Skocz do zawartości
MatroX13

Lc By Matrox

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


Może zacznę od tego ze jest to moje pierwsze LC ale od czegoś trzeba było zacząć nie od razu Rzym zbudowano na razie zwodowany tylko CPU i NB ale w planach mam zwodowane NB, SB i GPU i dołożenie do tego drugiej chłodnicy.

Moja konfiguracja:
CPU: C2D E8400
Mobo: Asus Rampage Extreme
RAM: CSX Diablo DDR3 2x2GB 2000MHz D9
GPU: Asus R4870 na RMA w zastępstwie Gigabyte GF6600
To chyba by wystarczyło....

Klocki chłodzenia wodnego:
Blok CPU: D-Tek FuZion v2.0 - Universal
Blok NB od Asus Rampage Extreme
Chłodnica: Black Water Advanced 123 rev. 3.0
Wąż: Feser Tube - 10/13 Orange UV
Płyn: Feser One 1L UV Orange
Złączki: Feser szybkozłączka prosta SM10/13 G1/4
Rez: EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0
Pompa: Laing DDC 12V 1RT + top OCLabs

Plany dotyczące mojego LC:
- kupno regulatora obrotów
- kupno katod - nie wiem jakich, może coś polecicie i jaki kolor?
- kupno wentylatorów Xigmatek
- kupno bloków na GPU, SB, NB i może bloku na mosfety
- kupno chłodnicy Fesera Xchangera jako dodatkowej czyli BWU 3x120 + Feser Xchanger 3x120
- to chyba wszystko może o czymś zapomniałem

Galeria zdjęć:
http://picasaweb.google.pl/MatroX13/LCProj...ey=okA11-TAAAk#

Zdjęć nie jest może dużo bo nie ma bardzo co fotografować bloki tylko dwa i nie chciałem robić 15 zdjęć D-Teka tylko w innym ujęciu jest to dla mnie bezsensu. Jakość zdjęć tez nie najlepsza ale starałem się, cyfrówka która mam ma pare dobrych lat i nie jest najlepszej jakości ale mam nadzieje, że będzie wam się podobać.

Podziękowania:
Dla wszystkich którzy pomagali mi dobieraniu gratów, wspierali mnie merytorycznie i psychicznie ;P Szczególne podziekowania dla adiksw.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem miły układ, przyznam ze jak na pierwszy raz to bardzo ładnie. strzel fotke całości, jak założona chłodnica i takie tam :)

THX za taka miłą ocene.

 

Jutro wstawie fote całego układu bo dzisiaj już troche za późno i światło nie najlepsze.

Chłodnica przymocowana na górze do grilla 3x1200 od Maniakalnego.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$w33taśn1eeeee xD

Ale nie gustuje w tym kolorze płynu ;)

A katody weź UV ;) Revolteca albo Sunbeama ;p

Dzięki ;)

 

Znalazłem temat na PPC o wadach katod Revolteca i Sunbeana które wypisał Arni ale nie wiem jaki kolor kupić tych katod chyba zainwestuje w katode Revolteca White? Będzie dobrym wyborem?

Troszke robie w swoim temacie offtop:P Życie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC całkiem miłe jak na 1 raz jednak imo te węże to ten Feser Orange?? Wyglądają jakoś bardzo blado :/ Malik też miał Orange w poprzedniej rev ale u niego jakiś lepszy kolor miały ^^ Czekam na kolejny update. Daj może fotki z większej odległości aby zobaczyć jak się prezentuje całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC całkiem miłe jak na 1 raz jednak imo te węże to ten Feser Orange?? Wyglądają jakoś bardzo blado :/ Malik też miał Orange w poprzedniej rev ale u niego jakiś lepszy kolor miały ^^ Czekam na kolejny update. Daj może fotki z większej odległości aby zobaczyć jak się prezentuje całość.

Malik miał katody UV i dobry aparat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz to bardzo udany i schludny układzik. Kolorki nabiorą głębi pewnie po podświetleniu UV.

Masz bardzo ładną - czarną budę :rolleyes: Nieźle się to wszystko prezentuje szczególnie z tymi radiatorami na grafie i płycie.

Czakam na dalszy rozwój WC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak poprzednicy.

Jest git, kabelki poukladane, nie ma burdelu. widac ze zrobione z pomyslunkiem i ze troche czasu poswieciles na przestudiowanie tematow poswieconych budowe wcta ( czy tam lcta ;) ) foty tez sa git :] Kolor fesera jak ktos kiedys powiedzial "jak mocz" :D zielony albo acid green by byl ładny aczkolwiek ten tez jest ladny :] w doborze katod celowalbym w biale, bo by ladnie podkreslilo wnetrze ( jezeli masz okno ) badz ultrafioletowe co by podkreslilo fesera ( ktory w UV jest ladniejszy anizeli taki moczowy ) tak czy inaczej uklad elegancki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC całkiem miłe jak na 1 raz jednak imo te węże to ten Feser Orange?? Wyglądają jakoś bardzo blado :/ Malik też miał Orange w poprzedniej rev ale u niego jakiś lepszy kolor miały ^^ Czekam na kolejny update. Daj może fotki z większej odległości aby zobaczyć jak się prezentuje całość.

