Skocz do zawartości
Janekk

EVGA X58 SLI | EVGA Classified

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze E769 to już 9 oczek w górę :lol2:

 

Trochę zabawy z E760 całość na AC.

 

BCLK 230 3h occt large. To jeszcze nie jest 100% stabilne ustawienie, do poprawienia stabilność uncore/mem ,ale tego occt na large nie wyłapuje. Napięcia dla płyty minimalne i to jej do bclk 230, więc ma jeszcze duży zapas. Max do spi nadal bclk 240.

 

 

niestaty max proca to ~4,8GHz i żadne napięcie na AC już nie pomaga.

i tak swietny proc gratki,max bclk tez super,jedynie szkoda ze ten set jestl taki drogi.... Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie i za ile bude kupiles?

Mam problem, co polecacie e760 czy e762 bo sie wacham... ramki Tridenty 2000 mhz cl9 beda + 920/w3540 + msi gtx 295 + corsair hx 1000 , mam bude cm 690 i e762 nie wejdzie, myslalem o kupieniu TT armor+...

 

Pozdrawiam

http://www.yooki.pl/index.php?p81,obudowa-...er-vi-vg4000bns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem nowa Classified za 320euro z przysylka i jutro bede zamawial

re2 juz wystawione ;) takze za niedlugo powinienem dolaczyc do grona uzytkownikow-to bedzie moja pierwsza EVGA :D

nie ukrywam,ze licze na duzo wyzsze bclk niz oferowala mi rampage(220)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo,ale sam nie wiem czy mam plakac,czy sie smiac :(

Borykam sie z dziwnym problemem

gdzies sie podziala pamiec,mam tylko 2gb dostepne

wszystko sie stalo po zmianie mobasa

 

vista 32

Dołączona grafika

 

dodam,ze przed chwila sformatowalem C i zainstalowalem swiezy system i nadal to samo :( jestem zalamany

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"utajniona" jest wybredna jeśli chodzi o pamięci z tego co mi wiadomo :/ poszukaj na XS odpowiedzi o co chodzi. wykluczasz śmierć ramu?

w sumie wykluczam smierc ramu,probowalem na wszelkich kombinacjach,osobno,razem w roznych slotach za kazdym razem to samo widzi tylko 2gb

wszystko bylo ok a po zmianie mobo cos takiego

 

 

A jak postuje to też 2GB czy 6 ?? Czerwone sloty obsadzone ??

czerwone,w czarnych jest czarno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wykluczam smierc ramu,probowalem na wszelkich kombinacjach,osobno,razem w roznych slotach za kazdym razem to samo widzi tylko 2gb

wszystko bylo ok a po zmianie mobo cos takiego

 

 

 

 

czerwone,w czarnych jest czarno :D

 

rozumiem ze kazda kosc ramu dziala w banku nr 2, bank 4 i 6 nie widzi pamieci takze jest to

prawdopodobnie uwalona plyta, RMA kolego najlepiej...

jest jeszcze inna opcja: pamietales o roznicy 0.30-0.45v miedzy

Qpi a Vdimm, ja tak mialem na DFI ze jak mialem >0,45v roznicy to widzialo mi tylko 4 GB ramu, po

dovoltowaniu Qpi i roznicy <0,35v wszystko dzialalo prawidlowo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, niech wsadzi 1 kosc w bank nr 2 potem 4 i 6 tylko 1 kosc, jak bedzie wykrywalo

za kazdym razem 2 gb to znak ze mobas dobry jesli niestety nie to mobas na RMA albo

niech sie cieszy z 2 gb ;/

 

Ja wlasnie mysle o nowym mobasie bo eVGA class jest nie osiagalna ;/ MSI Eclipse Plus /Asus R2E

i Gigabyte ex 58 [700zl] :)

 

Przykra sprawa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze kazda kosc ramu dziala w banku nr 2, bank 4 i 6 nie widzi pamieci takze jest to

prawdopodobnie uwalona plyta, RMA kolego najlepiej...

jest jeszcze inna opcja: pamietales o roznicy 0.30-0.45v miedzy

Qpi a Vdimm, ja tak mialem na DFI ze jak mialem >0,45v roznicy to widzialo mi tylko 4 GB ramu, po

dovoltowaniu Qpi i roznicy <0,35v wszystko dzialalo prawidlowo

 

Pozdrawiam

nie wiem,czy musze extra woltowac do pracy na defulcie i napieciach na auto(takie mam obecnie,bo ustawienia na sztywno nic nie daja)

co do slotow pamieci to sprawdzalem wszystkie razem osobno,2,4,6 itd..w kazym slocie czy to razem czy osobno bez znaczenia czy jest 2gb,czy 4,6 zawsze pokazuje 2gb

sprawdzalem na viscie 32,xp 32 i win7 64

dodam jeszcze,ze sprawdzalem tez 3x1gb i nawet jak wloze 1gb to i tak pokazuje 2gb

 

 

powiem tak, niech wsadzi 1 kosc w bank nr 2 potem 4 i 6 tylko 1 kosc, jak bedzie wykrywalo

za kazdym razem 2 gb to znak ze mobas dobry jesli niestety nie to mobas na RMA albo

nie bylbym tego taki pewien

niech sie cieszy z 2 gb ;/

bez jaj prosze

 

edit:

zainstalowalem jeszcze raz win7 64 i 6gb jest widoczne jak byk WTF??

sa jakies sztuczki w biosie do przestawiania jakis ustawien,czy ja o czyms nie wiem?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie plytki sa dobre. Osobiscie mialem Asus p6t Deluxe [v1] , plytka

bardzo stabilna i tyle ..

