Skocz do zawartości
THEJAJO

Mysz Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje myszki Bluetooth do swojego lapka (T61).

Zastanawialem sie na L V470 ale z pewnoscia jest podobnych, moze lepszych od groma.

 

Co polecacie?

 

Na forum nie specjalnie moge znalezc jakies porownania a na sieci panuje haos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także szukam ostatnimi czasy myszki do notebooka na Bluetooth, jednak powinna ona być "normalnych" rozmiarów, nie interesują mnie myszki które trzyma sie w dwóch palcach.

 

Granica cennowa to 150 zł.

 

Znalazłem coś takiego:

 

Microsoft Laser Mouse 8000

 

I mam tylko jedno "ale", trochę mało dpi. I tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem.

 

Może ktoś kiedyś spotkał się z tą "myszą" i może cos o niej napisać bo w internecie nie zadużo na jej temat jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko raz miałem w rękach mysze na bluetooth. był to jakiś mały logitech, chyba właśnie V470. Wrażenia pozytywne. Znaczy nie ma tego laga, o którym wszyscy piszą. Jest jedynie "zacięcie" podczas pierwszego ruchu po wyjściu z uśpienia. Nie testowałem dłużej więc nie powiem jaki zasięg lub praca na baterii..

O ergonomii też wiele Ci nie powiem, bo ja po prostu lubię duże myszy z dużą ilością przycisków. I ja bym właśnie takiej szukał. Czasem da się znaleźć na allegro jakieś myszy (np MX1000) na bluetooth bez nadajnika, często pozostałości po drogich zestawach. Chyba takie się najbardziej opłacalne.. ale Ty możesz miec inne potrzeby i preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi przede wszystim o mobilnosc ale z koleji nie moze byc za mala bo mam duze dlonie i troche by mi sie ciezko pracowalo. :/

A na BT zalezy mi dlatego ze nie potrzeba jakis nadajnikow co zajmuja USB (mam tylko 3), nie wspominam o kablach.

 

MX1000 powiadasz pofrunie na nadajniku BT z lapka. Przemysle to bo myszka fajna choc spora. ;)

 

Zainteresowala mnie jeszcze myszka L MX1100. Pracuje na bateriach AA i ma mikroodbiornik. I tu pytanie z mojej strony.

Czy bez odbiornika pofrunie na wbudowanym odbironiku BT?

Edytowane przez THEJAJO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Zwykła' wersja MX1000 działa TYLKO z nadajnikiem. Jest też wersja Bluetooth, ale ta jest sprzedawana w zestawie z klawiaturą [Logitech MX5000].

dlatego napisałem że często takie myszy na BT to pozostałości po drogich zestawach. Rok temu polowałem na taką (ale skonczyłem z MX revolution :) ) i ludzie na allegro mieli po kilka takich myszek za ok 150zł. Teraz widzę że nie ma żadnej.

 

MX1100 wydaje się całkiem niezłą myszą. W MX1000 brakowałoby mi kilku bajerów z serii revolution. Teraz są dołożone. Kształt może nawet się poprwił w stosunku do poprzednika. Ciężko stwierdzić, bo nie widziałem tej myszy na żywo. Recenzji też jak na lekarstwo. Wiem tyle, że MX1000 była dla mnie najwygodniejszą myszą jaką macałem. Lepszą nawet od revolution, tyle że brak jej przydatnych współczesnych bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad myszką bezprzewodową do 150zł, zależy mi nad:

-dobrymi materiałami z których została wykonana myszka,

-stosunkowo dużą myszką (nie chce malutkich notebokowych myszek)

 

Zastanawiam się nad 3 logitechami: VX Revo, LX8 i MX620, co dodatkowo możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lx8 funkcjonalnością do pięt nie dorasta revolution. ktoś na tym forum, kto miał podobny dylemat napisał że o mx620 naczytał się za dużo negatywnych opinii.. mysza nie wygląda źle (na pewno baterie trzymają znaaaacznie dłuuuużej niż w revolution), ale faktycznie ergonomii i funkcjonalności mx revolution ciężko sprostać... gdyby jeszcze nie ten średniej jakości laser to byłby ideał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LX8 faktycznie odpada na starcie.

