Skocz do zawartości
azl

Wysoka Temperatura Wd3200aaks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Kupiłem sobie na święta ten dysk, podłączony jest na SATA i wszystko wydaję się być w porządku.

Wydajność na poziomie, żadnych problemów, ale temperatura wg SpeedFana wynosi średnio 47C.

Na pewno SpeedFan mnie nie okłamuje bo sam sprawdzałem i dysk jest naprawdę gorący.

HDD jest całkowicie nowy, kupiony w Proline. Powietrze w obudowie nie stoi i ze starym dyskiem nie było problemów.

 

Mój sprzęt to:

Dual Core E2160

Gigabyte P31-DS3L

Palit 8600GT Sonic+

Modecom MC-400

 

Czekam na jakieś sugestie, pozdrawiam!

Edytowane przez azl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma? Według mnie jest. Może nie tragedia ale w normie się to niezbyt mieści ;)

 

Ale co do wentyla się zgadzam, ja mam 1x 80mm na 5V na dysk i temp waha się w 32-35st... a owy wentyl kręci tak powoli że ledwo go czuć. Wentylek zdziała dużo, zamontuj jakiś. Na 5V nawet chińskie no-name wyjęte ze starych zasilaczów są zazwyczaj wystarczająco ciche.

 

Jedne dyski są po prostu "gorętsze" od innych modeli.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma - wd podobnie jak seagate to cieple dyski

martwic sie mozna jak przekroczy 50....

 

ps.zarzuc defragmentacje i po godzinie mielenia sprawdz temperature dysku

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ten dysk jest zimny jak lód przynajmniej mój w idle ma 29stopni (według najnowszego speedfana) podczas obciążenia ma również bardzo mało, bez żadnego nawiewu itp. Mój seagate serii 10 , którego wd zastąpił w idle miał kilka stopni więcej w takich samych warunkach , obciążenie to samo.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem burdel w budzie i zamontowałem jakiegoś chinola na boku pod 5V. Głośny jest jak ch**, ale niedługo dojdzie Asus 80x80, więc będzie ciszej. Temperatura HDD w stresie spadła o 10C, a w innych podzespołach średnio o 5. Doszedłem do wniosku, że na taki egzemplarz już trafiłem, ale nie ma problemu bo problem już rozwiązany. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem burdel w budzie i zamontowałem jakiegoś chinola na boku pod 5V. Głośny jest jak ch**, ale niedługo dojdzie Asus 80x80, więc będzie ciszej. Temperatura HDD w stresie spadła o 10C, a w innych podzespołach średnio o 5. Doszedłem do wniosku, że na taki egzemplarz już trafiłem, ale nie ma problemu bo problem już rozwiązany. Dzięki za pomoc!

To nie egzemplarz, tylko założe sie że masz słabo wentylowaną obudowe + wspomniany "burdel".

One są cieplejsze od np Samsunga ale to różnica kilku stopni jest - to wszystko wina tego co masz w obudowie, pewnie też brakuje wentylatorów wyciągających, skoro spadła ci temp innych podzespołów o aż 5st to nieźle to wszystko gotujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...