Malik miał katody UV i dobry aparat :wink:

Węże Feser Orange 10/13 + płyn Feser Orange.

Zdjęcia nie oddają koloru płynu i węza. Aparat ma swoje lata co pisałem w 1 poscie i jak go kupowałem to nie był highend tylko raczej middlend. Czas zainwestować jakaś porządna cyfrówkę i nauke robienia porządnych zdjęć bo to podstawa bo sam dobry aparat nie wystarcza.

 

Dokladnie jak poprzednicy.

Jest git, kabelki poukladane, nie ma burdelu. widac ze zrobione z pomyslunkiem i ze troche czasu poswieciles na przestudiowanie tematow poswieconych budowe wcta ( czy tam lcta ;) ) foty tez sa git :] Kolor fesera jak ktos kiedys powiedzial "jak mocz" :D zielony albo acid green by byl ładny aczkolwiek ten tez jest ladny :] w doborze katod celowalbym w biale, bo by ladnie podkreslilo wnetrze ( jezeli masz okno ) badz ultrafioletowe co by podkreslilo fesera ( ktory w UV jest ladniejszy anizeli taki moczowy ) tak czy inaczej uklad elegancki!

Dokładnie, trochę czasu poświeciłem na przeczytanie poradników dotyczących pierwszego WC, dużo też mi pomogliście odpowiadając na moje głupie i banalne pytania.

 

Tak ogólnie mówiąc to swój układ wzorowałem na układzie Malika, starałem się jak najwięcej od niego podpatrzeć :P Dużo mi brakuje do układu od Malika ale będę dążył do perfekcji.

 

Mi kolorek płynu i węża się podoba, tak jak pisałem wyżej zdjęcia nie oddają "prawdziwego" koloru i osobiście nie przypomina mi to koloru moczu :P Nie wiem co wy jedliście przez te święta i piliście ze taki kolor moczu macie :P Najważniejsze ze mi się mój WC podoba i jestem zadowolony z mojego układu ale jeszcze dużo pracy muszę włożyć w rozbudowę WC

Wybrałem taki kolor płynu i węża bo moim skromnym zdaniem za dużo jest układów z Feserem Green i Blue i są za bardzo oklepane a ja się chciałem wyróżniać :P

 

Jutro wstawie kilka nowych fotek całego układu.

 

Co jeszcze do tych katod musze napisać do Malika jakie zastosował katody w rewizji WC Orange, bo teraz się waham miedzy ultrafioletowym ale nie wiem czy będą pasować i białymi katodami. Niech jeszcze ktoś doradzi jakie wybrać katody.

 

Dziękuje wszystkim za tak miłe opinie.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3181298[/snapback]

A jak temperaturki??


Temperatury w IDDLE: CPU 32/32 NB: 37/37.
Dodam ze chłodnica chodzi prawie passive, ciepłe powietrze przedmuciach!e tylko jeden wentylator Acutake 120mm. Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zamontowany Acutake, dlaczego wdmuciach!e powietrze do środka ? Powinno być raczej odwrotnie...

 

UPS, faktycznie źle zamontowałem wentylator, na szybko go przykręcałem. :oops:

Zaraz to poprawie.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie, to jak dostałeś kartę dzwiękową z płyty Rampage II Extreme??? Bo na Rampage Extreme, to karta dzwiękowa jest Supreme FX II (tak jak moja), ale tutaj masz Supreme FX X-Fi, jak to możliwe?

 

A w ogóle to bardzo ładnie ci wyszło, tylko co to za obudowa tak wysoka??? A powinieneś całkowicie ochłodzić chłodnicę, jeden wentyl nie wystarcza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie, to jak dostałeś kartę dzwiękową z płyty Rampage II Extreme??? Bo na Rampage Extreme, to karta dzwiękowa jest Supreme FX II (tak jak moja), ale tutaj masz Supreme FX X-Fi, jak to możliwe?

Płyte kupiłem u pmp i taka karta dźwiękowa byla dołączona do płyty głównej, z tego co mi wiadomo to pmp tą plyte wygrał.

 

A w ogóle to bardzo ładnie ci wyszło, tylko co to za obudowa tak wysoka???

