Skocz do zawartości
TSRules

Opłaca Się Zmieniać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wesołych świąt :)

Mam problemo, w sumie nie miałem zmieniać sprzętu (heh ile razy już tak mówiłem :) ale wiadomo człowieka kusi żeby non stop coś zmieniać, ale do rzeczy, mój złom to:

 

Procek dwujajowy Athlon s.939 2,5Ghz (to już max :/ )

Ram 3Giga

Grafa Geforce 9600GT

 

Wiem wiem stary socket, procek hamuje grafę :) chciałem zmienić na E5200 i jakąś płytkę np. Asusa 8 faz żeby z czasem przejść na czterojajowca 45nm, z tym że czy teraz zmieniać ? raz części drogie, dwa czy zmiana na E5200 da aż taki przyrost wydajności ? dał bym od razu cztery giga ramu bo tani, z tym że teraz mam trzy więc czy to sie opłaca, musiałbym przejść na Vistę 64bit która sama z siebie z jeden giga zeźre no i idealna nie jest :) ... jak myślicie, wstrzymać się ze zmianą, dodam że z wydajnością źle nie jest Fallout 3 i CoD5 na max lecą, jak poradzicie ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że warto zmienić ten procesor..nie są aż takie strasznie drogie ( mówi posiadacz e2180 xd) gdy ja zmieniłem z am2 3800+ na tego e2180 to już poczułem sporą różnice zwłaszcza że mój am2 2.6ghz tylko się wykręcił... na e2180 mam @ 3.2 na codzień i czuję poporostu większy komfort pracy, może to nie jest jakiś przeskok jak z malucha na ferrari ale zawsze trochę więcej mocy obliczeniowej...vista chcesz nie chcesz potrzebna.. coraz mniej programów chodzi na xp :> zacznij sie powoli przyzwyczajać to się przyzwyczaisz... czy dobry proc wybrałeś niech ktoś Ci odpowie kto się lepiej orientuje...

tyle odemnie pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że Vita jest lepsza niż XP, wbrew powszechnie panującej opinii Vista jest szybsza od XPeka, wszystko śmiga, jedynie z bardzo starymi programami mogą być problemy, ale nie sądzę żeby ktoś ich jeszcze używał. Vista może i wchłonie od razu te 1GB, ale przy 4GB pamięci nie ma to większego znaczenia. Zresztą jakiś czas temu wyszła poprawka, która zmniejsza zużycie ramu do 600-70mb, więc przeskok całkiem niezły.

 

A co do części, to zależy ile masz na to kasy. Ale w sumie to starczyłoby Ci nawet gdybyś miał tylko minimalne ilości pieniędzy, bo za te 3GB ddr1, dwurdzeniowca na 939 i jakieś tam mobo dostaniesz imho ładną sumkę. Przejrzyj allegro, również w zakończonych, ddr1 są w cenie, tak samo x2 939.

 

E5200 + np p5ql-e + adata 4GB EE

 

I masz świetny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam Vistę 32 i nie narzekam, trochę ją pokroiłem vlitem B-) z tym że wersja 64bit, hmn to już inna sprawa bo w sumie aplikacje 32 bitowe są emulowane, zabiera trochę miejsca na dysku, no zobaczymy, może po świętach troszkę ceny zleca w dół to sie coś upoluje sensownego, jakiegoś selekta na allegro, a płytę kupie ze sklepu bo wysyłkowo jakoś nie mam zaufania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...