Skocz do zawartości
victor89

Warszawa - Dostęp Do Internetu, Oferty, Ceny, Uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam obecnie z kolegami na stancji koło Placu Trzech Krzyży (zaraz nad restauracją pod gigantami gdyby to kogoś interesowało). Problem jest taki że nie możemy załatwić tam żadnego sensownego internetu bez limitów. W gre wchodzą tylko takie możliwości jak play, iplus, blueconnect, orange free i sferia (internet radiowy). Wszystkie te opcje są bardzo drogie (za wyjątkiem playa który kosztuje 45zł) oraz posiadają limity.

Dzwoniłem do jednej firmy która dostarcza internet bez limitów kablem - jednak aby takowy zaistniał w naszej kamienicy potrzebne jest 5 chętnych osób co jest niewykonalne.

 

Zastanawiacie się pewnie dlaczego nie neostrada? Otóż kłopot cały polega na tym iż wspomniana restauracja przywłaszczyła sobie coś ok 7 lini tp, co spowodowało iż nie ma zasobów do przypięcia nas z numerem telefonu do linii tp. Podobno da się "dobudować" dodatkową magistralę jednak nikt w tp punkcie w arkadii nie jest mi w stanie powiedzieć jak to zrobić i jakie pismo mam napisać.

 

Czy ktoś z was ma pomysł jaki internet mogę sobie zamówić lub (ta opcja bardziej mnie interesuje) jak rozwiązać problem z neostradą?

 

Serdecznie dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy sa na forum osoby mieszkajace w wymienionej w temacie okolicy? Niedlugo bede sie tam przeprowadzal i bedzie trzeba podciagnac neta.

W mieszkaniu jest telefon stacjonarny TP, abonament socjalny (ktorego nie zamierzam zmieniac, bo stacjonarny numer jest potrzebny jak wrzod na tylku ;) ).

Czy sa tam jacys dostawcy Internetu poza operatorami BSA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na rogu Rokossowskiej i Białobrzeskiej, więc dość blisko.

Dostępne są Neo i Aster. Jeśli dobrze kojarzę, to SkyNet (w którego zasięgu jestem) również jest jakimś niewielkim providerem, ale wi-fi mnie nie interesuje.

Nic poza tym (przynajmniej tam gdzie napisałem).

 

Ostatnio Aster coś zmieniało w regulaminie i jest możliwość odstąpienia od umowy, ale niestety żadnej sensownej alternatywy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w Warszawie i szukam dobrego dostawcy szybkiego Internetu ... Działają Aster, UPC i TP - wiem, ale może jakiś mały, solidny dostawca? Dobra sieć osiedlowa, albo inne rozwiązania typu radio?? Ursynów ... Będę wdzięczny za podpowiedź, a i innym uczestnikom forum rozwiązanie tego problemu może się przydać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta na stronie Aster = "brak dostepnosci uslug w podanej lokalizacji", na stronie UPC to samo...

 

Chyba trzeba bedzie znowu Netie wspierac, bo podnosic abonamentu telefonicznego nie zamierzam, a na socjalnym Neozdrady sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam netie na lini TP korzystam rok i jak narazie zero problemów. Wcześniej miałem osiedlowy i nie byłem zadowolony ,gdyż w przypadku takich podłączeń ma się stały adres IP i jest się schowanym za NATem = wolniejsze ściąganie z p2p i parę innych drobnych niedogodności. Jeżeli jednak by ci to nie przeszkadzało to możesz spróbować gdyż takie sieci mają dosyć atrakcyjne ceny(w okolicach twojego zamieszkania powinny być ogłoszenia).

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam netie na lini TP korzystam rok i jak narazie zero problemów. Wcześniej miałem osiedlowy i nie byłem zadowolony ,gdyż w przypadku takich podłączeń ma się stały adres IP i jest się schowanym za NATem = duży ping w grach

pczestan, jedno z drugim nie ma zwiazku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki mój błąd. Chodziło mi że nie da się (albo administrator takiej sieci poprostu nie chce) przekierować portów, przez sporo aplikacji sieciowych nie działa tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak polece astera ;]

U mnie dziala zawodowo...