Obudowa to Chieftec BigTower pomalowany proszkowo.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ, schludnie poprowadzone węże i dobrze komponujące się ze sobą elementy. Ponadto lubię ten kolor płynu i czarne wnętrza ;)

 

Ile dałeś za malowanie proszkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ, schludnie poprowadzone węże i dobrze komponujące się ze sobą elementy. Ponadto lubię ten kolor płynu i czarne wnętrza ;)

 

Ile dałeś za malowanie proszkowe?

Dzięki.

 

70zł-80zł razem z piaskowaniem ;] Nie pamiętam dokładnie a nie chce Cie skłamać.

 

Rez, top są od Ciebie.

 

Jak już mi ogrzebałeś temat. To zdradze, że nie długo nowa rewizja mojego WuCeTa.

Dużo rzeczy nowych dojdzie, inne klocki będę wodował i wszystko będzie nowe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym zakładzie Ci wszystko zrobili? Czy musiałeś oddzielnie zanosić na piaskowanie a potem na malowanie?

Ciekawi mnie, czy cena zależy od wielkości obudowy.

 

Niewiele osób ma ten top, bardzo dobry i oryginalny produkt. Proponowałbym włożyć do niego diodę UV, daje bardzo ładny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym zakładzie Ci wszystko zrobili? Czy musiałeś oddzielnie zanosić na piaskowanie a potem na malowanie?

Ciekawi mnie, czy cena zależy od wielkości obudowy.

 

Niewiele osób ma ten top, bardzo dobry i oryginalny produkt. Proponowałbym włożyć do niego diodę UV, daje bardzo ładny efekt.

Tak w jednym zakładzie, tylko długo musiałem czekać bo nie mieli czasu aby bawić się z taką [ciach!]łą.

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Woda-Inn...om-t285205.html

 

Zastanawiam się czy nie wymienić ten top na jakiś top z acetalu, wszystkie bloki będą z topem z acetalu i trochę mi się wydaje ze nie będzie ładnie sie prezentować na tle topów z acetalu. Hmmmm.... Co myślicie?

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze pisze post pod postem ale... Prace nad nowa rewizja trwaja.

 

O to nowy nabytek blok EK-FB RE2 - Acetal na SB+NB zakupiony u Edka.

 

Dołączona grafika

Galeria zdjęć: http://picasaweb.google.com/MatroX13/EKFBRE2Acetal#

 

Blok zakupiłem bezpośrednio u EK. Co mnie zdziwiło pozytywnie to, że poniedziałek przelałem kase wtorek wysłali go do mnie a czwartek już był u mnie czyli paczka szła 2dni. Pełen profesjonalizm z strony EK, szacunek.

 

Na koniec mojego postu chciałbym podziękować seba84_2005 za pomoc w ściągnięciu tego bloku.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak powiesz jak to cenowo wychodzi z wysyłką w stosunku do PL ?

W PL jeszcze tego bloku nie kupisz.

Dzwoniłem jakiś msc temu do coolinga czy mi go ściągną powiedzieli żebym napisał do nich maila i podał link do produktu który maja mi ściągnąć i go ściągną ani nie odpisali czy go ściągają wiec po msc postanowiłem bezpośrednio zakupić u EK.

Wysyłka 10Euro do PL, koszt bloku + wysyłka przeliczając na złotówki to 318zł przy szalejącym kursie Euro.

 

Edit. Nie wiedziałem ze można u Ciebie kupić elementy WC które jeszcze nie są dostępne w PL ;] Przepraszam i obiecuje poprawe ;)

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużymi krokami zbliża się nowa rewizja mojego LC, pod wode pójdzie tym razem Asus Rampage II Extreme, wodować będę gpu, NB+SB, CPU, mofy. Wszystko chce to upchać w obudowie Coolermaster Stacker STC.

Obudowa umożliwia zamontowanie moba w standardzie ATX lub BTX i sie zastanawiam w jakim standardzie będzie lepiej mi poprowadzić węże, porobić lepsze łuki i wogóle przy jakiej opcji będzie to wszystko ładniej się prezentować.

Do zobrazowania tego przygotowałem kilka projektów zrobionych w Paincie na szybko ;)

 

ATX

1. Dołączona grafika

 

BTX

1. Dołączona grafika

2. Dołączona grafika

 

Rysunki są prowizoryczne nie ma na nich chłodnicy i reza ;)

 

Czy uda mi się obyć bez sprężyn przy robieniu tych łuków? Wąz to Feser 10/13 Orange ;)

Bloki na NB+SB, Mofy i GPU bedzie od EK.

 

Czekam na jakieś sugestie, poprawki co źle itd...

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąz to Feser 10/13 Orange

połączenie miedzy mofami w ten sposób co nakreśliłeś - może być ciężko.

Wezmiesz mobo i weza to sie przekonasz :)

Edytowane przez JaX_CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...