Skocz do zawartości
Jacek198

Zwiększanie fsb i zmniejszanie mnożnika

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak stwierdziłem ze zwiękdze fsb i zmiejszce mnożkik.

Moje ustawienie standartowe po tuningu to 12,5x 149 no i to jest 1862,5 MHz na prca.

 

A zmieniłem na 10x 186 = 1860 (jakby ktos liczyć nie umiał :-)) więo "aż" o 2,5 MHz mniej :-). No i póściłem 3d marka zeby zbaczć czy stabilnie chodzi i się kompik zawiesił czemu ?? W końcu mam obsługe fsb 333 (moze po tuningu nie) ale mostek północny i południowy mają zwykłą temperaturke. Ktoś wie czemu nie chiało pójsć na takich ustawieniech ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecajac FSB podkreciles nie tylko proca ale tez inne rzeczy jak np. pamieci o magistrali PCI nie wspomne. Ktorys komponent juz nie wytrzymal. Moze to byc tez karta grafiki ktora nie lubi wysokiej czestotliwosci AGP. Bo z tego co kojarze to Twoja plyta jest na KT400 ?

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Płyta jest na KT400, Ale pamięci chodziłu 372 i było ok (asynchronicznie) Nie mam nic pod PCI podłączonego i w dodatku PCI chodzi na 37 MHz tak też już było. Jedyne co to garafa mogłą by nie wytrzymać ale chya jest oki bo zimna jest bo ma komplesowe chłodzenie

teoretycznie fsb 149 i 187 niepowinno sie prawie niczmy różnic tylko synchronicznym taktowniem pamięci więc problem jeśli chodzi o to to jest rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Płyta jest na KT400, Ale pamięci chodziłu 372 i było ok (asynchronicznie) Nie mam nic pod PCI podłączonego i w dodatku PCI chodzi na 37 MHz tak też już było. Jedyne co to garafa mogłą by nie wytrzymać ale chya jest oki bo zimna jest bo ma komplesowe chłodzenie

teoretycznie fsb 149 i 187 niepowinno sie prawie niczmy różnic tylko synchronicznym taktowniem pamięci więc problem jeśli chodzi o to to jest rozwiązany

Ja tam w asynchro nie bardzo wierzę ... przynajmniej na niektórych płytach (mam przykre doświadczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Płyta jest na KT400, Ale pamięci chodziłu 372 i było ok (asynchronicznie) Nie mam nic pod PCI podłączonego i w dodatku PCI chodzi na 37 MHz tak też już było. Jedyne co to garafa mogłą by nie wytrzymać ale chya jest oki bo zimna jest bo ma komplesowe chłodzenie

teoretycznie fsb 149 i 187 niepowinno sie prawie niczmy różnic tylko synchronicznym taktowniem pamięci więc problem jeśli chodzi o to to jest rozwiązany

Ja tam w asynchro nie bardzo wierzę ... przynajmniej na niektórych płytach (mam przykre doświadczenia)

Ale w co nie wieżysz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła ci niewytrzymać karta dźwiękowa zintegrowana w mostku południowym. Zapewne taką posiadasz a niejednokrotnie to one jako pirwsze wysiadają przy zbyt dużym FSB.

Raczej niemożliwe bo przed ruszeniem 3d marka siedziałem na gg i słuchałem muzy przez jakies 30 min !!! P.s. dzisiaj spróbuje jeszcze raz:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak stwierdziłem ze zwiękdze fsb i zmiejszce mnożkik.

Moje ustawienie standartowe po tuningu to 12,5x 149 no i to jest 1862,5 MHz na prca.

 

A zmieniłem na 10x 186 = 1860 (jakby ktos liczyć nie umiał :-)) więo "aż" o 2,5 MHz mniej :-). No i póściłem 3d marka zeby zbaczć czy stabilnie chodzi i się kompik zawiesił czemu ?? W końcu mam obsługe fsb 333 (moze po tuningu nie) ale mostek północny i południowy mają zwykłą temperaturke. Ktoś wie czemu nie chiało pójsć na takich ustawieniech ??

PO pierwsze jak już ktośwspomniał: wyższa magistral to większe obciązenie całego sprzętu wię zarówno zasilacz jak i pamięci pogłyby nie wyrabiać.

Podobnie płyta może odmawiać współpracy przy takim fsb.

Aby wykluczyć winę procka (bo jak powszechnie wiadomo im wyższe fsb tym minimalnie niższe kręcenie) zjedź mnożnikiem w dół i napisz czy dalej niestabilnie

 

To że mają zwyklą temp., mostki to nic nei znaczy. "Ręcznie" nie będzie w stanie odróznić czy jest tam np. 23 czy 24 stopnie, a dla płyty może to mieć duże znaczenie.

