Skocz do zawartości
dastin

Rozmazane Ikony W Nowym Samsungu

Rekomendowane odpowiedzi

@bartekros

 

wielkość literek zmienisz tutaj:

Dołączona grafika

 

Widocznie twój monitor nie obsługuje 75Hz w 1680X1050

Pozostaje 60Hz

 

Odświeżanie nie ma znaczenia, LCD to nie CRT.

To nie prawda. Ja widze różnice między 60 a 75. Przy 60 ekran jakby lekko migotał.

75 daje większy komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda. Ja widze różnice między 60 a 75. Przy 60 ekran jakby lekko migotał.

75 daje większy komfort pracy.

nie ma takiej możliwości, najwyżej jakieś zakłócenia przy podłączeniu dsub mogą powodować pulsowanie lub podobne efekty

 

jest różnica w płynności w szybkich grach (pod warunkiem że monitor poprawnie wyświetla 75 obrazów/s )

 

 

zmieniłem wielkość lieterek jednak np. w gadu gadu lista kontaktów pisana jest bardzo małą czcionką, a tam się da zmienić tylko wielkość pisanych literek

pozostaje:

-przyzwyczaić się

-wywalić program :)

 

Pytanie podstawowe: Jaki to monitor???

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SyncMaster 2023NW 20'', a wcześniej siedziałem również na Samsungu SyncMaster 765MB i odświeżanie miałem na 85 HZ

to rzeczywiście monitor z małym pikslem, trzeba było kupić 22", ta sama rozdzielczość i wszystko było by większe...

 

LCD odświeżanie nie ma wpływu bezpośrednio na miganie ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD odświeżanie nie ma wpływu bezpośrednio na miganie ekranu.

Widze że jednak masz racje. Zawsze wydawało mi się że lepiej wygląda przy 75Hz ale z tego co wyczytałem wynika że to nie prawda. Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ikonki w większy rozdzielczościach.

Jedno i drugie ;)

 

zrobiłem tak jak n apisałeś ale czy da się zrobić tak żeby nie ucinało mi całej nazwy jak np. tutaj:

?

Zwiększasz DPI dla całego systemu i w ten czas wszystko jest OK.

 

@bartekros

 

wielkość literek zmienisz tutaj:

Właśnie tak się tego NIE robi. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę ręcznie dopasować pewne elementy bo przy zmianie DPI niepotrzebnie powiększa się np pasek dolny czy same ikony...

Też się na początku bawiłem ... doszedłem do wniosku że strata czasu. Tak to wygląda po samej zmianie DPI:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie mylmy Visty z XP.

Właśnie jak w XP zwiększy DPI to ikony się psują. O to właśnie kolega pytał zakładając ten topik.

Nie wiem jak w Vista, pewnie ma osobne ikonki do każdego DPI.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak jest że pod XP nie działa to za dobrze.

No tak ... tam się faktycznie rozszarpywały np. ikonki na pasku po powiększeniu (może z tego powodu gmfriend nie życzy sobie powiększania tego elementu). Taki jest efekt po użyciu najprymitywniejszego filtra skalującego obecnego w XP.

 

Pewnie skaluje tą małą ikonkę na większą i dlatego taka kaszana wychodzi

XP ma te ikonki większe ... ale przy stosunku obrazu źródłowego do pomniejszonego 3:2 lub 2:1 itp. ikona wygląda dobrze po takim partackim skalowaniu ... schody są przy powiększeniach tych bardziej "dowolnych". Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie mniejsza z tym. Narazie podłączyłem stary monitor, bo już oczy mi z orbit wychodziły. Powiedzcie mi teraz jak zmienić spowrotem by czcionka z ikonek tak się nie "pstrzyła" u góry literek tak na czerwonawo jak tutaj:

Dołączona grafika

Chociaż na screenie tego nie widać. Górne części liter "Moje miejsca" tak jakby się zlewały ze sobą i to na czerwono. Da się je jakoś rozstrzelić.. w których opcjach zmieniać by to poprawić?

Edytowane przez BartekRos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się na początku bawiłem ... doszedłem do wniosku że strata czasu. Tak to wygląda po samej zmianie DPI:

Dobrze widzę, modyfikowałeś tło w przeglądarce? Ustawiałeś uniwersalnie dla całego systemu czy tylko w przeglądarce? Też grzebałem żeby pozmieniać na stronach gdzie jest czysta biel na jakieś szarawe ale mi coś nie wychodziło. Mógłbyś napisać co i jak? :razz:

 

Jak ustawiam w systemie to na strony nie działa, a jak w przeglądarce to wychodzi kaszana.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, modyfikowałeś tło w przeglądarce? Ustawiałeś uniwersalnie dla całego systemu czy tylko w przeglądarce? Też grzebałem żeby pozmieniać na stronach gdzie jest czysta biel na jakieś szarawe ale mi coś nie wychodziło. Mógłbyś napisać co i jak? :razz:

 

Jak ustawiam w systemie to na strony nie działa, a jak w przeglądarce to wychodzi kaszana.

