Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz rację, SetVrCurrentLimit przy opcji Disabled służy do:

- zmniejszenia pobieranego prądu przez procesor (ochrona TDC - w trybie turbo obniża mnożnik o 1 lub 2)

- zmniejszenia ciepła traconego na procesorze (ochrona TDP - wyłącza tryb turbo)

 

przy okazji włączony (Enabled) parametr Thermal Management Control służy do kontroli temperatury rdzenia i przy:

>90*C wyłącza tryb turbo

>105*C resetuje komputer

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Moja miała BIOS albo ze stycznia albo z lutego (nie pamiętam dokładnie). Nie był to jednak na pewno grudzień.

 

Edit: poszukałem i ludziska z RA56 maja mobasy z BIOSem 02/17.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noctua NF-P12

lub

Noctua NF-S12FLX

 

 

z tym ze na cooler nadaje sie bardziej ten pirwszy bo ma tylko ciut mniejszy airflow ale za to sporo wiekszy static pressure co po prostu sie oznacza ze mniej wydmuciach!e powietrza ale za to z wieksza sila..a wiadomo zeby przepchnac powietrze przez finy coolera potrzeba wiekszej sily

 

tak wiec polecam pierwsza noctue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noctua NF-P12

lub

Noctua NF-S12FLX

 

 

z tym ze na cooler nadaje sie bardziej ten pirwszy bo ma tylko ciut mniejszy airflow ale za to sporo wiekszy static pressure co po prostu sie oznacza ze mniej wydmuciach!e powietrza ale za to z wieksza sila..a wiadomo zeby przepchnac powietrze przez finy coolera potrzeba wiekszej sily

 

tak wiec polecam pierwsza noctue

 

Dziekuje tez o tym myslalem . Mam jeszcze pytanie ten wiatrak pewnie ma zlacze 3 pin a na plycie cpu fan jest 4 pinowe czy nic sie nie stanie jak podlacze ten wiatrak tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie

mozna podpiac pod mobo (sam tak mam) mozna podpiac do molexa

 

ok dziekuje za szybka odpowiedz jutro zamawiam wiatrak wymieniam na ten z mugena 2 podlaczam do mobo tam gdzie jest cpu fan i modle sie o mniejsze temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wentylator podpiąć pod płytę niż pod molex bo wtedy można monitorować obroty w smarguardian.

Ale może lepiej na mugena założyć dwa wentylatory Noctua P12 po obu stronach coolera o ile się zmieszczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wentylator podpiąć pod płytę niż pod molex bo wtedy można monitorować obroty w smarguardian.

Ale może lepiej na mugena założyć dwa wentylatory Noctua P12 po obu stronach coolera o ile się zmieszczą?

 

dwa czyli jeden wtlacza powietrze a drugi odprowadza z radiatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie jak podlacze noctue ktora ma zlaczke 3 pinowa do cpu fan na plycie ktore jest 4 pinowe to co mam ominac 4 pin czyli uziemienie, zasialanie, sense, kontrole predkosci w takiej kolejnosci jest zlaczka na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie jak podlacze noctue ktora ma zlaczke 3 pinowa do cpu fan na plycie ktore jest 4 pinowe to co mam ominac 4 pin czyli uziemienie, zasialanie, sense, kontrole predkosci w takiej kolejnosci jest zlaczka na plycie.

To gniazdo 4pinowe ma takie wycięcie że wtyczkę 3 pinową można tylko w jednej pozycji włożyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ona jest cicha wiec dam rade :) mam jeszcze pytanie bo chce wykorzystac ten wiatrak co mi z mugena zostanie i zasialic nim obieg powietrza w obudowie i tutaj sprawa jest odwrotna czy moge ta zlaczke z wiatraka 4 pinowa podlaczyc do plyty gdzie sa same 3 pinowe zlaczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Dziekuje bardzo za pomoc :) pozdrawiam

 

Mam jeszcze pytanie procka mam wykreconego na 3,9 Ghz CO przy 1,365 v i czy takie temp. sa w normie 42-44 stopni a w stresie 80-84 stopnie przy prime95 PWM ok 42 a w stresie 72 a chipset 40 w stresie 52 stopnie wczesniej bylo o 3-4 stopnie mniej ale i pogoda byla inna

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Dziekuje bardzo za pomoc :) pozdrawiam

 

Mam jeszcze pytanie procka mam wykreconego na 3,9 Ghz CO przy 1,365 v i czy takie temp. sa w normie 42-44 stopni a w stresie 80-84 stopnie przy prime95 PWM ok 42 a w stresie 72 a chipset 40 w stresie 52 stopnie wczesniej bylo o 3-4 stopnie mniej ale i pogoda byla inna

Jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddawałem w ubiegły wtorek i jeszcze czekam. Ale mam drugą płytę i nie śpieszy mi się.

Jaki kod błędu ? Coś padło u mnie - ze startu błąd 88 . :sad: Co dziwne wentyl na grafice stoi w miejscu, nawet nie pojawia się ekran BIOSU . Bez karty graficznej / pamięci ten sam błąd więc chyba wykluczam jedno i drugie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod błędu ? Coś padło u mnie - ze startu błąd 88 . :sad: Co dziwne wentyl na grafice stoi w miejscu, nawet nie pojawia się ekran BIOSU . Bez karty graficznej / pamięci ten sam błąd więc chyba wykluczam jedno i drugie .

Miałem taki sam kod błędu na innej mobo DFI.

 

 

Możliwe że padł bios, takie coś sugerują w instrukcji do X48. Ogólnie to taki kod u Awarda nie istnieje i mobo jest uszkodzona. Sprawdz bios może pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...