Skocz do zawartości
Pazuzu

Glosniki Logitech A Cambridge Soundworks

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupilem glosniki logitecha x-230, moim zdaniem przebasowione, a wysokie tony strasznie jakies zamglone niewyrazne (dopiero ustawienia eq troszke poprawily sytuacje). Zestaw ten podpiety pod laptopa z karta muzyczna wbudowana.

 

W domu do stacjonarnego mam podpiete glosniki Cambridge soundworks (chyba jakis rodzaj Creative) CSW500, kupione jakies 5 lat temu za okolo 300 zl.

Dołączona grafika

 

Wie ktos moze co to za glosniki, bo odnioslem wrazenie ze graja zdecydowanie lepiej niz moj ostatni zakup, i teraz zastanawiam sie czy to tylko jakies moje smieszne odczucie czy moze faktycznie tak jest. Bo ewentualnie bym je podmeinil za te logitechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cambridge zostało wykupione przez Creative'a, ew. przynajmniej tworzy te 'lepsze' komplety dla Creative'a.

 

Podepnij Logi to stacjonarki żeby mieć oba komplety odsłuchane na tym samym źródle dźwięku i oceń.

 

Ja swoje DTT2200 Cambridge (w konfiguracji 2.1) porównywałem z X-230/X-240 i Creative T3030/T3100.

Crety startu do nich w ogóle nie miały, Logi miały trochę cieplejsze 'niskie' tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to raczej nie jest śmieszne odczucie.

 

Miałem dokładnie to samo wrażenie po przerobieniu 3 kompletów głośników Creative (2.1, 2x5.1 - P580 i T6060). Cambridge Soundworks'y DTT2500 sporo wyższą jakoś prezentowały - tak dźwięku, jak i wykonania, pomimo że były nieco starsze niż wymienione wyżej zestawy Creative. Tyle, że u mnie różnica była taka, że poprzednie zestawy były podpięte analogowo, a CS przez SPDIF.

 

Cambridge to jak przedmówca powiedział - taka wyższa półka Creative, o czym może (a przynajmniej mogło) świadczyć to, że nie są sygnowane logiem Creta tylko CS.

 

 

 

Podepnij jedne i drugie głośniki do tego samego źródła i porównaj sobie, wtedy ocena nieco bardziej miarodajna będzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jest problem z tym porownaniem poniewaz logitechy sa na stancji 4 godziny jazdy od mojego domu a teraz w domu mam te Cambridge. Gdyby to byl jakis maly zestaw 2.0 to nie bylo by problemu a wozic sie z tymi tubami to troche problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównujesz tanie głośniki loga i kreta do starych Cambridge'ów które jak były nowe to trochę kosztowały ;) poza tym podłacz logi do normalnego źródła

bo integry są znane z kupiastej góry i masakrycznego dołu ja nie jestem w stanie słuchać na Azalii nuty nawet przepuszczonej przez 2 eq.

Ja się nie będę wypowiadał wszystkie te zestawiki grają bez życia i dychawicznie ale pamiętam kilka lat temu jak siadłem na T6100 to był szał ;) teraz już za nimi nie przepadam :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czego sie spodziewales?hi fi?to trzeba bylo kupic wieze - kupujesz gowniane pierdziawki(bo tak je trzeba nazywac) a spodziewasz sie soundu jak z porzadnego sprzetu

ciesz sie ze i tak lepiej gra niz z lapka i ciulaj kase na sprzet z duzo wyzszej polki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na Cambridge'ach przekonałem ostatnio, ile zależy od źródła. Bo wcześniej jakoś nie było czasu/chęci/dobrej woli, żeby takie porównanie zrobić :)

 

O ile na SB Live przez SPDIF grały sympatycznie, o tyle przy takim samym sposobie połączenia na Realteku ALC883 blado brzmią, oj blado :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem CS 510D 9kosztowały swego czasu ok.1500zł), do dzisiaj by pięknie grały gdyby nie to, że coś w nich padło i charczą jak się zrobi troszeczkę głośniej. To były dobre głośniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...