Skocz do zawartości
luckyx

Czas Start Xp, Ile U Was Zajmuje

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie ile zajmuje to na Waszych sprzetach, ostatnio dokupilem RAM i wyniki, coz.. nie powalaja. Wyglada to tak:

 

15 sekund od wlaczenia komputera do pojawienia sie czarnego okna ladowania windows xp

kolejne 45s samo ladowanie xp do pojawienia sie pulpitu (lecz de facto nie da sie go jeszcze uzywac)

po kolejnej minucie otwiera sie word07, pierwsza aplikacja jaka kliknalem

 

e2140, 2gb ram, 250gb segate

kaspersky 09, system sp2 w maire czysty 8 miesieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sekund od wciśnięcia przycisku do pojawienia się ekranu Windows XP

Po kolejnych 25 sekundach (łącznie 45 sek od włączenia kompa) pojawia się pulpit z tapetą i ikonami

Po kolejnych 20 sekundach załadowane są aplikacje (łącznie 1 min 5 sek ) i komp gotowy do pracy (Tlen, Everest, NOD32, aplikacja od TV)

 

Word 07 gotowy do pracy po kolejnych 6 sekundach ;)

 

XP SP3 ma 3 miesiące, sporo programów poinstalowane

 

Celeron 1-core 1,87Ghz 640MB DDR1

 

Trudno powiedzieć czemu u Ciebie tak długo to trwa. Może tradycyjny acz upierdliwy problem, a więc przestawienie HDD w tryb PIO? Bo objawy podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa

 

17 sek od przycisku do paska uruchamiania

kolejne 55 sekund do pulpitu

kolejne 28 sekund do worda, z tym że sam word wskakuje w jakieś 7 - 8 sek, pierwsze 20 sek to ładowanie McAfee SC itp ...

 

Czyli od przycisku do gotowości do pracy jakieś 90 sekund .......

XP sp3 zainstalowany 04.2008 sp2, w wakacje była aktualizacja do sp3. Aktualizacje sobie pobiera sam. Pare programów ma biblioteki ładowane z systemem poza tym w tle działa 37 procesów, nie chce mi się nawet sprawdzać co to za ....... zacznę się tym martwić jak wydajność spadnie, na razie ciągle powyżej 20 k w 3DM05 i gry ładnie chodzą.

Przestałem się przejmować długim uruchamianiem .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0-23 od wciśnięcia power do wyjścia z biosu (na poprzedniej płycie to trwało 9s :/ )

23-49 ładowanie systemu do pokazania pulpitu

 

Niecałe 50 sekund. Samo ładowanie jest bardzo szybkie pasek przechodzi tylko raz ale bios mocno spowalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo chyba zależy od płyty głównej i procesora.

Wcześniej miałem a64 3500 + nForce3 + gf 6800 + 2GB ramu -> czas uruchamiania około 40 sekund od naciśnięcia power do pulpitu z załadowanym fw i av.

Obecnie komp znacznie mocniejszy a czas uruchomienia około 2x dłuższy i za cho...re nie mogę go skrócić.

Pozostałe peryferia te same, wymiana dotyczyła procka, płyty, pamięci i grafy, reszta została.

WinXP zainstalowany nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok. 40 sek od nacisniecia powera do ekranu logowania. Zauwazylem ze gdy mam jakas plyte w napedzie czas sie mocno wydluza. Naped odczytuje a dysk stoi w miejscu na ekranie gdzie przelatuje pasek pod logo XP. Dopiero gdy DVD skonczy dysk wczytuje system. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zależy od biosu. U mnie na starej płycie KT400 Asus i Athlonie XP 2600, WinXP SP2 wstawał w 35 sekund od naciśnięcia przycisku.

 

OK zapomniałem że w biosie niepotrzebnie ustawione wyszukiwanie dysków których nie ma, po wyłączeniu tego mój złom wyciąga równo 40 sekund od naciśnięcia przycisku. To i tak jest wolniej niż na starszym złomie.

 

FILM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji tez wynika ze wszystko zalezy od Biosu, c2s z 3gb szybciej nie wstaje od mojego sprzetu. W tym temacie postepu nie ma od lat

 

 

Hmm Vista w 42 sekundy niezle, lecz z tego co pamietam u siebie na laptopie od zobaczenia pulpitu do mozliwosci zrobienia czegokolwiek mija wiecej niz na xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...