Zawsze możesz profilaktycznie zamontować tak większe radiatory i sprawdzić czy cosik to dało.

 

Ja podobnie będę sprawdzał na moim abicie, by wymusić pracę na 202-203...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak stwierdziłem ze zwiękdze fsb i zmiejszce mnożkik.

Moje ustawienie standartowe po tuningu to 12,5x 149 no i to jest 1862,5 MHz na prca.

 

A zmieniłem na 10x 186 = 1860 (jakby ktos liczyć nie umiał :-)) więo "aż" o 2,5 MHz mniej :-). No i póściłem 3d marka zeby zbaczć czy stabilnie chodzi i się kompik zawiesił czemu ?? W końcu mam obsługe fsb 333 (moze po tuningu nie) ale mostek północny i południowy mają zwykłą temperaturke. Ktoś wie czemu nie chiało pójsć na takich ustawieniech ??

PO pierwsze jak już ktośwspomniał: wyższa magistral to większe obciązenie całego sprzętu wię zarówno zasilacz jak i pamięci pogłyby nie wyrabiać.

Podobnie płyta może odmawiać współpracy przy takim fsb.

Aby wykluczyć winę procka (bo jak powszechnie wiadomo im wyższe fsb tym minimalnie niższe kręcenie) zjedź mnożnikiem w dół i napisz czy dalej niestabilnie

 

To że mają zwyklą temp., mostki to nic nei znaczy. "Ręcznie" nie będzie w stanie odróznić czy jest tam np. 23 czy 24 stopnie, a dla płyty może to mieć duże znaczenie.

Zawsze możesz profilaktycznie zamontować tak większe radiatory i sprawdzić czy cosik to dało.

 

Ja podobnie będę sprawdzał na moim abicie, by wymusić pracę na 202-203...

Zmniejszylem mnożkik z 10 do 9,5 i potem jeszcze do 9 i nic nie dało, kurde gdzie tu jest lipa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat moge wybarc synchroniczna prace pamieci w biosie :-) ale u niektórych niemożna. Ale nie o tym przyszedłem tu gadać :-) Więc udało mi sie komp stabilie chodzi jakimś cudem 10x187 bo 186 nie chiał :-) z napieciem Vcore 1,7 V. I jest cool :-). Wydjanosć bardzo wzrosła w 3d marku z 4812 ptk na 4880 ptk mi urosło :-) no i w sandrze w tescie pamieći mam przyrost kieieś 20 % puszcze jeszcze inne testy ale później Dam znać jak będzie stabilny na 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz fsb 187 i pamieć 374 i wyniki 2487/2261 z tym ze miałem przy obydwu testach troche aplikacji poORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nych daltego wyniki są dość niskie (miałem włanczointeho IE, kazaa, zone alarm i NAV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat moge wybarc synchroniczna prace pamieci w biosie :-) ale u niektórych niemożna. Ale nie o tym przyszedłem tu gadać :-) Więc udało mi sie komp stabilie chodzi jakimś cudem 10x187 bo 186 nie chiał :-) z napieciem Vcore 1,7 V. I jest cool :-). Wydjanosć bardzo wzrosła w 3d marku z 4812 ptk na 4880 ptk mi urosło :-) no i w sandrze w tescie pamieći mam przyrost kieieś 20 % puszcze jeszcze inne testy ale później Dam znać jak będzie stabilny na 100 %

Wiem ze cytuje samego siebie :-). Ale che powiedzieć ze [gluteus maximus] nie chodzi stabilnie :evil: Wywala sie w ukrytej grze w 3d mark. Tzn jak urucjhomicie 3d marka i kilkniecie na Edit i w polu project name wpiszecie "Holy Cow!" oczywiście bez " " i wybierzecie opcje Game demo to was miła niespodianka czeka. Ale pograłem sobei z 5 min i sie komp powiesił dałem reseta i znowu to samo. Co jeszcze sie okazało ze jak resetyje kompa to moitor nie che sie spowrotem włączyć musze wyłączyć zasialnie kompa i dopiero wtedy uruchomić ponownie ale zamyka sie noramnie i uruchamia to stamo jest jak ustawie fsb >150. Mam już dość wracam do 149x12,5 poczekam na jaką nowszą edycje biosa no i na srebrną paste termoprzewodząca bo w teje chwili więcej nic nie wicisne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...