Skocz do zawartości
Janekk

EVGA X58 SLI | EVGA Classified

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej evci 759 nie ma takowej opcji w BIOS-ie

co więcej w Win7 jakakolwiek zmiana parametru Vccore Boost z poziomu E-Leet powoduje zwiechę (pozostałe funkcje działają)

coś tam na forum evga piszą że zwiększyli vcore default do poziomu 1,3 vol., można wtedy pociągnąć CPU wyżej korzystając np. z C6

jedyne wyjście to zalogować się na EVGA forum i zadać parę trudnych pytań dla inżynierów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy biosik przynajmniej dla e760 , mamy już oficjalne wsparcie dla kulfona i9.. Ktoś testował??

 

Mój 920 śmiga obecnie 4G @ 1.25v oraz na cpu vtt 1.35v reszta na auto. Dość podobnie jak na ramage 2 extreme , coś musze się bardziej z nią pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulfon (i7) = i9

Takie nazewnictwo przyjelo sie u ludkow... :|

BTW mobasy juz dawno wspieraja kulfona tylko, ze brak w BIOSach mnoznikow pamieci...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plytkte SLI LE jak w podpisie , juz wczesniej odwalla mi jaja z superPi 32 M, ale dzisiaj po update BIOS'u na najnowszy nie pozwala mi policzyc nawet probki 1M - wszystko na stock - o co biega?

 

EDIT:

Porblem rozwiazany - problemem jest nei plyta a Vista ;) po wylaczeniu Themes i Windows Audio smiga.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie po raz pierwszy zaliczyłem zgrzyta z Classi e760. Dziś po tesotwaniu grafik ( 280gtx ) mialem zamiar włożyć ostatnią sztukę i komp wstał , walneło cmosem że jest błąd więc F1. Po wciśnięciu tego komp "gaśnie" i za dwie sekundy uruchamia sie ponownie i tak cały czas w kóło. Oczywiście był zgrzyt także jak już mi się go udało odpalić zeby wyczytal klawe i musiałem podłączyć ją ponownie i wtedy wciskałem F1 i było to co już pisałem... Dałem klawe na ps2 i tam nie trzeba wciskać f1 ( nie wiem czemu? ) ale komp startuje normalnie . System oczywiscie stabliny , linxa puściłem na 30min i wszystko stable. Jak system już działa daje np restart komp ma czarne tło przez chwile potem się wyłącza i znów włacza tak jakby cały czas dual start był. Bios już dałem nowy ale to nic nie pomogło. Sam już nie wiem co robić , na pewno jest winna temu jakaś pierdółka. Teraz z klawą na ps2 jak nie mogę włączyć kompa to wyłaczam psu na 3 sekundy włączam i pc sie uruchamia. Jest tak zawsze i nie ma wyjątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok plytka przyszla dzisiaj.

I powiem wam, ze jestem niemile zaskoczony - oto co zastalem w nowym, zafoliowanym pudle: Dołączona grafika, radiator byl tak wygiety,ze nie mozna bylo wsadzic karty do pierwszego slotu PCIE :)

A ja glupi zamiast odeslac plyte , zabralem sie za prostowanie radiatora - jako,ze sa tam 2 pipki pomyslalem, pojdzie jak po masle............. nie poszlo.

Chcialem wygiac go do gory, ale siedzial tardo, zdjalem wiec radiator z plyty i wyprostowalem - mysle fajnie :) Niestety po wytarciu pasty z chipa moje oczy ujrzaly ukruszony rog NB :P - wiem, moja wina, trzeba bylo zdjac radiator najpierw , a dopiero potem prostowac.

Ok, ale zdesperowany kapnalem troche MX3 i posadzilem radiator na plycie - o dziwo plyta wstala i dziala, nawet Prime leci i nawet OCnac sie dala.

 

Nie wiem jak dlugo plyta pociagnie, ale moze nic jej nie bedzie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prada, rozumu mi braklo :P

Jak na razie,zeby miec pewnosc, ze plyta lata puscilem LinX 75 powtorzen (bez OC) na ponad 6h i zaliczylo.

Czyli co myslisz, z eplyta jak zyje to i zyc bedziue, czy to skroci jej zywot?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, plyta zarejestrowana , wiec 10 lat gwary jak co mam, o ile sie nie kapna,z e NB ukruszony :P, choc to nie musi byc przeciez moja wina, tak jak plyta miala krzywy cooler , tak moglo byc fabrycznie ukruszone ;)

 

Ok potestowac/pokatowac troche chcialem i sprawdzic ile BCLK wyciagne.

Jak najlepiej to zorbic?

Obnizyc mnoznik proca i ustawic powiedzmy 215-220 BCLK?Jkaie mniej wiecej napiecia ustawic na NB , QPI i VTT?Nigdy sie nie bawilem w maxymalen OC , dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za posta pod postem

Odnosnie mierzenia napiec na plycie miernikiem.Ktorym ufac?, jak podlaczam mase do kabla od zasilacza i pozniej na dany punkt pomiarowy to mam inne odczyty jak mase dam na ten punkt pomiaru Ground na plycie?

 

Ok na razie cos takiego:

Dołączona grafika

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi troche pokombinowac, to na poczatek, na poprzedniej Efce 209 bylo max.

Ustwaieni mialem 1.41 vcore, VTT 1.4, QPI 1.3 i pamieci 1.67 v - mysle,z e pamieci mnie blokuja, musialbym ustawic inny dzialnik bo 1700 na nie to chyba ich max.

 

EDIT - cos nie teges robie chyba, albo plyta nie daje rady.

Z 221 BCLK nie bootuje, widzilalem juz welcome i na tym sie skonczylo :P

 

Moze faktycznei ten ukruszony chip daje o sobie znac :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw mnoznik procka x12 vcore na default - auto ,VTT daj 1.45v NB: 1.2v ,pamięci lekko ponad 1.65v i timingi ustaw w miare dobre żeby procek nie blokował nic i próbuj z bclk powyżej 220 ,dla pewności ustaw 103mhz na pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...