Idąc dalej (vx revo vs. mx620) muszę się jeszcze zastanowić i poczytać opinie.

 

EDIT: VX Revo odpadła, nie mogę się pogodzić z myślą, że kupie myszę za 150-200zł i jeden z głównych przycisków (zoom) będzie nie dokładnie wykonany.

 

Z MX620 jest ciężko, ponieważ nie ma recenzji (takiej z prawdziwego zdażenia), a ciężko się sugerować opiniami typu "(...)jest kompletnie nieprecyzyjna!!!! Kursor biega po całym ekranie!!!! Mam dość wysoki wymagania jeżeli chodzi o precyzję myszki ze względu na konieczność pracy w programach cad i 3ds, zamieniłam tę myszkę na vx revolution, kosztuje 23 zł więcej ale precyzja jest nieporównywalna!!!!"

Jakim cudem precyzja może być nieporównywalna, skoro tam prawdopodobnie jest ten sam laser...

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MS BT 5000 i mogę ją spokojnie polecić wszystkim zainteresowanym ;)

 

Działa bardzo przyjemnie, ślizga się dobrze, przyciski w porządku, cichutkie z dobrym skokiem.

Scroll wygodny, nie za duży nie za mały, jako przycisk też sprawuje się OK.

 

Lampka od baterii pokazuje jak zaczynają się rozładowywać, ale jednorazowe baterie starczają na ok miesiąc - dwa.

BARDZO mobilna - naprawdę niewielka, i nawet przy moich dużych dłoniach pracuje się na niej komfortowo.

 

Aktualnie pracuję na QCK+, ale można też z niej korzystać bez żadnej podkładki. Jednak myślę, że "QCK-mini" może się przydać - jest też bardzo mobilna a podniesie jakość pracy.

 

Dodatkowy przycisk "wstecz" - działa, ale nie korzystam.

 

Minimalizm i prostota, leciutka i wg. mnie dokładna. Na pewno wystarczająca.

Kupiłem na Allegro za 110 + wysyłka.

Jestem zadowolony i mogę polecić - działa na Win XP oraz MacOS w niecałe 5 minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna cieszę się nowym nabytkiem w postacji Aristo i475, którego to gorąco polecam.

Zdecydowałem się na pozbycie urządzeń wskazujących na kablu: myszki i klawiatury. Klawiatura Corded Keyboard Multimedialna i mycha też Logitecha G5. Chcę to zastąpić czymś bezprzewodowym, najlepiej po Bluetooth, wykorzystywałbym to wtedy do PS3. Oczywiście nie chciałbym mieć z tym żadnych problemów, sterowniki niezawodność działania. Szukając myślałem że do 350zł to już zestaw klawiatura z myszką BT uda sie kupić, jednak chyba to będzie ciężkie do zrobienia.

Logitech MX 5500 MX5500 Revolution BLUETOOTH, takie coś znalazłem na allegro, przekracza to trochę moje wstępne założenia, ale czy warto i co o tym sadzicie, może ktoś użytkuje?

 

http://www.allegro.pl/item705627709_m_k_lo..._bluetooth.html

 

Czytając recenzje to praktycznie o tym zestawie się źle wypowiadali.

 

 

Czy mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć czym różnią się od siebie takie zestawy, nie ma on połączenia BT, ale jest też bezprzewodowy, czy to jest jakiś gorszy sposób który wpływa na opóźnienia transfer, szybkość działania?

http://www.allegro.pl/item701385796_logite...o_mx1100_r.html

 

Nie zamierzam zajmować sobie wyjść USB w lapku, wiec najlepiej coś na BT, co spokojnie będzie działać bez nadajników.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...