Skocz do zawartości
mechl!k

Przesiadka Z Crt Na Lcd ;] Czyli Prosze O Rady ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zmiana kompa na nową platformę, więc i monitorek powinien zostać wymieniony.

Kwota jaką posiadam to 500zł jednak w tym musi już być wysyłka - więcej zakupów przede mną więc budżet kruchy.

 

Upatrzyłem taki o to SAMSUNG. Co Wy na mój typ?

LCD do zastosowań domowych: internet i czasem gierki oraz filmy.

 

Jestem otwarty na wszelkie rady ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, true ale na gtx280 mnie jeszcze nie stać ;) ;]

Będę na czymś z rzędu max 9600 siedział a pewniej na 8600 ;]

Tak, jeszcze rozmyślam - czy pchać się w "słaba" 20" czy w "średnią" 22" - co będzie lepszym rozwiązaniem.

OK, to już mam jedna propozycje sehr interesująco - ktoś jeszcze coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to tak, że przy grafie ze średniej półki będzie problemik z wyświetlaniem? ;>

Gdzieś tak czytuje że do tych większych LCD potrzeba mocniejszych graf?

I tu sie pojawiaja dwa obozy...

Jedni ktorzy twierdza (w tym ja) ze LCD to tylko natywna rozdzialka

Drudzy ktorzy twierdza ze w nie natywnej nadal obraz wyglada dobrze...

 

1680x1050 to mozna powiedziec "standard" dzis:) wiec imho ten ASUS w sam raz:)

No ale na 8600 oczywiscie w natywnej na full nie pograsz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni ktorzy twierdza (w tym ja) ze LCD to tylko natywna rozdzialka

Drudzy ktorzy twierdza ze w nie natywnej nadal obraz wyglada dobrze...

Są jeszcze Ci trzeci, którzy w razie potrzeby potrafią wykorzystac funkcje skalowania obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze kwestia na jakie powinieneś zwrócić uwagę to żeby monitor miał DVI. Różnica w ostrości między DVI i D-Sub jest duża ( zależy od komponentów monitora, niektóre lepiej niektóre gorzej wyświetlają obraz po analogowym, także tylko DVI ).

Co do gier, interpolacja o rozdzielczość niżej od natywnej wychodzi bardzo przyzwoicie. Tutaj też ważna jest plamka ( im mniejsza, tym interpolowany obraz będzie ładniejszy ).

 

Lepiej celować w coś o rozdziałce 1680x1050, na dzień dzisiejszy to mniej już się nie opłaca :razz: . Lepiej wziąć lepszy mniejszy, niż gorszy większy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, jeszcze jedna kwestia do poruszenia.

Jako, że bedzie to zakup na kilka lat to DVI jest już chyba niezbędne?

 

To pozostaje mi teraz wybór:

19" lub 20" z DVI vs. 22" bez DVI

Na Twoim miejscu zupełnie bym nie interesował się modelami bez cyfrowego złącza. (... ale ten budget ... monitor to coś na czym mniej powinieneś oszczędzać). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakis miesiąc temu kupiłem sobie do pracy odpowiednik tego samsunga z pierwszego posta tylko, ze 21,6cala, czyli:

http://allegro.pl/item511832182_nowosc_sam...w_3lata_ss.html

i generalnie jesli chodzi o prace biurową to jest ok, ale do domu bym tej klasy monitora nie kupił. Gdy go kupiłem i postawiłem w domu obok, dosyć już starego, nec`a 20wgx2 widac przepaśc miedzy tymi monitorami, monitora nie kupuje sie na pół roku, tylko na kilka lat także lepiej dołożyć do czegoś troche lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, jeszcze jedna kwestia do poruszenia.

Jako, że bedzie to zakup na kilka lat to DVI jest już chyba niezbędne?

 

To pozostaje mi teraz wybór:

19" lub 20" z DVI vs. 22" bez DVI

DVI w mojej ocenie bezwzględnie powinno być.

Wybrałbym 20" z DVI, rozdzielczość ta sama co 22" ( 1680x1050 ) zwłaszcza że monitor na lata.

 

Na Twoim miejscu zupełnie bym nie interesował się modelami bez cyfrowego złącza. (... ale ten budget ... monitor to coś na czym mniej powinieneś oszczędzać).

Popieram,

 

http://www.monitory.mastiff.pl/faq.php?ID=...407bbdb94b0bfd1

Wybralbym 22 bez DVI i w przyszlosci lepsza karta;)

Po analogu prawdopodobnie będzie mniejsza ostrość i brak trybów skalowania w sterownikach karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po analogu prawdopodobnie będzie mniejsza ostrość i brak trybów skalowania w sterownikach karty graficznej.

W praktyce jedyna widzialna róznica to brak skalowania. Chyba ze się uzywa kipeskiego kabla, lub monitor ma słabe wejscie DSUB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce jedyna widzialna róznica to brak skalowania. Chyba ze się uzywa kipeskiego kabla, lub monitor ma słabe wejscie DSUB.

