Skocz do zawartości
Janekk

EVGA X58 SLI | EVGA Classified

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak, naprawde dziwne, to ja mialem sredniego xeona w3520 i szlo na nim bez problemu 230 BCLK na DFI UT wyciagnac a tu na eVGA taki zgrzyt ;/. Moze ta cala eVGA jest przereklamowana po prostu :]

 

Jak mozesz to podeslij template Bios-a i na jakim jedziesz, moze cos sie uda wykrzesac wiecej...

Napewno da... generalnie CPU sie liczy a wiekszosc mobasow potrafi grube BCLK zrobic, czekam wlasnie na sprawdzonego mobasa Gigabyte [po hard modzie] - wiem ze klasa nizej od eVGA Class ale trzeba sie czyms zadowolic czekajac na nia, no nie ?!

 

Jeszcze jedno, kolega zmienil DFI UT na Class-a i powiem wam ze nie jest zbyt szczesliwy i na moje nie szczescie nie zamierza jej sprzedac bo ma ja zwodowana ;/

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

PS: nie chce ktos klasa odsprzedac :] hyhy

 

chyba moge Ci odsprzedac,wogole ludzie do mnie pisza jak jacys poje...gdzie kupilem i wogole faktycznie taka posucha na te mobo jest?

ja moge miec ich ile mi sie chce :D

 

wracajac do bclk to 215 moge puscic prime95 razem z linxem z ht on,ale skok o jeden bclk powoduje,ze nie mam mowy o spi1m a na re2 lecialo spi23m 218-220 wiec jakos nie jestem przekonany,czy to wina procka

 

ogolnie poza faktem,ze swietnie prowadzi pamieci o niebo lepiej niz asus to plyta ssie -zaznaczam na dzin dzisiajszy

 

pomijam fakt,ze zadne ustawienia z xs u mnie nic nie wnosza i siedze 3ci dzien intensywnie-zero postepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba moge Ci odsprzedac,wogole ludzie do mnie pisza jak jacys poje...gdzie kupilem i wogole faktycznie taka posucha na te mobo jest?

ja moge miec ich ile mi sie chce :D

 

wracajac do bclk to 215 moge puscic prime95 razem z linxem z ht on,ale skok o jeden bclk powoduje,ze nie mam mowy o spi1m a na re2 lecialo spi23m 218-220 wiec jakos nie jestem przekonany,czy to wina procka

 

ogolnie poza faktem,ze swietnie prowadzi pamieci o niebo lepiej niz asus to plyta ssie -zaznaczam na dzin dzisiajszy

 

pomijam fakt,ze zadne ustawienia z xs u mnie nic nie wnosza i siedze 3ci dzien intensywnie-zero postepu

 

juz sobie zalatwilem class-a i to z europy takze miodzio :]

ale dzieki za checi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jakies ystawienia pamieci?? moze to memki Cie blokuja.

zartujesz sobie :D

przeciez ja mam pamieci 2000Mhz ;)

poza tym nie blokowaly by mnie do takiego stopnia,ze na 215x21 leci prime/linx a na 216 nie moge wlaczyc cpu-z :D

do bclk 215 nie musze w zasadzie podnosic zadnych napiec poza vcore i vtt reszta zostaje na najnizszych mozliwych to samo bylo na re2 tylko,ze re2 do 220 ciagnela a evga powyzej 215 pierdzi :D

niedlugo i tak zmieniam cepa na cos z wyzszym mnoznikiem,ale chcialem dobic chociaz do tych 230 :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No porazka na maxa,do dwoch tygodni pomecze 920 i zmieniam na i7 960