 

eVGA LE nie mialem ale osiagi porownywalne [zrobisz tri sli] a w przypadku

p6t deluxe nie bardzo [16x16x1 cie nie uszczesliwi ;/ ] poza tym

evcia ladniejsza :)

 

Jak do 1 karty graficznej to bierz co tansze... sam mam

klopot z doborem plyty takze cie rozumiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evge mam taniej i do tego moge zamocować scythe infinity...tylko nie wiem czy to chłodzenie starczy na 4.2 ghz

 

natomiast słyszałem że evga ma kiepski bios, i problemy z ramami....np: sprawdziłem na stronie g.skilla apropo tridentów i nie ma tam w kompatybilności tej płyty

 

No i co zrobić?

 

Czy ktoś ma tą płytę od jakiegoś dłuższego czasu i mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,wiec doszedlem w koncu do tego co sie tam stalo

W biosie jest taka opcja jak memory low gap,ktora umozliwia zarezerwowanie pamieci ram dla urzadzen w slotach pci i pci-e.Max mozna dac 3GB a min 1G po zmienie na 1GB(minimum) z auto,bo tak mialem wczesniej w xp/vista 32 widac 3GB a w systemie 64 widac normalnie 6GB,czyli wszystko w normie no chyba,ze vista 32 sp1 widzi,wiecej niz 3GB to mnie oswieccie

 

jest jakis progress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam troszkę mieszane odczucia na temat tej płyty. Spodziewałem się nie wiadomo czego, a okazało się, że a to cóś piszczy (pewnie jakaś cewka) a to to problem ze stabilnością. Sprzedałem blooda i w sumie nie jestem zachwycony. Z BR miałem mniej stresu. Subiektywnie się wypowiem, że to żadna rewelacja (ta płyta) jak dla mnie, a to popiskiwanie mnie dobija :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam LE proca wykrecilem na 4,4 i Tridenty tez mi smigały. fakt ze na 1866 ale bylo ładnie. w tej chwili płyta jest u Maniaka bo moski i mosfety sie grzały za mocno. Niesttey ale musialem podniesc nieco napiecie. co do pisków i trzasków moze miale sjakas trefna płyte bo ja nic takeigo nie miałem. Efekt pojaiwł sie dopiero po ostrym podkreceniu grafy ale to wtedy zródłem była sama grafika nie płyta. Moim zdaniem LE to dobra seria ma tylko jeden minus :P wkurzające polozenie złacza 8 pin na płycie :) ale jeśli ktoś nie dba o wygląd w budzie to OK :)

 

Aha i jeszcze jendo ;) sprawdzajać napięcia bądz je podnosząc przez eleetun czy cos podobnego warto pamietac ze płyta troche zawyża napięcia ;) ale to nie problem bo sa bardzo wygodne punkty pomiaru napięc wiec zawsze mozna sobie sprawdzić realne napięcie ;)

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to i grafa. Trudno na czuja wsłuchać się dokładnie ale żeby ustabilizować bclk 200x20 i RAM 2000MHz musiałem ostro jechać z napięciami. Na BR wystarczało o jakieś 0,05V mniej niż na classie. Może ta moja płyta jakaś lipna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to i grafa. Trudno na czuja wsłuchać się dokładnie ale żeby ustabilizować bclk 200x20 i RAM 2000MHz musiałem ostro jechać z napięciami. Na BR wystarczało o jakieś 0,05V mniej niż na classie. Może ta moja płyta jakaś lipna.

a mnie pod wzgledem prowadzenia pamieci i proca 4Ghz+ milo rozczarowala,poniewaz wlasnie z tridentami leca wszytkie 3dmarki i spi32m przy taktach 215/21@4.5Ghz/1070@cl9

Asus puscil by pierda :D nie bylo szans i to wszystko na napieciach 1.37/1.4/1.65v,wiec miodzio :)

Inna malo ciekawa historia to,ze nie mam mowy o bclk 220+ ,jedno oczko wiecej i totalny zgon.Nie wazne jakie dam pci-e i vtt po prostu nie idzie wiecej-nie juz czego to wina,ale chyba bardziej w kierunku proca niz mobo ?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna malo ciekawa historia,ze to,ze nie mam mowy o bclk 220+ ,jedno oczko wiecej i totalny zgon.Nie wazne jakie dam pci-e i vtt po prostu nie idzie wiecej-nie juz czego to wina,ale chyba bardziej w kierunku proca niz mobo ?

raczej proc wymięka. Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej proc wymięka.

hmm tez mi sie tak wydaje,nie sadze aby evga nie dawala rady i stanela tak samo jak asus re2 na 219-220

pci-e dawalem do 115 i vtt do 1.45 z tego co widze moj proc ladnie sie kreci na w miare niskim vcore i jeszcze nizszym vtt/qpi,ale bclk 220 na chwile obecna to max

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, naprawde dziwne, to ja mialem sredniego xeona w3520 i szlo na nim bez problemu 230 BCLK na DFI UT wyciagnac a tu na eVGA taki zgrzyt ;/. Moze ta cala eVGA jest przereklamowana po prostu :]

 

Jak mozesz to podeslij template Bios-a i na jakim jedziesz, moze cos sie uda wykrzesac wiecej...

Napewno da... generalnie CPU sie liczy a wiekszosc mobasow potrafi grube BCLK zrobic, czekam wlasnie na sprawdzonego mobasa Gigabyte [po hard modzie] - wiem ze klasa nizej od eVGA Class ale trzeba sie czyms zadowolic czekajac na nia, no nie ?!

 

Jeszcze jedno, kolega zmienil DFI UT na Class-a i powiem wam ze nie jest zbyt szczesliwy i na moje nie szczescie nie zamierza jej sprzedac bo ma ja zwodowana ;/

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

PS: nie chce ktos klasa odsprzedac :] hyhy

Edytowane przez DARK666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...