Co ma miejsce w większości dzisiejszych monitorów. D-Sub jest bo jest, ale producenci traktują je po macoszemu. A im większe rozdzielczość natywna, tym po analogu gorsza jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będę musiał przez miesiąc życ na smalcu i chlebie ale udało mi się wyrwać dodatkową stówę ;]

Czyli budżet to max 600zł.

 

BENQ 22" LCD G2200W

 

Róźne Acery

 

Wybór chyba oczywisty nie uważacie? ;]

600 PLN - już da się coś kupić.

 

Można kupić np. 20" z dopalaczem (są oznaczane zwykle jako 2 ms ... modele bez dopalacza to zwykle te 5 ms) ... i oczywiście z DVI ... np.

http://www.allegro.pl/item514683958_nowy_m..._najtaniej.html

http://www.allegro.pl/item510173565_nowosc...super_cena.html

to oczywiście tylko przykład .. zanim kupisz sprawdź LAG na http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=1606&ph=12

.

 

Więc wybór ... 22" bez dopałki lub 20" z dopałką o tej samej rozdzielczości (co daje praktycznie ostrzejszy obraz ..) ... gdybym kupował dla siebie to wolałbym 20" ale z dopalaczem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 PLN - już da się coś kupić.

 

Można kupić np. 20" z dopalaczem (są oznaczane zwykle jako 2 ms ... modele bez dopalacza to zwykle te 5 ms) ... i oczywiście z DVI ... np.

http://www.allegro.pl/item514683958_nowy_m..._najtaniej.html

http://www.allegro.pl/item510173565_nowosc...super_cena.html

to oczywiście tylko przykład .. zanim kupisz sprawdź LAG na http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=1606&ph=12

.

 

Więc wybór ... 22" bez dopałki lub 20" z dopałką o tej samej rozdzielczości (co daje praktycznie ostrzejszy obraz ..) ... gdybym kupował dla siebie to wolałbym 20" ale z dopalaczem.

a ikonki nie bedą za małe ?

 

sory za lamerskie pytanie ale ja jeszcze siedze na 17" i jak ustawie 1280x1024 to ikonki zdecydowanie za małe, tak samo będzie z lcd ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ikonki nie bedą za małe ?

 

sory za lamerskie pytanie ale ja jeszcze siedze na 17" i jak ustawie 1280x1024 to ikonki zdecydowanie za małe, tak samo będzie z lcd ? ;)

Będę bardzo małe ( plamka 0.258 mm, mniejszą ma tylko 30", 0.250 mm ). Trzeba zwiększyć DPI na jakieś 120%, wtedy wszystko będzie większe i czytelniejsze. Co do przeglądarek internetowych, to trzeba wyposażyć się w taką, która umożliwia powiększanie tekstu.

A jak ktoś śmiga na Viście, to tam skalowanie wychodzi bardzo ładnie, o wiele lepiej niż na XP. FF 3 zapamiętuje ustawienia powiększonego tekstu dla każdej ze stron z osobna, także nie trzeba za każdym od nowa powiększać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie będę robił nowego tematu tylko się dołącze ;)

Mam 500zł, no max 550zł ;) Chciałbym żebyś coś doradzili w tej cenie. Fajnie jakby miało i DVI i DSUB (w niedalekiej przyszłości planuje x0 więc DSUB by się przydało.) 22'' chyba za duże, 20'' starczy ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak poleci ktoś coś ? :D

Wiesz właściwie to jak trochę wyżej popatrzysz to podałem 2 modele które pokazują jaki typ moim zdaniem jest najlepszy(20", 2ms=dopalacz, DVI) ... teraz tylko musisz się wysilić i poszukać dalej by wybrać model z najmniejszym lag'iem.

 

i jeszcze jeden:

http://www.allegro.pl/item509228197_monito...0_1_czarny.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest... teraz kupowanie panoramy poniżej 24" to imo kiepski pomysł.

 

A jeśli komuś grafa nie wyrabia na natywnej to do gier można zrobić mniejsze okno w opcjach monitora albo w sterach ustawić żeby nie skalował, na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest... teraz kupowanie panoramy poniżej 24" to imo kiepski pomysł.

 

A jeśli komuś grafa nie wyrabia na natywnej to do gier można zrobić mniejsze okno w opcjach monitora albo w sterach ustawić żeby nie skalował, na jedno wychodzi.

A ja najchętniej bym kupił 22" EIZO CG232W a nie te 24" podroby z 8 bitowym zapisem barw na partackich matrycach TN, tanich PVA ze sporymi odbarwieniami czy tanimi IPS (też zabarwienia i świecąca czerń pod kątem) .

 

lub inaczej:

 

Nie liczy się wielkość tylko jakość ... szczególnie że 22" jest już OK (20" faktycznie już trochę ciasnawy ... ale ujdzie w tłumie).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...