Imo moj i7 920 jest calkiem elo,bo radzi sobie z 4.5-4.6Ghz HT ON na nieduzym vcore i qpi do tego ladnie dogaduje sie z pamieciami tylko to bclk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bawiles sie E-Leet pod winda ?? wiem ze BIOS S61A podnosi Boot BCLK ale moze pokombinuj

to chyba ocziwiste,przeciez nie zale sie,ze z biosu nie wstaje :)

bootuje na stabilnych wartosciach i podnosze z e-leet :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam ze dla mnie to male zdziwko ze plyta poprostu przegrywa

z asus-em R2E, nie wiem o co chodzi ale dam sobie "prawie" reke

uciac ze to nie wina plyty ze nie robisz 220+ BCLK skoro R2E robila...

uwazam ze CPU by cie ograniczal jakbys robil tak samo jak na r2e

220 BCLK i ani kszty wiecej a tu ewidentnie class<r2e i tyle ;/

po prostu cos przekombinowane w Biosie ze nie wstaje na wiecej

Ja czekam za eVGA class to sie wypowiem jak to u mnie jest

ale mysle ze nie powinno byc zle :) zagadaj z Jarkiem , on hulal po 240 BCLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musze z Jarkiem zagadywac wystarczy,ze ciagne temat na xs i rozmawiam z osobami,ktore mocno pojechaly z wynikami na tej plycie,jest jeszcze jeden patent a nawet dwa na problem z bclk jak to nie pomoze to moge Cie zapewnic,ze mozna trafic gniota

Poza tym nie jestem pierwsza osoba,ktora ma takie problem i nie jest to regula,ze kazda evga czy cpu robi bclk 240 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze płyta jest za gorąca i jakies zabezpieczenia. no juz sam nie wiem. licze na to ze niedługo będe miec juz zwodowana Płyte ( na razie Maniakalny robi bloczki) i wtedy zobaczymy u mnie ;) bo tez zawieszalem sie na magicznym progu 215 :D ale mam informacje od DDR2 ktory testował ta płyte ze robi 225. a wiec ja coś musiałem robić zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważnie rozważałem zakup tej płyty ale teraz widzę, że to ryzyko i nawet mogę się cofnąć w stosunku do tego co potrafi GB.

Testować dalej :)

 

nie no nie cofniesz :) mozesz ewentualnie powiekszyc swoje doswiadczenie co do krecenia ;D jedno jest pewne płyta nie ejst łatwa czyli wszytsko sie zgadza z tym co wowili ludzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie cofniesz się Jacek

proponuję nie zwracać uwagi na jęki i biadolenie niektórych Panów :angry:

p.s.

zwodowanie wcale nie poprawi aż tak bardzo max. BCLK a przyda się bardziej do max. MHz na CPU, mobas spokojnie robi 2000 MHz na ramcach i 220 BCLK up (zależnie od procka ofc)

na koniec dodam że nie miałem w życiu bardziej przewidywalnej i stabilnej płyty, chyba że znowu miałem farta ;)

pzdr

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze tylko tutaj "panienki" biadola. Zrobienie na Classi czegos powyzej 220 to nie jest zaden problem. Tylko "czeba sie naumiec" a nie czytac wypowiedzi wydumkowiczow na XS, ktorzy nie maja zielonego pojecia co wypisuja. Dzisiaj na evencie pyklo u nas "tylko" 240 na Classi z 960 i Xeonem oraz "slabe" 237 na 975XE z GBT X58 Extreme - ktos tutaj jeszcze twierdzi ze ten sprzet nie moze? Problem polega na tym, ze albo szukacie rozwiazan nie tam gdzie trzeba, albo po 5 minutach z plyta byscie chcieli zrobic WR. Nie tedy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie obsługi przez płytę radziów w CF. Mam dwa i faktycznie działają ale programy wykrywają je na szynie x8 a nie x16. W związku z tym moje pytanko brzmi : czy tak ma być na evci ?? Czy coś w BIOSie firma zablokowała ?? Czy o co be.. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie. Już sobie zamówiłem a alledrogo. Zobaczymy czy mają rację z tym przełożeniem kart.

 

P.S. Umiejscowienie radeonów w slotach 1 i 3 daje nam przepustowość x16. Sprawdzone, potwierdzone.

Edytowane przez Siloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...