Ja mam ustawione tylko w systemie i to działa w ten czas na wszystko (przeglądarka, notatnik, word, excell). Aby biel dla tekstu była odpowiednia to trzeba zmienić (np. na 245/245/245) w zaawansowanych wszędzie gdzie jest 255/255/255 czyli w Vista dla:

- okno

- wybrane elementy

(w XP jeszcze coś było)

... i to załatwia sprawę

 

Dołączona grafika

 

ps. tam gdzie w łeb majser (amator) wymusił dla tła www 255 255 255 to oczywiście to nie zadziała.

ps2. już wiem czemu dla firefox automagicznie mam odpowiednie tło - zaznaczone jest użyj kolorów systemowych - taka automatyzacja wiele ułatwia (zmieniasz w systemie na ergonomiczne barwy a programy same przechwytują poprawne nastawy ... łatwo, szybko i przyjemnie)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż na screenie tego nie widać. Górne części liter "Moje miejsca" tak jakby się zlewały ze sobą i to na czerwono. Da się je jakoś rozstrzelić.. w których opcjach zmieniać by to poprawić?

To będzie chyba coś z synchronizacją. Jak masz taką opcje to daj w monitorze auto dopasowanie ustawień. Jak nie to pogrzeb w ustawieniach monitora.

 

edit: i upewnij sie że masz ustawioną natywną rozdzielczość.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często ktoś pisze o problemach z obrazem na LCD ... często okazuje się że jest podłączony analogiem itp. babole ... Oczy bolą ... biel 255/255/255 dla tekstu i 150cd jasności + brak cleartype + brak powiększonych czcionek ... ot przepis na ból oczu przy LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione tylko w systemie i to działa w ten czas na wszystko (przeglądarka, notatnik, word, excell). Aby biel dla tekstu była odpowiednia to trzeba zmienić (np. na 245/245/245) w zaawansowanych wszędzie gdzie jest 255/255/255 czyli w Vista dla:

- okno

- wybrane elementy

(w XP jeszcze coś było)

... i to załatwia sprawę

 

 

ps. tam gdzie w łeb majser (amator) wymusił dla tła www 255 255 255 to oczywiście to nie zadziała.

ps2. już wiem czemu dla firefox automagicznie mam odpowiednie tło - zaznaczone jest użyj kolorów systemowych - taka automatyzacja wiele ułatwia (zmieniasz w systemie na ergonomiczne barwy a programy same przechwytują poprawne nastawy ... łatwo, szybko i przyjemnie)

Żeby móc zastosować zmiany kolorów to muszę najpierw odznaczyć w przeglądarce "Pozwól stronom stosować...." a wtedy cały wygląd stron się kaszani ( wszystkie, nawet różnokolorowe tła znikają i jest tylko 1 wybrany kolor ). Wtedy mogę zmieniać tło zarówno poprzez ustawienia systemowe jak i samej przeglądarki.

 

Nie wiem czy Vista lepie sobie radzi niż XP czy coś źle robię. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaznaczone.

No to na xp to chyba nie działa. Jak tego nie odznaczę, to w ogóle mi nie zmieni kolorów. Wszędzie indziej mam tło takie jak sobie wybiorę notatnik, word, eksplorator windowsowy a w przeglądarce ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często ktoś pisze o problemach z obrazem na LCD ... często okazuje się że jest podłączony analogiem itp. babole ... Oczy bolą ... biel 255/255/255 dla tekstu i 150cd jasności + brak cleartype + brak powiększonych czcionek ... ot przepis na ból oczu przy LCD.

jak to podłączony analogiem?

No dobra a gdzie ustawić tę biel 255 i 150 cd dla jasności. Jak nie ustawie powiększoncyh czcionek to wszystko jest takie malutki że z odległości pół metra trzeba się dobrze skupiać żeby cokolwiek zobaczyć

Edytowane przez BartekRos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to podłączony analogiem?

No dobra a gdzie ustawić tę biel 255 i 150 cd dla jasności. Jak nie ustawie powiększoncyh czcionek to wszystko jest takie malutki że z odległości pół metra trzeba się dobrze skupiać żeby cokolwiek zobaczyć

To dobrze że powiększasz czcionki.

 

Cleartype włączone ?

 

Monitor masz podłączony analogowym D-Sub (często niebieskiego koloru stare złącze) czy cyfrowym DVI (często białego koloru złącze) ?

 

Jasności nie ustawia się na 150 cd tylko na np. 140 cd ... czasem 120 lub 80 (takie standardy) - bez kolorymetru tak okrągło nie ustawisz ale na szczęście nie musisz - ustaw na oko tak by nie raziło.

 

Bieli dla tła tekstu NIE ustawiamy na 255 255 255 tylko na np. 245 245 245 (ja tak mam ... tak wybrałem ... tak wydaje mi się optymalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...