Skocz do zawartości
niko2003

Zestaw Micro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam na złożenie zestawu MicroAtx 1500 złotych. Chyba najważniejsza tutaj będzie obudowa, pytanie co wybrać? Komputer musi poradzić sobie z przerabianiem materiału HD, konwertowaniem i być ultracichy - bez znaczenia jest marka i inne detale.

 

Nie gram w żadne gry, będzie do tego prawdopodobnie podpięty monitor 22,24 cale. I tutaj pytanie również, jaki? Optuje tylko przy matrycach MVA i wyższych.

 

 

Dzięki

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD AthlonX2 4200+

Płyta Główna : ASUS M3A78-VM

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ CL5

HDD : Samsung F1 1TB

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA

Obudowa : Antec NSK2480

Tuner TV : TechniSat SkyStar HD 2

 

+ jakieś ciche chłodzenie CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo fajne obudowy :)

 

 

Sorki Miquel nie zauważyłem tych zestawów HTPC bo faktycznie one mają matx - tylko jeden szkopółek to chyba brak im firewire nawet na płycie jako osobny śledź. Jeden slot pci pod tuner dajmy na to, drugi jakby karta sieciowa padła (wbudowana w płytę główną - u mnie często siada), czy na kartę dźwiękową. Widzę po tych dwóch zestawach, że płyt matx jest mało i trzeba z czegoś zrezygnować.

 

Jestem tylko ciekaw jak wygląda sprawa kodowania video pomiędzy prockiem 3.0 GHZ AMD, a 2.5GHZ Intel (taki core duo 5200)

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD AthlonX2 4200+

Płyta Główna : ASUS M3A78-VM

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ CL5

HDD : Samsung F1 1TB

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA

Obudowa : Antec NSK2480

Tuner TV : TechniSat SkyStar HD 2

 

+ jakieś ciche chłodzenie CPU

4200+ polecać do konwertowania materiału HD? Moża od razu atoma mu polec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4200+ polecać do konwertowania materiału HD? Moża od razu atoma mu polec?

A widzisz limit,jaki kolega ma na kompa?Czy poprostu Ci się nudzi w domu i chcesz się do kogoś przyczepić?

 

Do autora,jak chcesz tuner to zestaw który dał Neo jest ok.Obróbka będzie troche długo trwała ale nie będzie aż tak tragicznie,a jak nie chcesz tunera to weź Gigabyte g31 i do tego lepszego procka,a w przyszłości dokupisz grafikę lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...