Skocz do zawartości
piter1984

Odtwarzanie W 24bitach

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam plik mający 96kHz/24bity problem jest taki że nic tego nie chce odtworzyć w takiej jakości zawsze gdzieś można znaleźć że ogranicza do 16, nawet z pluginem karnel streaming w winampie. foobar się nawet po przełączeniu w 24bity wykrzacza ale to i tak ustawienie postprocesora więc raczej nie przywróciło by pierwotnej jakości. jakieś pomysły co to może być ?

 

no oczywiście 2 sekundy po napisaniu posta sam znalazłem odpowiedz, w opcjach winampa -> playback zaznaczamy allow 24bit :D

 

swoją drogą trochę to dziwne że legendarny foobar wymiękł bo postprocesor to już raczej tylko rozszerzenie sztuczne tych 16bit

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odtwarzać odtwarza bez problemów mi 24bit ale ja żadnych resamplerów nie używam mam ustawiony tylko 24bit a reszta to 96/24 w SCP Visty bo inaczej z resampluje mi system do 48/24 fartownie sprzętowe SRC X-fi zajmuje się wszystkim ewentualnie AC mode i bit-perfect i też działa bez lipy ale to na słuchawkach ale plików w 96/24 i to mam 2 i to nagrane by me ;) a tak to w 96/24 to dvd-audio ale je odtwarzam w mediasource . Sprawdź czy ci HD2 coś nie świruje tam bym się upatrywał problemu i jaki masz sytem bo jak Viste to sobie w programach możesz pykać do woli Vista jest potwornie restrykcyjna co do dzwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrzacza sie bo pewnie karta nie przelacza sie na 96kHz - akurat rozdzielczosc bitowa to maly pikus

no napisałem że po przełączeniu na 24 bity z 96kHz nie ma problemu. w każdym razie w foobarze w opcjach output jest domyślnie output data format 16-bit i 24 też łyka ale na wyjściu jest zapewne właśnie te 16, po przełączeniu chociaż fakt że przez wtyczkę karnel streaming się wykrzaczył więc to może ona. w każdym razie winamp odtwarza i to mi wystacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak masz material 24 bitowy to poleci

jak sluchasz 16 bitowego to mozesz i 32 bity slac do karty i tak wszystko co bedzie powyzej 16 to beda tylko zera.....

 

winamp ok gdyby tylko tak cholerne dlugo sie nie odpalal........pochlastac sie mozna

 

 

art jak to vista restrykcyjna?co w niej jest nie tak?ze mozesz podstawowa jakosc dzwieku dla karty ustawic?

 

ja tam zadnych restrykcji nie odczulem - nawet ze slawetnymi problemami jakie wciskali przy premierze bety ze spdif nie bedzie dzialal.....

wszystko smiga i to duzo wyg0odniej niz na xp

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem:

 

Mam terminatora 2 i 3 i Andrew Lloyd Webber - masterpiece (koncert), wszystkie są z dźwiękiem DTS. Ale na konsoli od Logitech Z-5500, nieważne co bym włączył (w VLC media player)to mi pokazuje źródło dźwięku "D 3/2 48 16(w górnym indeksie)", tak jakby był to dźwięk DD 3/2 48kHz 16bit. Nie powinno być napisane DTS, skoro taką scieżkę wybieram z menu filmu ? To samo tyczy się muzyki. Mam kilka płyt w DTS (w tym depeche mode w dts 24/96 i też trochę plików w ty formacie)i jak otwieram je w VLC w zakładce dźwięk/urządzenia dźwiękowe i daję na 5.1 to mi pokazuje DD 3/2 48 16. Jak zmienię na "A/52 over S/Pdif" to wykrywa mi na panelu logitecha "input: optical 96-24 i stream: dts 3/2 96-24", ale to trwa tylko chwilę, dosłownie pół sekundy słychać muzykę, po czym dźwięk się zacina i zapętla się na tym ułamku sekundy (nie pomaga zmiana rozszerzenia pliku z .dts na .wav). Tak samo na filmach się dźwięk zacina. Chciałem w końcu usłyszeć dts 24/96 a tu lipa. Czego to jest wina? Jak ustawić dobrze VLC? Głośniki mam podpięte pod Asus Xonar DX kablem optycznym Toslink-Toslink->przejściówka toslink do optyczny jack i to do karty (przejściówka dołączona do zestawu karty). Sysytem win xp sp3.

 

ps. foobar 2000 to wogóle generuje same szumy na plikach DTS.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcie o co chodzi mi na X-fi wszystko śmiga w 96/24 coś z kartą nie tego masz

no wlasnie pytanie co. Karta sama w sobie raczej dziala ok tak poza tym, daje glowe ze to kwestia poustawiania wszystkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...