Mialem na Stoklosach i nie marudzilem, mam na Zoliborzu i takze nie marudze

Z TPSA mialem rozne kwiatki zarowno na Neo jak i DSL takze sprawdzane na Zoliborzu i na Kabatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPSA za 2 mega przy umowie na rok życzy sobie 89 zl

UPC 11x69 zł

VECTRA 93

ASTER oferuje 3 mega na czas nieokreślony za 141 ( haczyk jest taki że tylko w określonych godzinach masz zwiększony transfer dwukrotnie :D)

 

Osobiście korzystam w Wawie z UPC i tą firmę bym polecił

 

Usiebie w mieście korzystam z TPSY - ale ją odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was ma dojście do internetu po wifi z umową na czas nieokreślony na terenie CAŁEJ Warszawy? Mieszkam na takim osiedlu, gdzie pomimo, że mieszka kilka tysięcy ludzi, chyba pominęli mój blok w podłączaniu internetu... :S Aster jest w bloku dalej, ale już w moim nie :lol2: Mieszkam na Bielanach, ul. Marii Dąbrowskiej, może ktoś się orientuję/mieszka w pobliżu.

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A może ktoś z Was ma dojście do internetu po wifi z umową na czas nieokreślony na terenie CAŁEJ Warszawy? Mieszkam na takim osiedlu, gdzie pomimo, że mieszka kilka tysięcy ludzi, chyba pominęli mój blok w podłączaniu internetu... :S Aster jest w bloku dalej, ale już w moim nie :lol2: Mieszkam na Bielanach, ul. Marii Dąbrowskiej, może ktoś się orientuję/mieszka w pobliżu.

Dokładnie chodzi o CHOMICZÓWKĘ, bylibyśmy wdzięczni za jakiekolwiek info o jakimkolwiek necie na czas nieokreślony <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dobrego stałego dostępu do internetu, transfer 1-2mb/s przy umowie 12miesięcznej no w ostateczności 24miesiecznej, mam w bloku TP i Aster, co byście doradzali w kontekście jakości usługi? Decydować się na któregoś z nich czy zamówić u jeszcze innego dostawcy usługę na łączu TP? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze jest to czy zależy Ci na stałym adresie IP (Aster) czy na zmiennym (TP i pochodne)? Bo napisałeś że zależy ci na dość niewielkiej prędkości więc nie do ściągania... Moim zdaniem lepsze będzie coś na łączu TP, ale nie TP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było coś na kabelku od TP ale właśnie nie wiem co, Netia? Sam nie wiem, może być ale też jest ten Orange Freedom dający jakieś doładowania na komórkę przy okazji, ale nie wiele wiem o tym Internecie jak działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Orange Freedom 2Mb i działa nieźle, nie zrywa połączeń, przez 7 miesięcy nie miałem jeszcze awarii.

Wcześniej miałem Netię i też nie narzekałem, ale ich "dbałość o klienta" mnie zniechęciła.

Optował bym za Orange, jeśli masz z nimi umowę na GSM - za łącze 2Mb dostajesz co miesiąc 30PLN na rozmowy/SMS`y...

Pingi do polskich serwerów ok. 20ms. Jak chcesz coś z zagranicy daj namiary - spinguję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam Aster i polecam każdemu !

 

A co do Netii powiem wam że na Shooters.pl ma się ping do 10 latency ^^

 

Ja na łączu 3/6Mb/s mam ping do 17.

 

Pozatym w dzień masz 3 mega w nocy 6 mega :P

 

nigdy mi nie zerwało połączenia od 3 lat, żadnych problemów z instalacją !

 

POLECAM:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i małe zdziwko, byłem w salonie Orange i jak się okazuje ten bonus przy freedomie jest nie tylko dla użytkowników abonamentów ale i dla prepaidowców. I tu powiem tylko jedno głośne YEEEEEEEEEAH :D nie będę musiał w kartę inwestować co miesiąc. Wchodzę w to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie.

Poszukuję alternatywnego dostawcy internetu pod tym adresem.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Internet ma być szybki i tani.

Obecnie mieszkam w Katowicach i tutaj za łącze 5Mbps/5Mbps płacę 50 zł.

Szukam podobnej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...