Skocz do zawartości
dastin

Rozmazane Ikony W Nowym Samsungu

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nowego samsunga i mam z nim problem a mianowicie mam rozmazane ikony np. na dolnym pasku jak coś włącze są strasznie rozmazane "spixelowane " i nie wiem jak ustawić aby było ładnie i tak jak ma być... ustawiałem już ręcznie moitor ale to nic nie dało dlatego proszę o szybką pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam nowego samsunga i mam z nim problem a mianowicie mam rozmazane ikony np. na dolnym pasku jak coś włącze są strasznie rozmazane "spixelowane " i nie wiem jak ustawić aby było ładnie i tak jak ma być... ustawiałem już ręcznie moitor ale to nic nie dało dlatego proszę o szybką pomoc...

monitor podłączony analogowo użyj przycisku AUTO dostrajania albo ustaw parametry ręcznie (Coarse Fine)

 

zakładam że monitor w natywnej 1680x1050...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDJĘCIE

to jest zdjecie popatrzcie na stefana albo na dolny pasek jak to wygląda na zdjęciu troche lepiej ale bez rewelacji jak dam auto do sie dostraja tylko wysokość i pochylenie ale kontrast już nie

a ręcznie też ustawiałem i nic sie nie zmieniło za wiele ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDJĘCIE

to jest zdjecie popatrzcie na stefana albo na dolny pasek jak to wygląda na zdjęciu troche lepiej ale bez rewelacji jak dam auto do sie dostraja tylko wysokość i pochylenie ale kontrast już nie

a ręcznie też ustawiałem i nic sie nie zmieniło za wiele ..

to jest zrzut ekranu, na nim wszystko jest idealnie

 

auto dostrajanie nic nie daje i ręczne poprawki Coarse + Fine to spróbuj podociskać kable z obu stron łączące monitor z komputerem

 

Napisz jaka karta graficzna! i czy ustawiłeś natywną rozdzielczość 1680x1050x60Hz!

 

EDIT: faktycznie pikselizacja ikon może być spowodowana softem a nie problemem sprzętowym

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest to vista tramsformation pack ?? bo jeśli chodzi o ten wygląd to nie to bo na normalnym oknie to wygląda tak samo ... a nawet godzej ikony są jakieś takie duże ...;/

radeon 9600 series agp 128MB a może to karta jest za słaba?? tak ustawiłem tak jak mówiłeś ...

 

A JAK TEN SOFT MOGE ZMIENIĆ??

Edytowane przez dastin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o ten wygląd. Zwykły XP (Pro/Home) nawet w wersji SP3 nie posiada takiego stylu. Jest to styl Visty (lub jednego z konwerterów na Vistę).

 

Wejdź w ustawienia Ekranu, zakłada wygląd i przełącz na "Klasyczny Windows", daj [Zastosuj] i powiedz, czy problem ikon się rozwiązał.

 

Ustaw monitor jak trzeba:

1. Rozdzielczość maksymalna jaką się da suwakiem ustawić.

2. Kolory na 32 bit.

3. Odświeżanie na 60Hz.

 

W razie problemów z ustawieniem skorzystaj z Pomocy w Windows. Nie na darmo zajmuje ona ponad 100MB na dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest to vista tramsformation pack ?? bo jeśli chodzi o ten wygląd to nie to bo na normalnym oknie to wygląda tak samo ... a nawet godzej ikony są jakieś takie duże ...;/

radeon 9600 series agp 128MB a może to karta jest za słaba?? tak ustawiłem tak jak mówiłeś ...

 

A JAK TEN SOFT MOGE ZMIENIĆ??

miałem na myśli że to może być problem jakiegoś oprogramowania a nie sprzętu, nie mam visty i wiem co tam można wpakować aby popsuć :), w XP jak zmienisz rozdzielczość DPI ekranu to wygląd ikon się psuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nadal jest tak samo ...

Poproszę screen.

Zmieniałeś rozmiar ikon/ ustawienia DPI?

 

Z jakim w ogóle systemem mamy przyjemność? Jest to XP Home/Pro, Vista czy jakiś wynalazek MX7/ Seven itp?

Po rozmiarze ikon wnioskuję, iż jest to XP. Jednak rozciągnięte ikony sugerują jakiegoś MX7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDJECIE

ZDJECIE

nie nic nie zmieniałem tylko them (wygląd :D )

JA mam przyjemność w xp sp2 profesional

a może to wina sterowników ?? że za stare albo cos??

robiłeś restart komputera ?

 

na pewno masz powiększony dolny pasek XP bo standardowy jest mniejszy, gdzieś to się zmienia ale nie pamiętam gdzie:(, trzeba później zrobić restart kompa)

 

już wiem to są "przyciski paska tytułowego:)" muszą być w wielkości 25 bo inaczej dolna listwa z ikonami będzie poszarpana

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki efekt jak zmieniam TO:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Po zmianie wielkości "Przyciski paska tytułowego" ikony na pasku są zdeformowane:

 

Dlatego ten parametr zawsze ustawiam na 25

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. ;]

Dlatego właśnie chcę, aby ustawić klasyczny Windows - tam powinno być wszystko dobrze ustawione.

+ restart kompa bo teraz jak przywrócę domyślną wielkość 25 to ikony nadal są poszarpane, wracają do właściwego wyglądu dopiero po restarcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast restartu wystarczy zrestartować Explorer'a. Menadżer zadań, zakładka procesy, explorer.exe i [Zakończ proces]. Potem Plik->Uruchom: explorer i [Enter].

W niektórych przypadkach może być koniecznie wcześniejsze usunięcie pliku:

C:\Documents and Settings\[tu nazwa profilu w Windows]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\IconCache.db (plik ukryty i systemowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli że to może być problem jakiegoś oprogramowania a nie sprzętu, nie mam visty i wiem co tam można wpakować aby popsuć :), w XP jak zmienisz rozdzielczość DPI ekranu to wygląd ikon się psuje...

W Vista jak zmienisz DPI to nie pogarsza się wygląd okien (ma porządne skalowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpachla2 miał racje mialem powiększone ikony w właściwościach i to było przyczyną teraz jest wszystko super ładnie :D

dzięki wielkie wszystkim za pomoc i WESOŁYCH ŚWIĄT:D

Edytowane przez dastin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie bardzo mogę dopasować monitor do tego by mi odpowiadało. Gdy ustawię rozdzielczość 1280 x 800 to literki przy ikonkach na pulpicie wydają mi się trochę rozmazane..maks odświeżanie jest na poziomie 75 Hz, zaś gdy ustawię 1680 x 1050 to literki są eleganckie z tym że ich rozmiar jest bardzo mały i to nie tylko na pulpicie, lecz również np. w firefoxie, ale wówczas maksymalne odświeżanie wynosi 60Hz. Czy to jest maks odświezanie jakie można ustawić dla tej rozdzielczości? Sterowniki oczywiście zainstalowałem z nadzieją że chociaż odświeżanie będę mógł ustawić większe gdyż oczy szybko się męczą, a przed komputerem spędzam dobrych kilka godzin. Co możecie mi na to poradzić? Jak sprawić by można było zwiększyć odświeżanie? Bądź jak powiekszyść wszystkie literki, zarówno te w windowsie jak i w programach np. firefox.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...