Skocz do zawartości
maximaxior

Telewizor Lcd Do 3k - Sony Kdl 32 W 4000 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyglądałem się ostatnio wielu telewizorom i Sony KDL 4000 zrobiło na mnie dobre wrażanie. Trójwymiarowy filtr grzebieniowy eliminujący zakłócenia i dający efekt delikatnie zmiękczonego obrazu bez charakterystycznego efektu przejaskrawienia. Niezły skaler, korektor zbyt wysokich dźwięków. Obudowa solidna, dobrze spasowana i nie trzeszczy. Z tego co widziałem na nalepce to produkowane są na Węgrzech. Sprzedawca nie był w stanie podać producenta matrycy, ale powinien to być Sharp lub Samsung. Do tego po rejestracji na stronie Sony 5 lat gwarancji bez dopłaty.

 

Sharp Aquos rozczarował mnie pod względem jakości obrazu, choć ze względu na "Made in Japan" był na początku moim faworytem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolonym posiadaczem TV LG 37" LG5000... i mogę go polecić.

 

- posiada dużo parametrów obrazu do ustawienia dzięki czemu można go bardzo ładnie do swoich preferencji ustawić

- przyjmuje sygnał FullHD na WE component, co nie jest standardem i sporo LCD tej opcji nie ma

- obraz z PC/konsoli/ filmy 720p/1080p wyglądają oczywiście super

 

no i cena... sporo niższa niż 3 tys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Soniacz W4000 ma na bank tą samą matrycę co mój w podpisie Samsung A656. Bebechy ma te same, różni się obudową i możliwością odbierania mpeg-4 (Samsung tylko mpeg-2), co w naszym kraju będzie kluczowe, jeśli ktoś nie ma ochoty bawić się w dodatkowe dekodery ;)

Jeśli Ci nie zależy na cyfrowej telewizji naziemnej, to zawsze można pare stówek zaoszczędzić i wziąć Samsunga.

P.S. Mogę potwierdzić to samo co napisał kolega Grimlock. Skaler po prostu genialny. Dodałbym jeszcze, że świetne działają z PC'tami, przyjmują każde rozdziałki komputerowe ;) (W4000 i A656)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwocie do 3000 zł polecam ZDECYDOWANIE telewizory samsunga.

 

Konkretnie modele:

 

37 cali - LE37A656 (~2900zł) 100Hz

32 cale - LE32A656 (~2400zł) - ten chyba nie ma 100Hz

 

A jak chcesz serię 7 samsunga to LE32A756 - około 2800zł - 50Hz

 

Sam mam taki (LE40A656), tyle że 40 cali i na pewno jakoś obrazu jest porównywalna z tym sony o którym mówisz, a ponadto ten TV ma 100Hz, gorąco polecam

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwocie do 3000 zł polecam ZDECYDOWANIE telewizory samsunga.

 

Konkretnie modele:

 

37 cali - LE37A656 (~2900zł) 100Hz

32 cale - LE32A656 (~2400zł) - ten chyba nie ma 100Hz

 

A jak chcesz serię 7 samsunga to LE32A756 - około 2800zł - 50Hz

 

Sam mam taki (LE40A656), tyle że 40 cali i na pewno jakoś obrazu jest porównywalna z tym sony o którym mówisz, a ponadto ten TV ma 100Hz, gorąco polecam

32" A656 nie ma 100Hz - fakt :) Ja nie narzekam bo i tak wszystko wygląda genialnie, a na płynność nie narzekam :) W Sony jest pewnie jeszcze lepiej (dokładnie te same bebechy)

Mylisz sie.

najlepszym 32-calowym TV w cenie do 3000 zl jest Philips 32PFL9613.

Z tego co wiem Philips to nawet własnych matryc nie ma ;) Ale nie osądzam, bo nie widziałem tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Soniacz W4000 ma na bank tą samą matrycę co mój w podpisie Samsung A656. Bebechy ma te same, różni się obudową i możliwością odbierania mpeg-4 (Samsung tylko mpeg-2), co w naszym kraju będzie kluczowe, jeśli ktoś nie ma ochoty bawić się w dodatkowe dekodery ;)

Jeśli Ci nie zależy na cyfrowej telewizji naziemnej, to zawsze można pare stówek zaoszczędzić i wziąć Samsunga.

P.S. Mogę potwierdzić to samo co napisał kolega Grimlock. Skaler po prostu genialny. Dodałbym jeszcze, że świetne działają z PC'tami, przyjmują każde rozdziałki komputerowe ;) (W4000 i A656)

 

Masz jakieś dowody/linki na to że bebechy są te same czy jest to tylko twoja opinia?

Odnośnie matrycy to sie mogę zgodzić bo są produkowane w jednej fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...