Skocz do zawartości
aleo

Jaki Linux Na Stacje Roboczą ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio używałem freebsd na przemian z ubuntu(nie wiem skąd się to wzieło ;p) .

Ost padł mi freebsd ( nie chce mi się go na nowo instalować , bo męczy mnie obsługa z flashem , virtualboxem i takie tam ciach!ły ) , ubuntu mało stabilne jak dla mnie , pod maską wuchte smieci .

 

Szukam jakiegoś stabilnego distra (najlepiej , żeby odrazu było gotowe do pracy , a nie instalacja wszystkiego z palca ) .

 

Chciałem Fedore , ale ponoć to poligon Redhata hmm . Myślę na CentOS , arch .

 

Co wy byście polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę na CentOS , arch .

Arch Linux nie jest od razu gotowy do pracy. Trzeba trochę poświęcić czasu na konfigurację, instalację softu. Instalacja oprogramowania jest banalna. Jeżeli się nie zniechęcisz to nie będziesz chciał zamienić tej distro na żadną inną ;) Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debian/Slackware.

Imo lepiej Debian, chociaz to prawie to samo co Ubuntu.

 

Arch Linux nie jest od razu gotowy do pracy. Trzeba trochę poświęcić czasu na konfigurację, instalację softu. Instalacja oprogramowania jest banalna. Jeżeli się nie zniechęcisz to nie będziesz chciał zamienić tej distro na żadną inną icon_wink2.gif

Kazdy chwali co ma :) To samo mozna powiedziec o Gentoo (chociaz tam wszystko trzeba kompilowac samemu) albo Sabayon'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...