w agito zł. Mam ta płytę i 3 miesiące korzystałem z integry i w wiele gier da się pograć tylko że rozdzielczość 800x600 . Jeżeli nie musisz teraz kupować to poczekaj i kup w styczniu/lutym bo ceny będą niższe. Fortron starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś athlon 3000+ na allegro to koszt ok 50zł

mobo w miarę dobre a nie drogie: MA74GM-S2H ok 220zł (taniej to ewentualnie jakieś używki z allegro)

2GB goodram 800mhz 70zł

fortron 350w/modecom mc350 - 50zł/100zł

 

za 400/450zł miałbyś całkiem fajnego kompa, grafa jest zintegrowana więc mógłbyś na niej przeczekać trochę, a potem kupić coś mocniejszego.

No niestety, bania123, ale muszę poprzeć NeoMagNeT. Modernizacja będzie cię kosztować jakieś 250zł, jeśli nie 300, a sprzęt zaproponowany wyżej będzie sporo wydajniejszy, a przy tym niewiele droższy.

 

A tym bardziej ci polecę uzbieranie kasy na coś nowszego, bo procesor, który podałem, nie będzie pasował do twojej płyty głównej. A gorszego nie ma co wsadzać...

 

A płyta ga-ma78gm-s2h rzeczywiście będzie lepsza w tej cenie...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem ;D ,a wiec sprzedam mojego grata aha mozecie go wycenic tylko jeszcze nie wiem jak sie nazywa plyta główna Chcial bym sprzedac "plyte glowna , Ram no i to chyba wyglada na tyle Dysk mam 80gb samsunga nie narzekam ;D . A wiec przechodze do tematu nowego kompa :P .Co Mam kupic i prosze wycenic ile za wszystko powinna wyjsc Dzieki chlopaki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna:

http://www.agito.pl/socket-940-am2/gigabyt...865.328797.html

Kup wentylatory do obudowy bo płyta podobno mocno się grzeją. Moja ma normalne temperatury.

Ramy:

http://www.agito.pl/ddr-2/goodram-ddr2-204...607.328761.html

Zasialcz:

http://www.agito.pl/zasilacze/modecom-mc-3...221.323895.html

lub Fortrona na allegro bo będzie taniej.

Procek to już zależny od ilości pieniędzy, które ci zostaną.

 

Tutaj masz temat do wyceny sprzętu:

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Wycena-Sp...go-t281482.html

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew777

A jaki procek do tej karty bo ja nie jestem w temacie procesorow AMD.I karte graf PCI nie wiem czy drozsze sa od AGP ;) prosze o odpowiedz aha i jeszcze 1 pytanie prosze o jakas fotke tego wentylatora do obudowy .

Edytowane przez bania123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to fajnie jaka karta jest zintegrowana i czy jest dobra . wentylator mam http://www.arctic-cooling.com/cpu2.php?disc=1&idx=53 taki procek 2.8GHz Intel Celeron aha zle napisalem nie bede poprawial teraz :D " JAKI PROCESOR DO TEJ PŁYTY GŁOWEJ TANI I GALANTY :D " I czy bym musial cos jeszcze dokupywac czy tylko Zasilacz Plyte glowna i ramy i Procek .

Edytowane przez bania123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...