Skocz do zawartości
lenczek

Jaka Pompka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz kupić Lianga, do niego top i calość puscic przez kontroler obrotów (taki z 10W na kanał) labo przez molexa zamiast dawać 12V dać 7V. Bedzie na pewno wydajniej niż CR2 a cicho. 

IMO bawienie sie z pompami CWU nie ma sensu, za duże, za ciężkie, za dużo kombinacji. 

W pewien sposób jesteś już drugą osobą, która spotykam, która twierdzi, że Laing itp pracują przy takich napięciach. Na ~9V 1T jak i MCP 355 ledwo co startują, a są i z tym problemy, czasem trwa to trochę czasu. MCP 355 już dziś sprzedałem, ale 1T mam wciąż jakbyś chciał się przekonać. I też nie chodzi mi o to, żeby się tutaj spierać, tylko raczej jestem zainteresowany tym tematem, bo przy tych ~9V 1T ma jak pisałem wyżej ~2,5 kRPM, a z chęcią bym zobaczył, jak pracuje powiedzmy przy 2 kRPM. Poprzednia osoba twierdziła, że czasmi winą jest zasilacz, ale zasilacz mam dobry, Chiefteca CFT-560C. A i miernik mam bardzo szybki i ładnie widzę, jak podczas startu napięcie ładnie spada, ale tylko do tych ~9V i ładnie trzyma chwilę i zaraz rośnie do 12, bo pompa nie startuje i tak aż za którymś razem ruszy.

Tu się w ogóle nadziałem przy zakupie MCP 355, bo nawet nie pomyślałem, że te pompki mają jakieś problemy ze startem i dlatego wolałem szybszą i miałem wkalkulowane, że napięcie sobie obniże, bo to przecież nigdy nie jest problem, a tam wyszły jaja...

Dlatego pytam czy to sprawdzałeś gdzieś, czy czytałeś?

Wtedy może faktycznie na szybko sprawdzę pod innym PSU, chodz obwinianie za to zasilacza po mojemu się kupy nie trzyma.

 

Co do Twojej opinni na temat CWU przyznalbym Ci rację też z mojego punktu widzenia, ale z drugiej strony miałem już pompę CO u siebie z grzejnikiem... A i wiem, że jakbym widział w tym rozwiązanie problemu głosności, to by nie było dyskusji. Ale jesli są HDD 3,5", to faktycznie średnio mi się to widzi, Laing i tańszy i prostszy w obsłudze że tak to powiem w skrócie.

 

Lenczek:

Z tego co pisałeś to hdd masz zwykły, tyle że na gumkach go masz, więc po mojemu jest głośny i CWU to jeszcze nie ten poziom ktorego potrzebujesz. Beka z tym Cr2, co ześ wyżej dał :razz: Ale jak mocno z HDD zaszalejesz, powiedzmy do poziomu 2,5" to wtedy pompa będzie problemem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewien sposób jesteś już drugą osobą, która spotykam, która twierdzi, że Laing itp pracują przy takich napięciach. Na ~9V 1T jak i MCP 355 ledwo co startują, a są i z tym problemy, czasem trwa to trochę czasu. MCP 355 już dziś sprzedałem, ale 1T mam wciąż jakbyś chciał się przekonać. I też nie chodzi mi o to, żeby się tutaj spierać, tylko raczej jestem zainteresowany tym tematem, bo przy tych ~9V 1T ma jak pisałem wyżej ~2,5 kRPM, a z chęcią bym zobaczył, jak pracuje powiedzmy przy 2 kRPM. Poprzednia osoba twierdziła, że czasmi winą jest zasilacz, ale zasilacz mam dobry, Chiefteca CFT-560C. A i miernik mam bardzo szybki i ładnie widzę, jak podczas startu napięcie ładnie spada, ale tylko do tych ~9V i ładnie trzyma chwilę i zaraz rośnie do 12, bo pompa nie startuje i tak aż za którymś razem ruszy.

Tu się w ogóle nadziałem przy zakupie MCP 355, bo nawet nie pomyślałem, że te pompki mają jakieś problemy ze startem i dlatego wolałem szybszą i miałem wkalkulowane, że napięcie sobie obniże, bo to przecież nigdy nie jest problem, a tam wyszły jaja...

Dlatego pytam czy to sprawdzałeś gdzieś, czy czytałeś?

Wtedy może faktycznie na szybko sprawdzę pod innym PSU, chodz obwinianie za to zasilacza po mojemu się kupy nie trzyma.

Podłączałem pompkę pod kontroler Coolteka. Metodą prób znalazłem próg przy którym moja pompka pracowała. Oczywiście miałem parę razy sytuację że sie nie odpaliła na ustawionych minimalnych obrotach. 

 

 

W tej chwili nie mam pompki podłączonej pod kontroler bo tego nie potrzebuję (mobo na serwisie i wyjący stary Chieftec). 

 

Jeżeli Cię to mocno interesuję to mogę miernikiem sprawdzić jakie są napięcia i odczyt prędkości z mobo. 

 

Panel mam taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenczek:

Z tego co pisałeś to hdd masz zwykły, tyle że na gumkach go masz, więc po mojemu jest głośny i CWU to jeszcze nie ten poziom ktorego potrzebujesz. Beka z tym Cr2, co ześ wyżej dał icon_razz3.gif Ale jak mocno z HDD zaszalejesz, powiedzmy do poziomu 2,5" to wtedy pompa będzie problemem.

 

hmm no ale wiesz... wolalbym zeby w nocy przy sciaganiu nie bylo slychac pompki.... bo dysku to raczej nie bedzie slychac.... moj "szajsung" jest nad wyraz kulturalny ;d

 

a co do pompek..to jak juz kupowac to wolalbym cos kupic juz cichego zeby bylo na potem...po co kupowac teraz cos "gorszego" i potem znowu zmieniac ?? to juz chyba lepiej cos lepszego teraz kupic....

 

 

EDIT:

Laing i tańszy i prostszy w obsłudze że tak to powiem w skróci

Laing tanszy ?? kosztuje okolo 250 zl + top 100zl a pompke CWU mam za 185 zl np taka...

 

http://allegro.pl/item512466775_pompa_cyrk...y_ibo15_14.html

Edytowane przez lenczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...